Уряд зареєстрував та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт про проходження військової служби та мобілізації.
Про це свідчить картка законопроєкту №10449, пише Фіртка.
У Міністерстві оборони України зазначили, що коментарі та зауваження до документа врахували спільно з Генштабом, урядом та нардепами.
В оновленому законопроєкту про мобілізацію вказується, що деякі категорії громадян, які виїхали за кордон, зобов'язані стати на військовий облік.
У документі вказується, що йдеться про громадян України, які були зняті з військового обліку у зв'язку із вибуттям за межі країни на строк, який становить понад три місяці.
Таких громадян планують зобов'язати "протягом 30 днів з дня набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України, що визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном, стати на військовий облік громадян України".
Також, у разі прийняття законопроєкту, в умовах воєнного стану чоловіки від 18 до 60 років, які є призовниками, військовозобов’язаними або резервістами, зможуть звертатися до закордонних дипломатичних установ України за вчиненням консульських дій лише з військово-обліковими документами.
Це не розповсюджується на тих, хто хоче оформити посвідчення на повернення в Україну, якщо йдеться про оформлення спадщини для дітей, один батьків яких є іноземцем.
Крім того, можуть звертатися громадяни, які перебувають під вартою, затримані чи позбавлені волі за кордоном.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни
Другий рік війни і ще не видно перемоги на обрії. Діти закордоном уже 2-й рік, а діти мову хапають за півроку, не як дорослі важкі до навчання. Українці на відміну від багатодітних циган сирійців, які сидять на дитячій допомозі, працюють і скільки б не кривили морди там дехто, уряди Європи не будуть випизати видавати українців в Україну. За два роки люди життя поналагоджували в ЄС і не тільки. Це їх повертати зібрались лякаючи забрати гривневі залишки на рахунках і арештувати квартиру, позбавити права керувати авто в Україні, коли людина вже не в Україні? Мабуть хтось у владі порівнює українців, які виїхали з ждунами, які під обстрілами дітей тримають "бо дом тут". Дурні.