Використовують природні барвники: на Гуцульщині фарбують тканину для маскувальних сіток (ФОТО)

В Косові, аби досягти потрібного кольору, тканину для маскувальних сіток  фарбують, використовуючи природні барвники. Окрім цього волонтери власноруч виготовляють основу для плетіння.

Про це журналістці Фіртки повідомила Оксана Соколюк, волонтерка, практична психологиня та керівниця гуртків.

Марта – косівчанка, в центр дитячої творчості приходить від трьох до п’яти разів на тиждень. Розповідає, тут плете основу для маскувальних сіток, цей процес каже дівчина її неабияк заспокоює. В основному виділяє для цього від трьох до чотирьох годин.

«Чим можу, допомагаю ЗСУ. Плести основу не складно, можна швидко навчитись або перейти на інші етапи створення сітки», - розповідає Марта.

читайте також: «Люди одразу зголосились допомогти», - на Прикарпатті готують випічку та різноманітні харчі для бійців ЗСУ (ФОТО)

Косівчанка Вікторія Вовчак натомість стверджує, спочатку ця діяльність дівчині здавалась дуже складною, але з практикою та великим бажанням бути корисною вона засвоїла ці навички. Вікторія стверджує, виготовлення основи потребує неабиякої зосередженості та терпіння.

«Приходжу, бо знаю, що перемога за нами, тому навіть година волонтерської роботи у центрі - це ще один крок до нашої спільної мети.

Коли приходжу волонтерити, то стараюся віддати цій справі хоча б 3-4 години. Але, на жаль, виходить це не кожен день», - додає Вікторія.

Ідея фарбувати тканину для сіток виникла тоді, як волонтери не могли знайти матеріал зеленого кольору.

«Не могли ніде дістати зеленої  тканини, тоді вирішили спробувати фарбувати її власноруч, використовуючи природні барвники. Звернулись до місцевого туриста, керівника гуртка. Він почав проводити випробовування і завдяки цьому ми знайшли певні способи.

Здебільшого люди приносять нам тканину білого кольору, забираємо з неї шви та ґудзики та фарбуємо. У звичайній металевій балії, палимо живий вогонь і на ніч запарюємо цибулиння, яке приносять люди, вся допомога йде від небайдужих», - розповідає Оксана Соколюк, волонтерка, практична психологиня та керівниця гуртків.

Експериментували каже волонтерка і з куркумою, хною, басмою, чистотілом, кропивою, додавали траву, кору тополі, дуба.

«Матеріал виходить брудно-сірого кольору, але це вже є добра основа для фарбування зеленого. Якщо ж фарбувати тканину штучними барвниками, то виходить надто неприродний колір, а він не годиться.

Вкінці ми до природних барвників додаємо справжні барвники, які видають ефект природного», - продовжує Оксана Соколюк.

За словами волонтерки, такі барвники важко закріплювати, в роботі випробовували оцет і сіль, але не отримували бажаного результату. Тому експериментували й надалі. Фарбують звичайні підковдри, використовують й гуманітарну допомогу, яку напередодні сортують. В роботу годиться все.

«Сподіваємось, що війна якнайшвидше закінчиться, але про всяк випадок тканину коричневих, помаранчевих кольорів ми складаємо окремо. Тому що на Сході та Півдні буде зникати зелень і будуть потрібні брудно-сірі та жовті кольори.

Ми готуємось до різних сценаріїв. Віримо в ЗСУ та нашу перемогу», - переконує волонтерка.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

591
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2707
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1693 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3783
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5575
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1772

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

287

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

280

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

448

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

971
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

557
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

571
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

851
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2078
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

614
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

946
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5009
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1102
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

469 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

684
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

470
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

797