Скільки внутрішньо переміщених осіб прийняла Івано-Франківщина? Які умови створені для адаптації таких людей на території області?
Про це розповіла голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук в етері «Суспільного», передає Фіртка.
Світлана Онищук наголошує, загалом від початку повномасштабного вторгнення на Прикарпатті знайшли прихисток 150 тисяч внутрішньо переміщених людей.
"Але наша область робила акцент саме на соціально-вразливих верствах населення, людях з інвалідністю. Ми прийняли велику кількість дітей з інвалідністю.
У нас 480 комунальних закладів обласного підпорядкування та комунальних. Зроблені відповідні ремонти. Тут залучали і державні джерела фінансування та області, а також комунальні, наших територіальних громад. Щоб мати можливість поселити, створити ліжко-місця.
Разом з тим, важлива всебічна опіка. Тому що паліативні хворі приїхали, люди похилого віку. Тобто геріатричні пансіонати вдосконалювали, адаптували для таких людей", - каже Онищук.
Посадовиця додає, наразі на Прикарпатті працює 92 шелтери, які створені під час війни. Там досі проживають внутрішньо переміщені особи.
До слова, в Івано-Франківську планують звести будинки для внутрішньо переміщених осіб. Житло для переселенців планують звести за грантові кошти. Проєкт фінансує Європейський Союз за підтримки НЕФКО в Україні.
Івано-Франківська міська рада затвердила договір про залучення гранту для будівництва житлового багатоквартирного будинку для переселенців.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Діти війни»: на Івано-Франківщині планують відкрити новий реабілітаційний центр
«Будьте поруч та підтримуйте». Як говорити з дітьми про війну?
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці