За що насправді треба садити Тягнибока

 

 

Перші емоції після вчорашньої кривавої драми уляглися. Інтернет наповнило відео вчорашніх подій, і тепер стало ясно, що Тягнибок має всі підстави отримати від 3 до 5. Але не отримає.

 

 

Після вчорашніх подій в соцмережах з’явилося кілька магістральних ліній. Перша: Тягнибок гад і сволоч, бо закликав іти всіх під Раду. Друга – є нещасний боєць батальйону "Січ", який надивився на жахіття фронту і бездіяльність влади і вирішив помститися за все це. Третя: в усьому винна нинішня влада (це лінія, яку качають прихильники Ляшка і частково Тимошенко та "Самопомочі"). Четверта лінія – якби політики не закликали йти на мітинг, то нічого б такого не було. Як би це парадоксально не звучало, але всі ці лінії докорінно неправильні. І неправильні вони тому, що ніхто не бере частину відповідальності на себе, адже в нинішній трагедії винні всі.

 

А ще ці лінії неправильні через те, що вони направлені не на те, щоб зрозуміти і виправити ситуацію, а на те, щоб позбавити себе когнітивного дисонансу, виправдати самого себе і свою лінію поведінки. І найважливіше – вони неправильні через піар на крові. Переможцем у цій битві циніків, звийчайно ж, став Ляшко, який перший і заяву дав, і перший по лікарнях проїхався, і на похорони в Херсон поїде, і сьогодні на сесії почне звинувачувати всіх і вся у зраді.

 

Але повернімося до тих думок, які бурлять в українському суспільстві. Перш за все я не хочу і не збираюся виправдовувати Тягнибока, але він не винен у тому, що в його рядах був псих, який метнув гранату в міліціонерів. Тягнибок винен в іншому – він винен в тому, що подав приклад цьому хлопцеві, своїми діями він спровокував його до метання гранати. Які це дії? Щоб далеко не ходити, треба взяти вчорашнє відео і подивитися, як Тягнибок разом зі Швайкою б’ють міліціонера битами. Власне, за це і потрібно вже сьогодні арештовувати Тягнибока і садити його на кілька років. І всі розмови про те, що посадкою Тягнибока ми тільки піднімемо рейтинг "Свободи", не мають нічого спільного із викликами, які стоять перед державою. Ніякий рейтинг ніякої політичної сили не ростиме, якщо разом зі злочинцями-патріотами будуть садити єфремових і штеп.

 

Тепер щодо "нещасного" бійця батальйону "Січ", який метнув гранату. Ніяких сентиментів до нього не може бути. Він убивця і його героїчне минуле – це лише минуле. Не треба взагалі розвивати цю лінію дискусії, бо він має бути найжорсткіше покараний, які б мотиви в нього не були. Місяць тому ми пожаліли "Правий сектор", який розстріляв людей в Мукачевому. Якщо ми пожаліємо зараз свободівця, то за пару тижнів нас чекатиме черговий теракт.

 

Чи винна в усьому тому, що відбулося вчора, влада? Частково вона винна. І це треба визнати. Сьогодні ряд політиків почнуть говорити, що якби не пропонували особливий статус Донбасу, то не було б і кривавого зіткнення. Це брехня. Бо і Ляшко, і "Самопоміч", і "УКРОП", і Тимошенко, і "Свобода" будують свою передвиборчу кампанію на критиці Конституції. І не було б неіснуючого особливого статусу, було б щось інше. Але вина влади полягає в тому, що вона багато місяців зволікає з реформами і боротьбою з корупцією. Якби були посаджені все ті ж єфремови, а в країні розпочалися хоч якісь реформи – народ би вірив не тим нісенітницям, які продукує Оксана Сироїд, а тому, що говорить Президент. У битві правда-неправда перемагає не той, хто говорить правду, а той, у кого кращий піар. І тут експерти, очолювані "Самопоміччю", поки що переграють АП. А козир у вигляді фрази, що створюється нова ширка, – і взагалі крити нічим, окрім того, що ніякої ширки поки нема, а координатором коаліції є Олег Ляшко, який найбільше кричить про ширку.

 

І останнє. На жаль, сьогодні, завтра і післязавтра ми станемо свідками того, як смерть хлопця і сотня поранених стане невичерпним джерелом піару на крові. Але я хотів би попросити всіх тих, хто не є політиком: перш ніж ставати на чиюсь сторону, просто подумайте. Не хапайтеся за емоцію. Вона може не мати нічого спільного з логікою.

 

Вадим Денисенко 

Народний депутат України, журналіст

 

 

 


Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1386 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1710 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2497
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2325 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7562
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15282 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

337

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1057

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1123

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1914
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

297
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

674
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

915
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

942
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1970
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1021
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35172 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

290
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

500
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

645
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

962