Збирали кошти на подарунок бійцю: у Косові діти влаштували вуличну торгівлю власних виробів (ФОТО)

Понад 15 дітей шкільного віку, що проживають в одному зі спальних районів Косова, влаштували у середмісті вуличну торгівлю виробами власного виробництва.

Продавали чокери та браслети з резинок для волосся, ляльки-мотанки як захист «від москаля», а все для того, аби зібрати кошти на подарунок до дня народження бійцю ЗСУ Вацику Роману з Косова, пише Фіртка.

Дітей різних за віком об’єднала спільна мета – допомогти захиснику з Косівщини придбати квадрокоптер для аеророзвідки.

Ярославі 10 років. Дівчинка розповідає, що ідея благодійного ярмарку з’явилася у неї  під час звичайних вуличних розваг. Друзям вона сподобалася. Діти вирішили використати свій вільний час з користю не лише для себе, а й для наших захисників.

«Ми спочатку сумнівалися, що з цього може щось вийти, проте  до нас приєднувалося все більше й більше дітей. Кожен хотів чимось допомогти. За кілька днів наша вулична команда стала доволі чисельною», - розповідає Ярослава.

Діти продавали свої вироби за цінами від 5 до 20 гривень. Проте багато покупців давали їм значно більші суми.

За перший день діти вторгували 2250 гривень. Ці кошти вони передали  волонтерам Косівського центру дитячої творчості. Наступного дня 1 350 гривень зароблених власною працею  принесла Радиш Соломія, дівчинка-волонтерка, яка вже давно працює ВО «Прихисток душі».

Потім сума ще двічі поповнювалася і врешті решт сягнула 4500 гривень.

До слова, до складу вуличної волонтерської команди входять діти з різних областей України – Хмельницької, Херсонської, Київської та Івано-Франківської.

Така дитяча ініціатива є дуже цінною, адже вона виникла без втручання дорослих, розповідає координаторка волонтерського осередку, що працює при Косівському центрі дитячої творчості, Ксенія Соколюк.

 «Відбулося те, про що ми, педагоги, раніше могли лише мріяти: діти самоорганізувалися. Ось вам живі паростки свідомого громадянського суспільства в оновленій Україні», - радіє волонтерка.

Спочатку ці кошти планували витратити на продукти для ЗСУ чи матеріали для маскувальних сіток.

«Аж тут на фейсбук-стрічці Вацика Романа, нашого колеги і випускника Косівського ЦДТ, що зараз несе військову службу, з’явилося звернення про збір коштів на придбання дрона-розвідника. Та ще й напередодні його дня народження.

Ми порадилися з іменинником і перерахували гроші на карту командира його військового підрозділу. Усі були задоволені таким результатом. Країна, на захист якої підійматися навіть діти, приречена на перемогу» - впевнена Ксенія Соколюк.

Нагадаємо, в центрі дитячої творчості  працює волонтерський центр, в якому плетуть маскувальні сітки та виготовляють страви, які передають захисникам на передову.

Нещодавно, до центру дитячої творчості неочікувано завітав боєць Роман, щоб особисто подякувати дітям за допомогу та залишити їм у відповідь подарунок. Він залишив дітям м'яча з написом, "Дякуємо, пишаємося, до перемоги", Косів та побратими".

До слова, маленькі волонтери продовжують збирати кошти. Долучаються все нові діти.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

349
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2251
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1668
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1951
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5566 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4086

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1067

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1072

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1591

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1073
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

823
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

689
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14499
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10345
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6010
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

562
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5301 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28405 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

451
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

569
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

404
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

594