Зустріч Групи двадцяти, що проходила в Індії, все ж закінчилася без спільної заяви - через небажання росії і Китаю погоджуватись на прийнятні для інших формулювання щодо війни рф проти України.
Про це повідомляє "Європейська правда", передає Фіртка.
Індія, як країна, що головує, опублікувала підсумковий документ. У нього включили фрагменти з декларації листопадового саміту G20 на Балі й зазначають, що з параграфами 3 і 4 погодилися всі учасники, крім росії та Китаю.
У 3-му параграфі згадані резолюції ООН з осудом агресії росії проти України та вимогою негайного та безумовного виходу військ рф з території України.
"Більшість учасників рішуче засуджують війну в Україні та наголошують, що вона спричиняє велетенські людські страждання і поглиблює проблеми у глобальній економіці, ускладнюючи зростання, прискорюючи інфляцію, зриваючи ланцюжки постачання, підвищуючи ризики в енергетичній та продовольчій сфері, збільшуючи ризики фінансової нестабільності.
Лунали також інші погляди та інакші оцінки ситуації та санкцій.
G20 - це не майданчик для вирішення безпекових проблем, але ми визнаємо, що вони можуть суттєво впливати на глобальну економіку", - зазначають у цій частині документа.
У параграфі 4 наголошується, що вкрай важливо забезпечити дотримання міжнародного права та різносторонньої системи забезпечення миру і стабільності, що включає у тому числі повагу до принципів Хартії ООН та захисту цивільного населення й інфраструктури у збройних конфліктах.
"Застосування чи погроза застосування ядерної зброї є неприйнятним.
Життєво важливими є мирне розв’язання конфліктів, зусилля для реагування на кризи, дипломатія та діалог.
Наша епоха не має бути епохою війни", - зазначають у документі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці