Забули, чи свідомо уникають: ситуація із вакцинацією від грипу на Прикарпатті

Друга половина осені - традиційний початок епідсезону грипу та ГРВІ, який триває з 40-го тижня поточного року по 20-й тиждень наступного року.

Так, за даними Центру Громадського здоров'я МОЗ України протягом 11-17 жовтня на ГРВІ захворіли 238 493 людини, із них 42,1% — діти віком до 17 років. За тиждень в Україні проти грипу вакцинували 3 409 людей, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 6 895 осіб. 

Журналістка Фіртки з'ясувала, чи наявні вакцини від грипу в Івано-Франківську та чи готові містяни вакцинуватися? Окрім того, порівняла як відбувається процес вакцинації в Україні та Швеції.


Вірус грипу передається повітряно-краплинним та повітряно-пиловим шляхами (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).

До клінічних ознак грипу належать:

  • раптовий початок;
  • головний біль;
  • ломота у м’язах і суглобах;
  • біль у горлі;
  • підвищення температури тіла до 38 °C і більше;
  • кашель;
  • в окремих випадках — блювота і пронос.

Ситуація із вакцинацією від грипу в області

За словами сімейної лікарки Уляни Шпільчак, на Прикарпатті сьогодні наявні три види вакцини від грипу: Ваксігрип тетра, ДжиСи Флю та Інфлувак. Цінова політика кожного препарату різна.

«Наприклад, у нас є Ваксігрип – його можна придбати від 280 грн до 350 грн в аптеках. Окрім того, є приватні медичні практики, де людина також може вакцинуватися.

В чому різниця? В аптеці купуєш препарат і сімейний лікар проводить щеплення безкоштовно. В приватних закладах ціни вищі: в певних медустановах може перевищувати 600 грн», - каже Уляна Шпільчак.

В Україні вакцинація від грипу платна, адже на відміну від ситуації з коронавірусом держава не забезпечує людей вакциною, розповідає лікарка.

«Щеплення від сезонного грипу можна проводити навіть дітям починаючи з шести місяців. Вакцинація відбувається двома дозами з інтервалом у місяць між першою та другою, каже лікарка.

Обов’язково мали б вакцинуватися групи ризику: медичні працівники, вчителі та викладачі. Люди, які працюють у сфері обслуговування», - зазначає Уляна Шпільчак.


Чи можна проводити одночасно вакцинацію від грипу і коронавірусу?

Уляна Шпільчак каже, що так.

«Можна колоти, але різні ділянки тіла. В праву руку буде вакцина від ковіду, в ліву – від грипу. Ваксігрип – єдина вакцина окрім екстреної, яку дозволено приймати разом з іншою», - повідомила лікар.

Підвищення температури тіла, біль у місці ін’єкції та припухлість, - це кажуть медики цілком нормальна реакція організму на вакцину.


«За» чи «проти»: що кажуть франківці про щеплення

Ольга Петрашива вакциною від грипу щепилася вперше цього року.

«Вкололи і мені, і дитині. Якось ми не дружили раніше із вакцинами, але останній рік ми так часто хворіли, що інших варіантів просто не бачили. Минулого року вперше говорила про це зі своїми батьками, а вони вже третій рік поспіль вакцинуються і це дуже дієво.

Якщо раніше вони вічно підхоплювали від дітей чи внуків нежить чи кашель, то зараз геть не бере їх», - каже Ольга.

Після перенесеного ковіду, каже жінка, знизився імунітет і вона приймала імуномодулятори.

«Якщо в дитина був легкий нежить, то я пила антибіотики. Дуже швидко підхоплювала це. Тому я і погодилася на вакцинацію від грипу, бо побачила дієвість», - розповідає жінка

Та не всі люди бачать сенс у вакцинації. Володимир, прізвище не називає, каже, що щеплення змінює ДНК людини та геном чоловіка.

«Чого я маю свідомо на це йти? В дитинстві мене вакцинували, але я що, винен? Я футбол граю, не маю коли тим займатися. І я проти, і моя сім'я проти», - каже чоловік.


Вакцинація у Швеції

Олена Мальована вже понад сім років живе в столиці Швеції – Стокгольмі.  Жінка каже, загальна вакцинація від грипу у них стартує 9 листопада. Щеплення  пропонується усім від 12 років. Люди, які належать до групи ризику, отримують вакцину безкоштовно.

«Стежить за вакцинацією  Folkhälsomyndigheten (Орган громадського здоров'я (Fohm) - національний орган знань, який працює для покращення здоров'я населення).

Всі щеплення, які були здійснені, вносяться в регістр, за яким стежить агенція охорони здоров'я у Швеції. Вакцинація є не обов'язковою, але оскільки найважливіший орган з охорони здоров'я заохочує, то люди добровільно йдуть і вакцинуються», - каже жінка.

Що стосується інформації про вакцинацію, то Fohm доносить до населення месидж, що вакцина не захищає на 100% від хвороби, але однозначно полегшує перебіг захворювання та зменшує шанс летальності.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прикарпаття на порозі «червоної» зони»: в одному із пунктів вакцинації Івано-Франківська ажіотаж (ВІДЕО)

Від сьогодні на залізничному вокзалі в Івано-Франківську працюватиме пункт вакцинації проти COVID-19

Міністр охорони здоров’я України: в реанімації пацієнти зізнаються, що не вакцинувались, і називають імена тих, хто продав їм фейкову довідку


26.10.2021 Ілона Шевченко 8828
Коментарі ()

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2219
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4669
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1191
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1342
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1757
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2772 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

215

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

377

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1263

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1373
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1890
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26937 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1084
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

350
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8004
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3357
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1612
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1262
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

516 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

703
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

756
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4753