З вересня 2023 року МВС займається координацією розшуку осіб та функціонуванням Реєстру.
Водночас в областях працюють представники Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин. На Івано-Франківщині цю посаду з лютого 2024 року обіймає Наталя Пасічник.
Як відбуваються пошуки після того, як людина подала звернення, Наталя Пасічник розповіла в інтерв'ю журналістці Фіртки.
"Є чіткий алгоритм пошуку. По-перше, після звернення відкривають справу у поліції, відбирають ДНК-зразки, назначають слідчого, заносять всі дані в загальну базу та Реєстр, розпочинають пошуки. Слідчі комунікують з військовими частинами, вимагають акти службового розслідування, з якого черпають важливу для пошуку інформацію.
Також, шукають серед військовополонених. Бувають й такі випадки, коли окупанти під час обмінів повертають військових, яких не підтверджували і які в Україні вважалися зниклими безвісти. Для рідних це велике щастя.
Крім того, пошукові бригади безпосередньо виїжджають на точки, їздять у лікарні та інші місця. Тобто, до пошукового процесу залучають всі відповідні органи та структури. Не всі деталі цього процесу можна розголошувати.
Що точно можу сказати — найбільше ускладнює процес пошуку відсутність доступу до зони бойових дій та окупованих територій", — розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області.
Більше читайте у матеріалі: Комунікують з родичами та держструктурами: як на Прикарпатті діє представництво Уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин.