Забули, чи свідомо уникають: ситуація із вакцинацією від грипу на Прикарпатті

Друга половина осені - традиційний початок епідсезону грипу та ГРВІ, який триває з 40-го тижня поточного року по 20-й тиждень наступного року.

Так, за даними Центру Громадського здоров'я МОЗ України протягом 11-17 жовтня на ГРВІ захворіли 238 493 людини, із них 42,1% — діти віком до 17 років. За тиждень в Україні проти грипу вакцинували 3 409 людей, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 6 895 осіб. 

Журналістка Фіртки з'ясувала, чи наявні вакцини від грипу в Івано-Франківську та чи готові містяни вакцинуватися? Окрім того, порівняла як відбувається процес вакцинації в Україні та Швеції.


Вірус грипу передається повітряно-краплинним та повітряно-пиловим шляхами (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м).

До клінічних ознак грипу належать:

  • раптовий початок;
  • головний біль;
  • ломота у м’язах і суглобах;
  • біль у горлі;
  • підвищення температури тіла до 38 °C і більше;
  • кашель;
  • в окремих випадках — блювота і пронос.

Ситуація із вакцинацією від грипу в області

За словами сімейної лікарки Уляни Шпільчак, на Прикарпатті сьогодні наявні три види вакцини від грипу: Ваксігрип тетра, ДжиСи Флю та Інфлувак. Цінова політика кожного препарату різна.

«Наприклад, у нас є Ваксігрип – його можна придбати від 280 грн до 350 грн в аптеках. Окрім того, є приватні медичні практики, де людина також може вакцинуватися.

В чому різниця? В аптеці купуєш препарат і сімейний лікар проводить щеплення безкоштовно. В приватних закладах ціни вищі: в певних медустановах може перевищувати 600 грн», - каже Уляна Шпільчак.

В Україні вакцинація від грипу платна, адже на відміну від ситуації з коронавірусом держава не забезпечує людей вакциною, розповідає лікарка.

«Щеплення від сезонного грипу можна проводити навіть дітям починаючи з шести місяців. Вакцинація відбувається двома дозами з інтервалом у місяць між першою та другою, каже лікарка.

Обов’язково мали б вакцинуватися групи ризику: медичні працівники, вчителі та викладачі. Люди, які працюють у сфері обслуговування», - зазначає Уляна Шпільчак.


Чи можна проводити одночасно вакцинацію від грипу і коронавірусу?

Уляна Шпільчак каже, що так.

«Можна колоти, але різні ділянки тіла. В праву руку буде вакцина від ковіду, в ліву – від грипу. Ваксігрип – єдина вакцина окрім екстреної, яку дозволено приймати разом з іншою», - повідомила лікар.

Підвищення температури тіла, біль у місці ін’єкції та припухлість, - це кажуть медики цілком нормальна реакція організму на вакцину.


«За» чи «проти»: що кажуть франківці про щеплення

Ольга Петрашива вакциною від грипу щепилася вперше цього року.

«Вкололи і мені, і дитині. Якось ми не дружили раніше із вакцинами, але останній рік ми так часто хворіли, що інших варіантів просто не бачили. Минулого року вперше говорила про це зі своїми батьками, а вони вже третій рік поспіль вакцинуються і це дуже дієво.

Якщо раніше вони вічно підхоплювали від дітей чи внуків нежить чи кашель, то зараз геть не бере їх», - каже Ольга.

Після перенесеного ковіду, каже жінка, знизився імунітет і вона приймала імуномодулятори.

«Якщо в дитина був легкий нежить, то я пила антибіотики. Дуже швидко підхоплювала це. Тому я і погодилася на вакцинацію від грипу, бо побачила дієвість», - розповідає жінка

Та не всі люди бачать сенс у вакцинації. Володимир, прізвище не називає, каже, що щеплення змінює ДНК людини та геном чоловіка.

«Чого я маю свідомо на це йти? В дитинстві мене вакцинували, але я що, винен? Я футбол граю, не маю коли тим займатися. І я проти, і моя сім'я проти», - каже чоловік.


Вакцинація у Швеції

Олена Мальована вже понад сім років живе в столиці Швеції – Стокгольмі.  Жінка каже, загальна вакцинація від грипу у них стартує 9 листопада. Щеплення  пропонується усім від 12 років. Люди, які належать до групи ризику, отримують вакцину безкоштовно.

«Стежить за вакцинацією  Folkhälsomyndigheten (Орган громадського здоров'я (Fohm) - національний орган знань, який працює для покращення здоров'я населення).

Всі щеплення, які були здійснені, вносяться в регістр, за яким стежить агенція охорони здоров'я у Швеції. Вакцинація є не обов'язковою, але оскільки найважливіший орган з охорони здоров'я заохочує, то люди добровільно йдуть і вакцинуються», - каже жінка.

Що стосується інформації про вакцинацію, то Fohm доносить до населення месидж, що вакцина не захищає на 100% від хвороби, але однозначно полегшує перебіг захворювання та зменшує шанс летальності.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прикарпаття на порозі «червоної» зони»: в одному із пунктів вакцинації Івано-Франківська ажіотаж (ВІДЕО)

Від сьогодні на залізничному вокзалі в Івано-Франківську працюватиме пункт вакцинації проти COVID-19

Міністр охорони здоров’я України: в реанімації пацієнти зізнаються, що не вакцинувались, і називають імена тих, хто продав їм фейкову довідку


26.10.2021 Ілона Шевченко 8938
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17868
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1588
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1131
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2173
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3717
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1417

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1832

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

600

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1221

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1378
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

736
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24323
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

579
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

541
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

683
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1580
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

742
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7809
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

707
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1849 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

678
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

582