Буде концерт: мешканці Верховинщини виїхали на протест до ВРУ (ФОТО)

Жителі Верховинщини, які виступають проти ліквідації Верховинського району, виїхали до Києва.

У вівторок, 14 липня, о 10-й годині вони протестуватимуть під стінами Верховної Ради України, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Більше сотні горян 13-го липня сіли в автобус у Верховині та вирушили до столиці. Їхня мета - відстояти на адміністративній мапі держави найвисокогірніший Верховинський район.

За перспективним планом формування територій, він має увійти до складу сусіднього Косівського району. Загалом же в Івано-Франківській області мають сформувати п'ять районів.

"Гуцули – люди гір. Верховина вважається етнічною столицею Гуцульщини. Тому ми відстоюємо свої права, не зазіхаємо ні на кого, але ми хочемо бути незалежними, бути окремою адміністративною одиницею, бо в нас свій менталітет, своє бачення, у нас своя специфіка, яка притаманна тільки нам. Ми вижили при Австро-Угорській імперії, коли наші люди їхали до цісаря, щоб він дав нам волю. Ми вижили при Польщі, при Московській імперії. І нам дивно зараз, чому нас, наша Українська держава, хоче приєднати до іншого району, якщо ми завжди були незалежними", - каже голова районної ради Іван Шкіндюк.

За даними Верховинської РДА, район сформували у 1966-му році. Він є найвіддаленішим від Івано-Франківська (125 км) і малочисельним. У райцентрі живе близько шести тисяч людей, а у всьому районі - трохи більше 30-ти тисяч.

"Наш район є високогірний, найвища точка - 910 метрів над рівнем моря. У нас є дуже багато високогірних сіл, не всі мають підїзд. І тому є велика необхідність у тому, аби зберегти наш район. Віддаленість окремих сіл сягає 80-ти кілометрів від районного центру, від 30-ти до 80-ти. І якщо нас приєднають до Косівського району, то, звичайно, людям буде дуже важко вирішувати свої проблеми, дуже важко буде добиратися", - каже вчителька Замагорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ірена Кермощук, яка також їде на протест до столиці.

Як розповідає голова Верховинської райдержадміністрації Іван Шкіндюк, верховинці звернулися до Офісу Президента, Кабінету Міністрів і до Верховної Ради, аби врахували їхню думку. Каже, у методиці формування адміністративних районів не врахували специфіку гірського краю.

"Методика пише, що за розрахунками має бути доїзд за 60 хвилин до адміністративного центру. У нас це нереально. Це все не врахували, не врахована специфіка доріг, не врахували те, що під час стихійного лиха ми відрізані повністю", – каже голова районної ради Іван Шкіндюк.

Нагадаємо, на Прикарпатті досі немає транспортного зв'язку із трьома селами, дорогу до яких зруйнував паводок. Зокрема, село Бистрець Верховинського району "відрізане від світу" повністю.

На сесії Верховинської районної ради, яка відбулася минулого тижня, вирішили протестувати проти ліквідації району. Спочатку, як розповідає вчителька Ірена Кермощук, до Києва думали йти пішою ходою, але потім таки вирішили їхати.

До столиці поїхало близько ста верховинців. 30 з них - музиканти. У дорогу проводжали музикою, її ж гратимуть під стінами Верховної Ради України.

"Це була музика-привітання, називається "Мелодія Верховинська", вона звучить у мажорі. Ми хочемо, аби людям весело було, мажорно їхати у дорозі, і щоб наш уряд дослухався... Потім мелодії будуть до співу, до танцю і, якщо люди будуть мати бажання, то потанцюють із нами", - розповідає музикант Микола Ілюк.

У дорогу горяни взяли етнічні музичні інструменти: трембіти, скрипки, сопілки, баяни, а також - гуцульський народний одяг.

"Ми налаштовані дуже позитивно, їдемо тільки за всім хорошим і дуже-дуже надіємося, що нас почують. Я думаю, що ви розумієте, що тут, у цьому автобусі, справжні гуцули-патріоти, яких хвилює, яким небайдужа доля нашого гуцульського краю, особливо нашого Верховинського району", - розповідає працівниця освітньої і культурної сфер району Марія Морощук.

Нагадаємо, протест відбудеться 14-го липня о 10-й годині у Києві під стінами Верховної Ради України.


13.07.2020 2630
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

10840 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1325
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

678
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5820
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1588
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1444

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

519

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1333

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1160

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1061
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

410
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

502
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1441
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

483
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

750
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5795
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

526
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

375
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

694 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1140
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

997