ЗМІ склали рейтинг відповідальності голів ОДА

 

Днями прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що уряд планує скласти рейтинг ефективності голів обласних державних адміністрацій за основними економічними й енергетичними показниками.

 

Зокрема, «регіони-відмінники» отримають більший розмір компенсацій на енергоефективність. А ось ті, хто із заміною котлів, утепленням будинків і переходом на альтернативні енергоресурси не впорався, та ще й економіку занедбав – підуть шукати нову роботу, натякнув Яценюк у властивій йому манері.

 

Але поки в Кабінеті міністрів підбивають підсумки ефективності роботи губернаторів українських областей, «Слово і Діло» вже знає, хто з представників регіональної влади справді успішний у справах, а хто поки навчився тільки роздавати обіцянки.

 

Так, за загальними показниками ефективності, яку «Слово і Діло» вимірює в успішності виконання обіцянок, перше місце серед голів обласних адміністрацій посідає черкаський губернатор Юрій Ткаченко. Серед 62% його виконаних обіцянок – в основному розв'язання соціальних та інфраструктурних питань, як, наприклад, програма соціальної адаптації та підтримки учасників АТО, допомога Харківській та Дніпропетровській областям у лікуванні та реабілітації поранених бійців або ж виділення 50 млн грн на ремонт доріг у 2014 році. Невиконаних обіцянок у Ткаченка за 1,5 року роботи на чолі обласної адміністрації всього 5, що складає 8% від загальної кількості.

 

Так само, найімовірніше, не загрожує виліт з посади главі Харківської ОДА Ігорю Райніну. З показником у 61% ефективності він упевнено посідає другий рядок губернаторського рейтингу. Серед 37 виконаних обіцянок Ігоря Львовича превалюють інфраструктурні та безпекові питання, як, наприклад, будівництво оборонних споруд, компенсація збитку людям, на земельних ділянках яких буде побудовано «Стіну», або ж збільшення кількості спецпідрозділів міліції в області. Словом, близькість фронту та кордону з Росією абсолютно очевидно наклала відбиток на роботу, а можливо – і рівень відповідальності харківського губернатора.

 

У трійці лідерів також «мігруючий» губернатор Геннадій Москаль. Хоча на посту очільника Закарпаття він поки дав небагато обіцянок, але своїм відповідальним ставленням до роботи на фронтовий Луганщині він цілком заслужив право називатися якщо не відмінником, то вже точно хорошистом у рейтингу голів ОДА. Рівно половина обіцянок Москаля виконано, що в умовах неоголошеної війни – більш ніж задовільний результат.

 

А ось чиї результати явно не можна назвати високими, так це кіровоградського губернатора Сергія Кузьменка, голови Львівської ОДА Олега Синютки та керівника Полтавщини Валерія Головка. Саме ця трійця замикає рейтинг губернаторів за ефективністю виконання обіцянок (звичайно, якщо виключити з нього новоспечених керівників областей, що не пропрацювали на держслужбі й півроку й чиї статистичні показники поки не можуть вважатися об'єктивними).

 

Так, у пасиві у Кузьменка – 46% невиконаних обіцянок і, відповідно, лише 17% – виконаних. Синютці теж похизуватися поки що особливо нічим: із 40 його обіцянок виконані тільки 7 (18%). Справедливості заради, варто відзначити, що 80% його обіцянок поки мають статус «в процесі», тож, щоб не позбутися крісла, львівському губернатору варто було б поквапитися з їх реалізацією. Ну а голова Полтавської ОДА Валерій Головко, який працює на цій посаді з грудня минулого року, зміг втілити рівно чверть власних обіцянок, що поки не дозволило йому вибратися з «хвоста» губернаторського рейтингу ефективності.

 

Крім того, не вирізняються відповідальністю й деякі губернатори, що опинилися з різних причин у середині рейтингу, як, наприклад, Григорій Самардак, Микола Клочко, Валентин Резніченко та Олександр Фищук, які виконали менше третини власних обіцянок.

 

Таким чином, можна вважати, що аналітики «Слова і Діла» свій прогноз щодо рейтингу голів ОДА зробили. Тепер слово за Кабінетом міністрів.

 


30.08.2015 485 0
Коментарі (0)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1853 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1242
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5024
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14383 7
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3402 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3223

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1046

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2405

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2366

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2920
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

181
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1344
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1123
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

597
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

514
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

858
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

823
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21796
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

338 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

809 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

612
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

1078