Заява Асада - це запрошення на ІІІ світову війну

 

 

Президент Сирії Башар Асад в ході бесіди з главою МЗС Туреччини Ахметом Давутоглу заявив, що у разі атаки НАТО Сирія завдасть удар по Ізраїлю, повідомляє FARS.
"Якщо проти Дамаска будуть прийняті настільки божевільні заходи (атака країн НАТО або їх союзників), мені знадобиться не більше 6 годин, щоб розгорнути на Голанських висотах сотні ракет та відправити їх в сторону Тель-Авіва", - заявив сирійський лідер після того , як А. Давутоглу передав адресоване йому послання США, що мало б злякти Асада лівійським сценарієм для Сирії.Крім цього, Б. Асад пригрозив, що його заклик буде підхоплений базованим в південному Лівані рухом "Хізбалла", яка обвалить на Ізраїль настільки потужний ракетний удар, що спецслужбам єврейської держави його сила "і не снилася"."Всі зазначені події відбудуться за 3 години, в наступні 3 години, Іран атакує військові кораблі НАТО в Перській затоці. Це стане одночасним ударом і по США, і по ЄС", - Підкреслив Б. Асад.Скажу відразу. Я вважаю цю заяву Асада помилкою та реальним прорахунком. Цьому є дві причини.Перша причина - психологічна. Якщо супротивник хоче війни - то Асад абсолютно чітко дав зрозуміти, коли і за яких обставин війна може розпочатися. Фактично заява Асада - це і є запрошення на війну. Навіть якщо не пройде резолюція ООН - цілком достатньо знайти привід і нанести удар по Сирії в обхід ООН. Не розв'язати війну - а нанести удар. Потужний удар. Скажімо, у відповідь на вбивство посла - а чим не привід?
Стримається Асад - нанести другий удар за ще одного приводу. Потрібно буде – спровокувати і третій удар... У результаті вчорашня заява Асада змусить його тримати дане слово. Всі знають - і особливо на Сході - що кинджал, який наполовину витягли з піхов, потрібно витягувати до кінця. Інакше ти демонструєш боягузтво. Або слабкість. А слабак - він і є слабак. З ним не рахуються. «Акела промахнувся. Зграї потрібен новий ватажок».Саме тому Асад не мав права демонструвати кинджал. Тепер він наполовину витягнутий з піхов - а у США з'являється прекрасна можливість запускати процес.Друга причина. Незважаючи на те, що до виборів у США більше року, в тоні Обами прослизають нотки, які розцінюються як його визнання можливості програшу на виборах. Ситуація всередині США не катастрофічна, але динаміка явно в мінусі - і не тільки економічна. Хоча танець Доу-Джонса навколо 10500 і ціни на золото близько 2000 - симптоматичні показники.
Проблема в тому, що будь-яка системна криза завжди вирішується в два етапи - на першому відбуваються спроби вирішити проблеми домовленостями між всіма сторонами. Відбуваються пошуки компромісів - але системна криза на те і системна, що учасників процесу пошуку компромісу все одно занадто багато. І проблеми вирішуються тим, що частина учасників потрібно вивести за дужки.

 

Друга світова війна проходила за участю шести найбільших учасників - Англії, Франції, Німеччини, СРСР, Китаю і США. (Упс. Семи, звичайно - і Японії). Результатом Другої світової було виключення Німеччини та Японії з числа партнерів по переговорах. Власне, і Франція з Китаєм були поставлені перед фактом - післявоєнний світ був погоджений на конференціях у Тегерані, Ялті та Потстдамі, де Англія, США і СРСР під час відсутності інших сторін узгодили свої позиції. Тому що формально переможці Китай і Франція були занадто слабкі після війни, щоб їх реальний статус хоч якось відрізнявся від статусу переможених.Стандартна процедура кризового управління - свідоме спрощення та деградація складних структур узгодження інтересів. Війна в цьому сенсі є інструментом деградації і спрощення. Питання полягає в тому, що сьогодні ми всі підійшли до проблеми необхідності такого кризового управління.

 

Світова економіка по суті - банкрут. І немає марсіан, які можуть ввести зовнішнє управління. Значить, єдиний нормальний вихід - виключення ряду учасників процесу узгодження з цього процесу. Їх треба поставити перед фактом - що саме вирішили переможці.Саме тому об'єктивно США потрібна війна. Все питання - кого саме вони бачать у ролі партнера по переговорах, а кого - тим, кому буде нав'язана воля переможців.Я думаю, що об'єктивно США бачать партнером Китай. Але Китай ослаблений. Всі інші повинні бути в числі переможених - Європа, Росія, Африка і країни Азії. Тільки вони здатні сьогодні вплинути на процес узгодження позицій.
Створена явочним порядком група G20 - це не привід радісно кричати - ура, нас помітили! Це розстрільний список. Це ті, кого потрібно вивести за дужки. Ті, хто повинен бути дезінтегрованим перед переговорами Китаю і США.

 

Саме тому об'єктивно війна - а раз криза загальносвітова, то і війна буде світовою - є подією практично вирішенаою. Її запобігти може тільки крах одного з намічених переможців - Китаю чи США до початку війни. Простіше кажучи, США зараз вирішують завдання, яке вирішував Каддафі перед початком агресії - встигнути в темпах. Встиг би Каддафі дотиснути бунтівників в Бенгазі до прийняття резолюції - він би виграв. Але він не встиг.Саме тому є дедлайн, далі якого США вже не можуть грати в резолюції і міжнародне право. Я не знаю, коли саме цей дедлайн визначений - але він є.
І тут крім об'єктивних обставин втручається обставина суб'єктивна - ймовірність програшу Обамою листопадових виборів 2012 року. Неоліберальні сили, які стоять за Обамою - це власне, саме ті, хто і запустив механізм сьогоднішньої кризи. І передавати владу неоконсерваторам, уособлюваним Республіканською партією на самому піковому етапі кризи - це катастрофа. Для тих, хто стоїть за цією кризою і тих, хто намагається вичавити з нього свій власний гешефт. Тому - і тільки тому поразка Обами - це не його особиста поразка. І навіть не поразка демократів. Ця поразка тих, хто старанно створював нинішню ситуацію - безумовно, ніякої змови тут немає - але процеси запускалися усвідомлено.І накладення цих двох обставин може змусити людей, що стоять за Обамою, поквапити події. Позначити дедлайн найближчим часом - через два, три або п'ять місяців - але ДО виборів. Запустивши необоротно процеси, що ведуть до світової війни, Обама більше буде не потрібен - і його можуть відпустити на вибори з легким серцем - мавр свою справу зробив.А ось механізм, за яким буде необоротно запущений процес втягування в світову війну - цей механізм озвучив Башар Асад. Він чітко сказав - буде удар - будемо бомбити Ізраїль. Що означає запуск необоротних наслідків для всього Близького і Середнього Сходу, для Європи і для Росії. Фактично сьогодні люди, які стоять за Обамою і прагнуть запуску світової війни, отримали чіткий сигнал - одна бомбардування - і процес запущений.Питання - чи можна назвати Башара Асада розумною людиною після того, як він подав цей сигнал?Я розчарований, якщо відверто. У Асаді. Він здавався мені набагато розумнішим.

 

Джерело - http://el-murid.livejournal.com/345260.html?page=2&cut_expand=1 # cutid1


05.10.2011 592 3
Коментарі (3)

1 2011.10.05, 17:13
Хто автор??????
коля 2011.10.05, 17:14
Справді - хто пише, що він розчарований????? Чиї це слова??
Кук 2011.10.05, 17:25
Бін ладен автор :)
09.07.2020

Запашна та яскрава композиція з квітів дає можливість будь-якій людині перенестися в спекотне літо навіть лютою зимою, коли багато хто тільки мріє про свіжі, ароматні та щойно зібрані рослини. Сервіс flowers.ua/ru/frankovsk працює впродовж року, надаючи

244
07.07.2020
Марія Лутчин

Сьомого липня у Європі, а 11 у світі, відзначають День шоколаду. Це свято виникло у Франції в 1995 році.

872
05.07.2020
Люся Грибик

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів.

1127
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

1002
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

5703
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

1576

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1573

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4879

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

8104

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6300 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7583
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

62237 3
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5591
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

819
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1249
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1680
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1593
07.07.2020

Цей рух досить популярний у світі, але уже давно він дійшов і до нас. Відпочивальників, яким байдуже на стереотипи та упередження, стає все більше.

396
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

326
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

441
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

618
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

1010