Використовують природні барвники: на Гуцульщині фарбують тканину для маскувальних сіток (ФОТО)

В Косові, аби досягти потрібного кольору, тканину для маскувальних сіток  фарбують, використовуючи природні барвники. Окрім цього волонтери власноруч виготовляють основу для плетіння.

Про це журналістці Фіртки повідомила Оксана Соколюк, волонтерка, практична психологиня та керівниця гуртків.

Марта – косівчанка, в центр дитячої творчості приходить від трьох до п’яти разів на тиждень. Розповідає, тут плете основу для маскувальних сіток, цей процес каже дівчина її неабияк заспокоює. В основному виділяє для цього від трьох до чотирьох годин.

«Чим можу, допомагаю ЗСУ. Плести основу не складно, можна швидко навчитись або перейти на інші етапи створення сітки», - розповідає Марта.

читайте також: «Люди одразу зголосились допомогти», - на Прикарпатті готують випічку та різноманітні харчі для бійців ЗСУ (ФОТО)

Косівчанка Вікторія Вовчак натомість стверджує, спочатку ця діяльність дівчині здавалась дуже складною, але з практикою та великим бажанням бути корисною вона засвоїла ці навички. Вікторія стверджує, виготовлення основи потребує неабиякої зосередженості та терпіння.

«Приходжу, бо знаю, що перемога за нами, тому навіть година волонтерської роботи у центрі - це ще один крок до нашої спільної мети.

Коли приходжу волонтерити, то стараюся віддати цій справі хоча б 3-4 години. Але, на жаль, виходить це не кожен день», - додає Вікторія.

Ідея фарбувати тканину для сіток виникла тоді, як волонтери не могли знайти матеріал зеленого кольору.

«Не могли ніде дістати зеленої  тканини, тоді вирішили спробувати фарбувати її власноруч, використовуючи природні барвники. Звернулись до місцевого туриста, керівника гуртка. Він почав проводити випробовування і завдяки цьому ми знайшли певні способи.

Здебільшого люди приносять нам тканину білого кольору, забираємо з неї шви та ґудзики та фарбуємо. У звичайній металевій балії, палимо живий вогонь і на ніч запарюємо цибулиння, яке приносять люди, вся допомога йде від небайдужих», - розповідає Оксана Соколюк, волонтерка, практична психологиня та керівниця гуртків.

Експериментували каже волонтерка і з куркумою, хною, басмою, чистотілом, кропивою, додавали траву, кору тополі, дуба.

«Матеріал виходить брудно-сірого кольору, але це вже є добра основа для фарбування зеленого. Якщо ж фарбувати тканину штучними барвниками, то виходить надто неприродний колір, а він не годиться.

Вкінці ми до природних барвників додаємо справжні барвники, які видають ефект природного», - продовжує Оксана Соколюк.

За словами волонтерки, такі барвники важко закріплювати, в роботі випробовували оцет і сіль, але не отримували бажаного результату. Тому експериментували й надалі. Фарбують звичайні підковдри, використовують й гуманітарну допомогу, яку напередодні сортують. В роботу годиться все.

«Сподіваємось, що війна якнайшвидше закінчиться, але про всяк випадок тканину коричневих, помаранчевих кольорів ми складаємо окремо. Тому що на Сході та Півдні буде зникати зелень і будуть потрібні брудно-сірі та жовті кольори.

Ми готуємось до різних сценаріїв. Віримо в ЗСУ та нашу перемогу», - переконує волонтерка.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1229
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1009
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2016
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3487
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1298
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1284

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1577

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

449

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1095

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1259
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24217
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

469
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2629
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

542
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1460
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

644
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15331
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

448
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

457
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1286 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

585
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

494