Використовують природні барвники: на Гуцульщині фарбують тканину для маскувальних сіток (ФОТО)

В Косові, аби досягти потрібного кольору, тканину для маскувальних сіток  фарбують, використовуючи природні барвники. Окрім цього волонтери власноруч виготовляють основу для плетіння.

Про це журналістці Фіртки повідомила Оксана Соколюк, волонтерка, практична психологиня та керівниця гуртків.

Марта – косівчанка, в центр дитячої творчості приходить від трьох до п’яти разів на тиждень. Розповідає, тут плете основу для маскувальних сіток, цей процес каже дівчина її неабияк заспокоює. В основному виділяє для цього від трьох до чотирьох годин.

«Чим можу, допомагаю ЗСУ. Плести основу не складно, можна швидко навчитись або перейти на інші етапи створення сітки», - розповідає Марта.

читайте також: «Люди одразу зголосились допомогти», - на Прикарпатті готують випічку та різноманітні харчі для бійців ЗСУ (ФОТО)

Косівчанка Вікторія Вовчак натомість стверджує, спочатку ця діяльність дівчині здавалась дуже складною, але з практикою та великим бажанням бути корисною вона засвоїла ці навички. Вікторія стверджує, виготовлення основи потребує неабиякої зосередженості та терпіння.

«Приходжу, бо знаю, що перемога за нами, тому навіть година волонтерської роботи у центрі - це ще один крок до нашої спільної мети.

Коли приходжу волонтерити, то стараюся віддати цій справі хоча б 3-4 години. Але, на жаль, виходить це не кожен день», - додає Вікторія.

Ідея фарбувати тканину для сіток виникла тоді, як волонтери не могли знайти матеріал зеленого кольору.

«Не могли ніде дістати зеленої  тканини, тоді вирішили спробувати фарбувати її власноруч, використовуючи природні барвники. Звернулись до місцевого туриста, керівника гуртка. Він почав проводити випробовування і завдяки цьому ми знайшли певні способи.

Здебільшого люди приносять нам тканину білого кольору, забираємо з неї шви та ґудзики та фарбуємо. У звичайній металевій балії, палимо живий вогонь і на ніч запарюємо цибулиння, яке приносять люди, вся допомога йде від небайдужих», - розповідає Оксана Соколюк, волонтерка, практична психологиня та керівниця гуртків.

Експериментували каже волонтерка і з куркумою, хною, басмою, чистотілом, кропивою, додавали траву, кору тополі, дуба.

«Матеріал виходить брудно-сірого кольору, але це вже є добра основа для фарбування зеленого. Якщо ж фарбувати тканину штучними барвниками, то виходить надто неприродний колір, а він не годиться.

Вкінці ми до природних барвників додаємо справжні барвники, які видають ефект природного», - продовжує Оксана Соколюк.

За словами волонтерки, такі барвники важко закріплювати, в роботі випробовували оцет і сіль, але не отримували бажаного результату. Тому експериментували й надалі. Фарбують звичайні підковдри, використовують й гуманітарну допомогу, яку напередодні сортують. В роботу годиться все.

«Сподіваємось, що війна якнайшвидше закінчиться, але про всяк випадок тканину коричневих, помаранчевих кольорів ми складаємо окремо. Тому що на Сході та Півдні буде зникати зелень і будуть потрібні брудно-сірі та жовті кольори.

Ми готуємось до різних сценаріїв. Віримо в ЗСУ та нашу перемогу», - переконує волонтерка.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1529
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1003
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1264 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3707 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33860
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2821

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

343

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

740

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1681

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1054
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

619
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

500
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

873
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1977
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12189
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1484
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1268
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

529
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

235
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

311
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

355
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1244