Нова освітня програма під назвою "Національна безпека у сфері критичної енергетичної інфраструктури" зараз проходить ліцензування у МОН.
Про це розповів ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик на пресконференції, на якій побувала журналістка Фіртки.
Це перша така освітня програма в Україні, яку планують відкрити в івано-франківському вищому навчальному закладі.
"Енергетична безпека — це зараз наболіла тема для країни.
Наразі ми потребуємо спеціалістів у сфері енергетики з нахилом в управлінні процесами відновлення або врегулювання небезпек.
Зокрема, фахівці зможуть попереджати загрозам геологічного процесу, різноманітні техногенні ризики у разі тих же обстрілів інфраструктури", — каже Ігор Чудик.
За словами ректора ІФНТУНГ, верифікацію нової спеціальності від Міністерства освіти очікують вже до кінця травня цього року. "Національна безпека у сфері критичної енергетичної інфраструктури" стосуватиметься 25 галузі знань, тобто воєнних наук, національної безпеки та безпеки державного кордону.
"Ми розуміємо основні аспекти важливості критичної й енергетичної інфраструктури, тому хочемо донести до небайдужих людей, що без енергетики не буде нормального забезпечення, на жаль, ні ЗСУ, ні української економіки.
Доктрини для убезпечення енергетичної галузі є в США і навіть в нашого ворога, рф.
Тому ми вирішили рухатися в цьому напрямку, щоби мати кадри, які зможуть владнати проблеми технічного і навіть інформаційного характеру, залучати військових, щоб правильно захистити енергетичний об'єкт", — розповідає ректор ІФНТУНГ.
Як вказує Ігор Чудик, в Івано-Франківський національному технічному університеті нафти й газу хочуть навчати спеціалістів навичок відновлення критичної та енергетичної інфраструктури, застосовування іноземного досвіду та серйозних інженерних підходів до роботи з новими конструкціями й системами для відбудови країни.
"Нова освітня програма стосується 256 спеціальності "Національна безпека за окремими сферами забезпечення і видами діяльності", у нашому випадку енергетичної інфраструктури.
Після відбудови енергетики ми ставимо за мету перехід на, так би мовити, "чистішу" відновлювальну енергію, зокрема з використанням вуглецевої, нафтогазової сфери.
Фахівці повинні бути готові до вимог часу й обставин, тобто до військової агресії та війни", — каже ректор ІФНТУНГ.
Наразі подальше існування нової спеціальності залежить від того, наскільки вона буде цікава та проаналізована абітурієнтами.
"Якщо набереться достатня кількість студентів на платну форму навчання цього року, то університет надасть запит державі щодо виділення бюджетних місць", — додає Ігор Чудик.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Окупанти завдали удару по об'єкту енергетичної інфраструктури на Івано-Франківщині
Гайд для абітурієнтів: десять причин вступити до популярного Франківського університету нафти і газу