"Фахівці галузі енергетики повинні бути готові до вимог війни": в ІФНТУНГ планують відкрити нову спеціальність

Нова освітня програма під назвою "Національна безпека у сфері критичної енергетичної інфраструктури" зараз проходить ліцензування у МОН.

Про це розповів ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик на пресконференції, на якій побувала журналістка Фіртки.

Це перша така освітня програма в Україні, яку планують відкрити в івано-франківському вищому навчальному закладі.

"Енергетична безпека — це зараз наболіла тема для країни.

Наразі ми потребуємо спеціалістів у сфері енергетики з нахилом в управлінні процесами відновлення або врегулювання небезпек.

Зокрема, фахівці зможуть попереджати загрозам геологічного процесу, різноманітні техногенні ризики у разі тих же обстрілів інфраструктури", — каже Ігор Чудик.

За словами ректора ІФНТУНГ, верифікацію нової спеціальності від Міністерства освіти очікують вже до кінця травня цього року. "Національна безпека у сфері критичної енергетичної інфраструктури" стосуватиметься 25 галузі знань, тобто воєнних наук, національної безпеки та безпеки державного кордону.

"Ми розуміємо основні аспекти важливості критичної й енергетичної інфраструктури, тому хочемо донести до небайдужих людей, що без енергетики не буде нормального забезпечення, на жаль, ні ЗСУ, ні української економіки.

Доктрини для убезпечення енергетичної галузі є в США і навіть в нашого ворога, рф.

Тому ми вирішили рухатися в цьому напрямку, щоби мати кадри, які зможуть владнати проблеми технічного і навіть інформаційного характеру, залучати військових, щоб правильно захистити енергетичний об'єкт", — розповідає ректор ІФНТУНГ.

Як вказує Ігор Чудик, в Івано-Франківський національному технічному університеті нафти й газу хочуть навчати спеціалістів навичок відновлення критичної та енергетичної інфраструктури, застосовування іноземного досвіду та серйозних інженерних підходів до роботи з новими конструкціями й системами для відбудови країни.

"Нова освітня програма стосується 256 спеціальності "Національна безпека за окремими сферами забезпечення і видами діяльності", у нашому випадку енергетичної інфраструктури.

Після відбудови енергетики ми ставимо за мету перехід на, так би мовити, "чистішу" відновлювальну енергію, зокрема з використанням вуглецевої, нафтогазової сфери.

Фахівці повинні бути готові до вимог часу й обставин, тобто до військової агресії та війни", — каже ректор ІФНТУНГ.

Наразі подальше існування нової спеціальності залежить від того, наскільки вона буде цікава та проаналізована абітурієнтами.

"Якщо набереться достатня кількість студентів на платну форму навчання цього року, то університет надасть запит державі щодо виділення бюджетних місць", — додає Ігор Чудик.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Окупанти завдали удару по об'єкту енергетичної інфраструктури на Івано-Франківщині

"Наша стратегія — стати енергетичним університетом": ректор ІФНТУНГ та президент Івано-Франківської ТПП підписали Меморандум про співпрацю

Гайд для абітурієнтів: десять причин вступити до популярного Франківського університету нафти і газу


Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2843
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3345

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

236

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17245
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667