фото: ілюстративне
Наприкінці серпня 2024 року у МВС інформували, що в українців може бути на руках від двох до п'яти мільйонів одиниць незадекларованої зброї.
Водночас, за словами заступника міністра внутрішніх справ Богдана Драп’ятого, ухвалення парламентом законопроєкту про надання цивільним особам права задекларувати зброю, боєприпаси та трофейну зброю «дасть можливість розв'язати проблему з необлікованою зброєю».
Чи загрозливою є ситуація зі зброєю на Прикарпатті, журналістці Фіртки розповіли у Головному управлінні Національної поліції в Івано-Франківській області.
Так, за дев’ять місяців цього року зареєстровано 195 кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухівки. Із зареєстрованих кримінальних проваджень 158 — пов’язані із незаконним обігом зброї (ч. 1 ст. 263 ККУ).
Кількість осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності — 112, з них по вогнепальній зброї — 86.
Так, за дев’ять місяців поточного року з незаконного обігу вилучили:
- автоматичної зброї — 22;
- нарізних гвинтівок — 12;
- снайперська гвинтівка Драгунова — 1;
- пістолетів (нарізних) — 21;
- пістолетів – 43;
- обрізів мисливської рушниці — 7;
- гладкоствольної рушниці — 10;
- гранатомети — 6;
- порох — 7,6 кг;
- патрони — 19 467;
- гранат — 70.
Прикарпатські поліціянти задокументували 29 фактів збуту вогнепальної зброї.
Більше читайте у матеріалі: Патрулювання з ТЦК, служба освітньої безпеки та нові види правопорушень: робота прикарпатських поліціянтів під час повномасштабної війни
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці