"Фіртка" уже писала, що сьогодні в Івано-Франківській облраді було сторено позафракційну групу "Єдність". До неї увійшли вісім місцевих обранців.
Такі рокировки в стінах облради політолог Ігор Дебенко пояснює реакцією на застосуванні насильства чинним режимом проти громадян, втратою посад і позицій депутатами, які були лояльними до влади, а також припускає, що за цими процесами може стояти колишній губернатор Прикарпаття, а нині "ударівець", Микола Палійчук.
Про це політолог написав на своїй сторінці у Фейсбук.
"Створення міжфракційного об'єднання "Єдність" в ІФ обласній раді у складі восьми депутатів, про що вранці оголосив голова фракції "Відродження" Мирослав Карабін у відповідь на застосування брутального насильства режимом Януковича проти українських громадян, так чи інакше іміджевого напряму б'є по голові ОДА Василю Чуднову. За часів Вишиванюка хоч і небагаточисельна, однак абсолютно йому підконтрольна фракція "Відродження" поряд із самими "регіоналами" була чи не основним рупором режиму на місцях. Зрештою, Мирослав Карабін - теж креатура Вишиванюка... Відповідно, розкол у фракції, що стався сьогодні, є не лише символічним, але й після виходу з неї голови, де факто, означає зникнення фракції як такої, - говорить експерт.
Входження у міжфракційне об’єднання "Єдність" частини депутатів, членів фракцій УНП та УП - безпосереднє свідчення існуючого невдоволення в рядах начебто лояльної до Чуднова частини депутатського корпусу.
Зінаїда Болюк, яка мала б забезпечити новопризначеному губернатору 5 "штиків" одного не втримала. Не витримав до своєї честі Михайло Кучер. Що цікаво, сам Кучер вже давно хотів скласти депутатські повноваження, мотивуючи це професійною діяльністю. Депутатська більшість ж його двічі не відпускала й мабуть знала чому... Не на часі став і розголос із ОДТРК...
Двох депутатів не дорахувалася і насаликівська фракція "Української партії". Позиція Миколи Семенюка і Ярослави Ульванської й так надто часто йшла в розріз із аж надто полярною та не послідовною позицією фракції. Як стверджують окремі поінформовані джерела, незабаром можна очікувати й на подальше розгортання процесу в межах фракції. Що ж до поважних Степана Пушика та Михайла Андрусяка, то вони вже свої заяви забрали назад, мотивуючи банальним нерозумінням того, що чинили. Зрештою, цей факт лише підтверджує плачевність ситуації в різношерстій сьогодні "Нашій Україні". Однак, лежачого не б'ють.", - зазначив експерт.
Інша тема - посади. Певною мірою сьогоднішній демарш можна розглядати як парад ображених. Шинкарука вже попросили, Карабін на підході... Чи збереже посаду Ульванська - наразі питання, хоча здається, що скоріше таки так. Вже ж Ярославі Степанівній 58 як не як!
Найголовніше ж те, що за переорієнтацією групи депутатів може приховуватися невидима рука Миколи Палійчука. А з цим, відповідно, і перспектива "Удару", яка для багатьох може видаватися перспективною гаванню на найближчий період", - припускає Ігор Дебенко.