Забули, чи свідомо уникають: ситуація із вакцинацією від грипу на Прикарпатті

Друга половина осені - традиційний початок епідсезону грипу та ГРВІ, який триває з 40-го тижня поточного року по 20-й тиждень наступного року.

Так, за даними Центру Громадського здоров'я МОЗ України протягом 11-17 жовтня на ГРВІ захворіли 238 493 людини, із них 42,1% — діти віком до 17 років. За тиждень в Україні проти грипу вакцинували 3 409 людей, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 6 895 осіб. 

Журналістка Фіртки з'ясувала, чи наявні вакцини від грипу в Івано-Франківську та чи готові містяни вакцинуватися? Окрім того, порівняла як відбувається процес вакцинації в Україні та Швеції.


Вірус грипу передається повітряно-краплинним та повітряно-пиловим шляхами (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).

До клінічних ознак грипу належать:

  • раптовий початок;
  • головний біль;
  • ломота у м’язах і суглобах;
  • біль у горлі;
  • підвищення температури тіла до 38 °C і більше;
  • кашель;
  • в окремих випадках — блювота і пронос.

Ситуація із вакцинацією від грипу в області

За словами сімейної лікарки Уляни Шпільчак, на Прикарпатті сьогодні наявні три види вакцини від грипу: Ваксігрип тетра, ДжиСи Флю та Інфлувак. Цінова політика кожного препарату різна.

«Наприклад, у нас є Ваксігрип – його можна придбати від 280 грн до 350 грн в аптеках. Окрім того, є приватні медичні практики, де людина також може вакцинуватися.

В чому різниця? В аптеці купуєш препарат і сімейний лікар проводить щеплення безкоштовно. В приватних закладах ціни вищі: в певних медустановах може перевищувати 600 грн», - каже Уляна Шпільчак.

В Україні вакцинація від грипу платна, адже на відміну від ситуації з коронавірусом держава не забезпечує людей вакциною, розповідає лікарка.

«Щеплення від сезонного грипу можна проводити навіть дітям починаючи з шести місяців. Вакцинація відбувається двома дозами з інтервалом у місяць між першою та другою, каже лікарка.

Обов’язково мали б вакцинуватися групи ризику: медичні працівники, вчителі та викладачі. Люди, які працюють у сфері обслуговування», - зазначає Уляна Шпільчак.


Чи можна проводити одночасно вакцинацію від грипу і коронавірусу?

Уляна Шпільчак каже, що так.

«Можна колоти, але різні ділянки тіла. В праву руку буде вакцина від ковіду, в ліву – від грипу. Ваксігрип – єдина вакцина окрім екстреної, яку дозволено приймати разом з іншою», - повідомила лікар.

Підвищення температури тіла, біль у місці ін’єкції та припухлість, - це кажуть медики цілком нормальна реакція організму на вакцину.


«За» чи «проти»: що кажуть франківці про щеплення

Ольга Петрашива вакциною від грипу щепилася вперше цього року.

«Вкололи і мені, і дитині. Якось ми не дружили раніше із вакцинами, але останній рік ми так часто хворіли, що інших варіантів просто не бачили. Минулого року вперше говорила про це зі своїми батьками, а вони вже третій рік поспіль вакцинуються і це дуже дієво.

Якщо раніше вони вічно підхоплювали від дітей чи внуків нежить чи кашель, то зараз геть не бере їх», - каже Ольга.

Після перенесеного ковіду, каже жінка, знизився імунітет і вона приймала імуномодулятори.

«Якщо в дитина був легкий нежить, то я пила антибіотики. Дуже швидко підхоплювала це. Тому я і погодилася на вакцинацію від грипу, бо побачила дієвість», - розповідає жінка

Та не всі люди бачать сенс у вакцинації. Володимир, прізвище не називає, каже, що щеплення змінює ДНК людини та геном чоловіка.

«Чого я маю свідомо на це йти? В дитинстві мене вакцинували, але я що, винен? Я футбол граю, не маю коли тим займатися. І я проти, і моя сім'я проти», - каже чоловік.


Вакцинація у Швеції

Олена Мальована вже понад сім років живе в столиці Швеції – Стокгольмі.  Жінка каже, загальна вакцинація від грипу у них стартує 9 листопада. Щеплення  пропонується усім від 12 років. Люди, які належать до групи ризику, отримують вакцину безкоштовно.

«Стежить за вакцинацією  Folkhälsomyndigheten (Орган громадського здоров'я (Fohm) - національний орган знань, який працює для покращення здоров'я населення).

Всі щеплення, які були здійснені, вносяться в регістр, за яким стежить агенція охорони здоров'я у Швеції. Вакцинація є не обов'язковою, але оскільки найважливіший орган з охорони здоров'я заохочує, то люди добровільно йдуть і вакцинуються», - каже жінка.

Що стосується інформації про вакцинацію, то Fohm доносить до населення месидж, що вакцина не захищає на 100% від хвороби, але однозначно полегшує перебіг захворювання та зменшує шанс летальності.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прикарпаття на порозі «червоної» зони»: в одному із пунктів вакцинації Івано-Франківська ажіотаж (ВІДЕО)

Від сьогодні на залізничному вокзалі в Івано-Франківську працюватиме пункт вакцинації проти COVID-19

Міністр охорони здоров’я України: в реанімації пацієнти зізнаються, що не вакцинувались, і називають імена тих, хто продав їм фейкову довідку


26.10.2021 Ілона Шевченко 8608
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492