В Косові, аби досягти потрібного кольору, тканину для маскувальних сіток фарбують, використовуючи природні барвники. Окрім цього волонтери власноруч виготовляють основу для плетіння.
Про це журналістці Фіртки повідомила Оксана Соколюк, волонтерка, практична психологиня та керівниця гуртків.
Марта – косівчанка, в центр дитячої творчості приходить від трьох до п’яти разів на тиждень. Розповідає, тут плете основу для маскувальних сіток, цей процес каже дівчина її неабияк заспокоює. В основному виділяє для цього від трьох до чотирьох годин.
«Чим можу, допомагаю ЗСУ. Плести основу не складно, можна швидко навчитись або перейти на інші етапи створення сітки», - розповідає Марта.
читайте також: «Люди одразу зголосились допомогти», - на Прикарпатті готують випічку та різноманітні харчі для бійців ЗСУ (ФОТО)
Косівчанка Вікторія Вовчак натомість стверджує, спочатку ця діяльність дівчині здавалась дуже складною, але з практикою та великим бажанням бути корисною вона засвоїла ці навички. Вікторія стверджує, виготовлення основи потребує неабиякої зосередженості та терпіння.
«Приходжу, бо знаю, що перемога за нами, тому навіть година волонтерської роботи у центрі - це ще один крок до нашої спільної мети.
Коли приходжу волонтерити, то стараюся віддати цій справі хоча б 3-4 години. Але, на жаль, виходить це не кожен день», - додає Вікторія.
Ідея фарбувати тканину для сіток виникла тоді, як волонтери не могли знайти матеріал зеленого кольору.
«Не могли ніде дістати зеленої тканини, тоді вирішили спробувати фарбувати її власноруч, використовуючи природні барвники. Звернулись до місцевого туриста, керівника гуртка. Він почав проводити випробовування і завдяки цьому ми знайшли певні способи.
Здебільшого люди приносять нам тканину білого кольору, забираємо з неї шви та ґудзики та фарбуємо. У звичайній металевій балії, палимо живий вогонь і на ніч запарюємо цибулиння, яке приносять люди, вся допомога йде від небайдужих», - розповідає Оксана Соколюк, волонтерка, практична психологиня та керівниця гуртків.
Експериментували каже волонтерка і з куркумою, хною, басмою, чистотілом, кропивою, додавали траву, кору тополі, дуба.
«Матеріал виходить брудно-сірого кольору, але це вже є добра основа для фарбування зеленого. Якщо ж фарбувати тканину штучними барвниками, то виходить надто неприродний колір, а він не годиться.
Вкінці ми до природних барвників додаємо справжні барвники, які видають ефект природного», - продовжує Оксана Соколюк.
За словами волонтерки, такі барвники важко закріплювати, в роботі випробовували оцет і сіль, але не отримували бажаного результату. Тому експериментували й надалі. Фарбують звичайні підковдри, використовують й гуманітарну допомогу, яку напередодні сортують. В роботу годиться все.
«Сподіваємось, що війна якнайшвидше закінчиться, але про всяк випадок тканину коричневих, помаранчевих кольорів ми складаємо окремо. Тому що на Сході та Півдні буде зникати зелень і будуть потрібні брудно-сірі та жовті кольори.
Ми готуємось до різних сценаріїв. Віримо в ЗСУ та нашу перемогу», - переконує волонтерка.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)
В Івано-Франківську почали шити бронежилети
У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)
"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в сільській місцевості (ФОТО)