
Станом на початок травня 2025 року 47% українців мають переважно позитивні очікування від підписання угоди про копалини.
На заході країни про позитивні очікування заявили 43% респондентів.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), пише Фіртка.
Натомість 22% українців висловили скоріше негативну думку, ще 19% вважають, що підписання Угоди не матиме впливу на країну. 12% не змогли визначитися з позицією.
Таким чином, загальний баланс оцінок є позитивним: частка тих, хто очікує на позитивні наслідки, переважає негативні на 25%.
На заході України також переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний. Ще 21% вважає, що це не вплине на ситуацію в країні, а 16% не змогли дати однозначної відповіді.
Попри дещо нижчий рівень оптимізму, ніж у центрі та на півдні, на Заході спостерігається чіткий позитивний баланс оцінок.
Для порівняння: у центральних областях позитивно оцінюють угоду 52%, у південних — 50%. На Сході ж лише третина (33%) має позитивні очікування, а негативних відповідей трохи більше — 26%. Водночас навіть на Сході переважає позитивне сприйняття, хоча й з мінімальним відривом.
Дослідження також аналізувало ставлення до угоди серед громадян, які довіряють тим чи іншим публічним особам. У переважній більшості випадків серед довірених аудиторій більшість вважає, що Угода принесе позитивні результати.
Винятком є респонденти, які довіряють Юрію Бойку: серед них найменше тих, хто має позитивні очікування, і трохи більше — з негативними оцінками.
Також менш оптимістично налаштовані ті, хто довіряє Олексію Арестовичу, хоча навіть у цій групі позитивна думка переважає. Водночас, через невелику кількість респондентів, які підтримують цих осіб, ці дані слід трактувати з обережністю.
У майбутній публікації соціологи обіцяють оприлюднити деталі про рівень довіри до публічних осіб, які брали участь в опитуванні.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Трамп: Путін наважився на повномасштабну війну в Україні після виведення США військ з Афганістану
Провал переговорів між США та Україною: як відреагували світові лідери