Збирали кошти на подарунок бійцю: у Косові діти влаштували вуличну торгівлю власних виробів (ФОТО)

Понад 15 дітей шкільного віку, що проживають в одному зі спальних районів Косова, влаштували у середмісті вуличну торгівлю виробами власного виробництва.

Продавали чокери та браслети з резинок для волосся, ляльки-мотанки як захист «від москаля», а все для того, аби зібрати кошти на подарунок до дня народження бійцю ЗСУ Вацику Роману з Косова, пише Фіртка.

Дітей різних за віком об’єднала спільна мета – допомогти захиснику з Косівщини придбати квадрокоптер для аеророзвідки.

Ярославі 10 років. Дівчинка розповідає, що ідея благодійного ярмарку з’явилася у неї  під час звичайних вуличних розваг. Друзям вона сподобалася. Діти вирішили використати свій вільний час з користю не лише для себе, а й для наших захисників.

«Ми спочатку сумнівалися, що з цього може щось вийти, проте  до нас приєднувалося все більше й більше дітей. Кожен хотів чимось допомогти. За кілька днів наша вулична команда стала доволі чисельною», - розповідає Ярослава.

Діти продавали свої вироби за цінами від 5 до 20 гривень. Проте багато покупців давали їм значно більші суми.

За перший день діти вторгували 2250 гривень. Ці кошти вони передали  волонтерам Косівського центру дитячої творчості. Наступного дня 1 350 гривень зароблених власною працею  принесла Радиш Соломія, дівчинка-волонтерка, яка вже давно працює ВО «Прихисток душі».

Потім сума ще двічі поповнювалася і врешті решт сягнула 4500 гривень.

До слова, до складу вуличної волонтерської команди входять діти з різних областей України – Хмельницької, Херсонської, Київської та Івано-Франківської.

Така дитяча ініціатива є дуже цінною, адже вона виникла без втручання дорослих, розповідає координаторка волонтерського осередку, що працює при Косівському центрі дитячої творчості, Ксенія Соколюк.

 «Відбулося те, про що ми, педагоги, раніше могли лише мріяти: діти самоорганізувалися. Ось вам живі паростки свідомого громадянського суспільства в оновленій Україні», - радіє волонтерка.

Спочатку ці кошти планували витратити на продукти для ЗСУ чи матеріали для маскувальних сіток.

«Аж тут на фейсбук-стрічці Вацика Романа, нашого колеги і випускника Косівського ЦДТ, що зараз несе військову службу, з’явилося звернення про збір коштів на придбання дрона-розвідника. Та ще й напередодні його дня народження.

Ми порадилися з іменинником і перерахували гроші на карту командира його військового підрозділу. Усі були задоволені таким результатом. Країна, на захист якої підійматися навіть діти, приречена на перемогу» - впевнена Ксенія Соколюк.

Нагадаємо, в центрі дитячої творчості  працює волонтерський центр, в якому плетуть маскувальні сітки та виготовляють страви, які передають захисникам на передову.

Нещодавно, до центру дитячої творчості неочікувано завітав боєць Роман, щоб особисто подякувати дітям за допомогу та залишити їм у відповідь подарунок. Він залишив дітям м'яча з написом, "Дякуємо, пишаємося, до перемоги", Косів та побратими".

До слова, маленькі волонтери продовжують збирати кошти. Долучаються все нові діти.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

855 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1608
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

217

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

446

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

385

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

857
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

623
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

670
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

956
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1070
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

671
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6252
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1745
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31761 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1541
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

755 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

719