У Косівському центрі дитячої творчості виготовляють випічку, сухі супи та сніданки для ЗСУ.
Про це журналістці Фіртки повідомила Оксана Соколюк, волонтерка, практична психологиня та керівниця гуртків.
Ще донедавна в Косівському центрі дитячої творчості яблуку ніде було впасти. Тут навчали дітей, карбували їм нові знання та вишукували приховані таланти. Нині, тут посилено працюють волонтери - косівчани та переселенці.
Активна робота у стінах центру розпочалась із допису у Facebook, тоді Оксана Соколюк на своїй сторінці написала, що у неї з’явилась корисна ідея.
«Це був відчайдушний пост. Я написала, що у мене з’явилась ідея виготовляти випічку. Просила допомогти людей духовками, пічками.
Допис я опублікувала в неділю, а в понеділок зрання все й почалось.
Люди одразу зголосились допомогти, у них була така висока готовність, склалося враження, що всі сиділи й тільки чекали на завдання. Почали приносити духовки, згодом люди питали про наші потреби», - радіючи, пригадує працівниця центру.
Здивуванню й радості волонтерки не було меж, жінку приємно вразила оперативна допомога людей. Ба більше, люди цікавились чим можуть допомогти, почали приносити в центр муку, цукор та необхідні продукти для випічки.
«Наші працівники, наша опора - батьки вихованців центру, почали приходити, розробляти рецептуру. І ми вже у вівторок зробили першу випічку: булочки, круасани, печиво трьох видів.
З цього все й почалось. Зараз у нас працює понад вісім цехів. Ми виготовляємо не тільки печиво, а ще й сухі сніданки, енергетичні набори та сухі супи», - продовжує волонтерка.
Всі допомагають хто чим може, за словами Оксани Соколюк, в роботі бере участь велика кількість людей. Навіть люди літнього віку та на інвалідних візках.
«Люди на візках телефонують і просять під’їхати взяти все необхідне, косівчани, місцеві підприємці. Кожна допомога важлива. Я щаслива від того, що нас підтримують, хто чим може. Це все робиться тільки завдяки людській підтримці.
Є навіть дуже зворушливі речі. Наприклад, коли приходять люди, подають руку зі словами: «це на центр», розвертаються і йдуть. Я хочу дізнатись ім’я людини у відповідь не чую нічого, дивлюсь у руку, а там немаленька сума грошей.
А іноді просто йду і бачу мені щось в кишеню кладуть, а я не встигаю навіть зрозуміти, хто це й що це», - ділиться враженнями Оксана Соколюк.
Для тих, хто прагне допомогти коштами, але не має можливості приїхати в центр, волонтерка оприлюднила особовий рахунок, це була ініціатива людей. Оксана Соколюк пояснює, що не утворювали громадську організацію, оскільки ідея виникла спонтанно.
«Люди попросили, я створила рахунок і там є перекази по 40 гривень. Вони мене неабияк розчулюють, тому що, якщо навіть таку суму витрачає людина на благо, то для неї ці кошти дуже важливі. Це все люди, їх наснага, підтримка та доброта.
І навіть, коли хлопці приходять просять їм дати якісь потрібні речі, я одразу кажу, що я не розпорядник я лише передаю те, що для них принесли люди. Це український народ все робить, а я лише координаторка», - радіє волонтерка.
Всі вироби маркують, запаковують та сортують по ящиках для доставлення нашим бійцям. Окрім їжі в коробку ще кладуть листи від дітей та дорослих. Різні власноруч зроблені листівки та аплікації, Оксана Соколюк каже, це для підняття бойового духу, обереги для українських захисників.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)
В Івано-Франківську почали шити бронежилети
У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)
"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в сільській місцевості (ФОТО)