Забули, чи свідомо уникають: ситуація із вакцинацією від грипу на Прикарпатті

Друга половина осені - традиційний початок епідсезону грипу та ГРВІ, який триває з 40-го тижня поточного року по 20-й тиждень наступного року.

Так, за даними Центру Громадського здоров'я МОЗ України протягом 11-17 жовтня на ГРВІ захворіли 238 493 людини, із них 42,1% — діти віком до 17 років. За тиждень в Україні проти грипу вакцинували 3 409 людей, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 6 895 осіб. 

Журналістка Фіртки з'ясувала, чи наявні вакцини від грипу в Івано-Франківську та чи готові містяни вакцинуватися? Окрім того, порівняла як відбувається процес вакцинації в Україні та Швеції.


Вірус грипу передається повітряно-краплинним та повітряно-пиловим шляхами (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).

До клінічних ознак грипу належать:

  • раптовий початок;
  • головний біль;
  • ломота у м’язах і суглобах;
  • біль у горлі;
  • підвищення температури тіла до 38 °C і більше;
  • кашель;
  • в окремих випадках — блювота і пронос.

Ситуація із вакцинацією від грипу в області

За словами сімейної лікарки Уляни Шпільчак, на Прикарпатті сьогодні наявні три види вакцини від грипу: Ваксігрип тетра, ДжиСи Флю та Інфлувак. Цінова політика кожного препарату різна.

«Наприклад, у нас є Ваксігрип – його можна придбати від 280 грн до 350 грн в аптеках. Окрім того, є приватні медичні практики, де людина також може вакцинуватися.

В чому різниця? В аптеці купуєш препарат і сімейний лікар проводить щеплення безкоштовно. В приватних закладах ціни вищі: в певних медустановах може перевищувати 600 грн», - каже Уляна Шпільчак.

В Україні вакцинація від грипу платна, адже на відміну від ситуації з коронавірусом держава не забезпечує людей вакциною, розповідає лікарка.

«Щеплення від сезонного грипу можна проводити навіть дітям починаючи з шести місяців. Вакцинація відбувається двома дозами з інтервалом у місяць між першою та другою, каже лікарка.

Обов’язково мали б вакцинуватися групи ризику: медичні працівники, вчителі та викладачі. Люди, які працюють у сфері обслуговування», - зазначає Уляна Шпільчак.


Чи можна проводити одночасно вакцинацію від грипу і коронавірусу?

Уляна Шпільчак каже, що так.

«Можна колоти, але різні ділянки тіла. В праву руку буде вакцина від ковіду, в ліву – від грипу. Ваксігрип – єдина вакцина окрім екстреної, яку дозволено приймати разом з іншою», - повідомила лікар.

Підвищення температури тіла, біль у місці ін’єкції та припухлість, - це кажуть медики цілком нормальна реакція організму на вакцину.


«За» чи «проти»: що кажуть франківці про щеплення

Ольга Петрашива вакциною від грипу щепилася вперше цього року.

«Вкололи і мені, і дитині. Якось ми не дружили раніше із вакцинами, але останній рік ми так часто хворіли, що інших варіантів просто не бачили. Минулого року вперше говорила про це зі своїми батьками, а вони вже третій рік поспіль вакцинуються і це дуже дієво.

Якщо раніше вони вічно підхоплювали від дітей чи внуків нежить чи кашель, то зараз геть не бере їх», - каже Ольга.

Після перенесеного ковіду, каже жінка, знизився імунітет і вона приймала імуномодулятори.

«Якщо в дитина був легкий нежить, то я пила антибіотики. Дуже швидко підхоплювала це. Тому я і погодилася на вакцинацію від грипу, бо побачила дієвість», - розповідає жінка

Та не всі люди бачать сенс у вакцинації. Володимир, прізвище не називає, каже, що щеплення змінює ДНК людини та геном чоловіка.

«Чого я маю свідомо на це йти? В дитинстві мене вакцинували, але я що, винен? Я футбол граю, не маю коли тим займатися. І я проти, і моя сім'я проти», - каже чоловік.


Вакцинація у Швеції

Олена Мальована вже понад сім років живе в столиці Швеції – Стокгольмі.  Жінка каже, загальна вакцинація від грипу у них стартує 9 листопада. Щеплення  пропонується усім від 12 років. Люди, які належать до групи ризику, отримують вакцину безкоштовно.

«Стежить за вакцинацією  Folkhälsomyndigheten (Орган громадського здоров'я (Fohm) - національний орган знань, який працює для покращення здоров'я населення).

Всі щеплення, які були здійснені, вносяться в регістр, за яким стежить агенція охорони здоров'я у Швеції. Вакцинація є не обов'язковою, але оскільки найважливіший орган з охорони здоров'я заохочує, то люди добровільно йдуть і вакцинуються», - каже жінка.

Що стосується інформації про вакцинацію, то Fohm доносить до населення месидж, що вакцина не захищає на 100% від хвороби, але однозначно полегшує перебіг захворювання та зменшує шанс летальності.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прикарпаття на порозі «червоної» зони»: в одному із пунктів вакцинації Івано-Франківська ажіотаж (ВІДЕО)

Від сьогодні на залізничному вокзалі в Івано-Франківську працюватиме пункт вакцинації проти COVID-19

Міністр охорони здоров’я України: в реанімації пацієнти зізнаються, що не вакцинувались, і називають імена тих, хто продав їм фейкову довідку


26.10.2021 Ілона Шевченко 8298
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

822
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

639
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9818 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2740 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2017
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2521

Як московити крали історію наших предків.

330

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

212

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

754

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

781
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

191
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

305
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

518
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

200
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

453
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

531
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

674 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5783
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

255
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

423
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

505
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

513