Як не зламатися

 

 

Життя – Божий дар,
який людина до кінця ніколи не оцінить

 

Людина слабка. Надзвичайно слабка. Слабкіша, ніж нам здається. Відчуття поразки від народження міститься глибоко всередині у кожного з нас, і це тяжко подолати. Ми не бетмени і не супермени, які щохвилинно ризикують своїм життям аби врятувати світ.

 

Нині ми перебуваємо у більш-менш тепличних умовах. Ми не пройшли крізь концтабори, голодомори та бойове пекло. Тваринний страх ми можемо пережити всього лише кілька разів за життя. І за все життя над нами може ні разу не нависнути смертельної загрози. Поки що в більшості з нас відсутня потреба боротися щодня за виживання. І за цих більш-менш мирних умов чимало наших співвітчизників страждають від своїх незначних негараздів і поринають у депресії.

 

Багато юнаків ламається на першому ж допиті в міліції. А ще більше їх народжується вже зламаними. І вони ніколи не підведуться. Як каже один мій добрий знайомий, падають усі, не всі підводяться. І додає: а підвестись допомагає тільки віра.

 

За життя людиною можуть рухати різні чинники: бажання слави, влади, грошей, ще чогось. Але коли це минає, і зачепитися душі більше нема за що, тоді, коли пощастить, може народитися в душі віра в Творця.

 

Чимало моїх друзів, знайомих, пройшли крізь тюрми та вийшли на свободу повноцінними людьми. Їх зберігала віра. У камері вони не мали нічого, окрім віри в Бога. Вони вийшли на свободу, і не отримали багатства, не зайняли посад і не стали впливовими людьми. На ногах їх тримає віра.

 

Людина шукає Бога по-різному. Інколи, шляхом теоретичних розмірковувань, але такий шлях може виявитися хитким. Буває, під тиском загрозливих обставин, через страх. Крізь людину неначе проходить відчуття існування Бога. І людина усвідомлює, що Він Єдиний. Людина намагається вхопитись за трансцендентне, й багато чого змінюється у її житті.

 

Віра здатна змінити навіть фізіологію, ми починаємо одужувати від хвороб, або менше хворіти. Чудо дуже індивідуальне і в кожного воно своє, не зрозуміле для інших. Набувши віру в Бога, людина може зіштовхнутися з чудом, і тоді вона відчуває присутність Творця поряд з собою.

 

Проте, віра людини не буває досконалою до кінця. Віруючий так чи інакше перебуває в якомусь власному невігластві. Свідомо чи несвідомо опирається тому, що насправді було би для неї краще. І в такі миті вона може відчути, як щось її примушує до цього, кращого, всупереч її власній волі. В такі моменти людина відчуває над собою Божу волю.

 

Іноді виникає потреба розмірковувати над природою Бога. Звісно, ми ніколи до кінця її не пізнаємо. Люди просто не мають такої можливості. Але Отці Церкви кажуть про інтелігібельність Бога. Пізнавати Бога можливо лише шляхом розумових міркувань.

 

Україна стане авангардом Християнства. Українці будуть передувати у вченні Господа Ісуса Христа. Іншого шляху немає, не існує, і ніколи не існуватиме.

 

Амінь.

Аттіла Селлеі-Довженко

Братство


Коментарі (0)

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

938
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1783 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7179
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15013 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1923
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1174

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

861

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

952

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1731

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1540
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

109
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

517
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

760
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3021
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

752
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1821
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

852
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34998 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

342
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

495
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

819
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

733