За перший квартал цього року: у 630 прикарпатців вперше виявили злоякісні пухлини

Цього року лише за перший квартал в Івано-Франківській області злоякісні пухлини вперше виявили в 630 осіб, майже кожна 20 з них – дитина.

Про це повідомив Ігор Дмитренко, директор департаменту охорони здоров’я, передає Фіртка.

До слова, в кожного четвертого рак діагностували вже на IV стадії. Проте ще більше занепокоєння в онкологів викликає діагностика візуальних локалізацій раку, для вчасної діагностики яких достатньо тільки провести кваліфікований онкопрофілактичний огляд на первинному рівні.

Саме це призвело до того, що занедбаність раку грудної залози цього року сягає майже 40%. Не краща ситуація й з виявлення злоякісних утворень шийки матки та прямої кишки, а ще гірша з діагностикою раку ротової порожнини.

У 2021 році від злоякісних пухлин в області померли понад дві тисячі осіб.

Проте, фахівці наполягають на необхідності профілактичних оглядів та наголошують, що рак – не вирок. Адже ретельне обстеження і рання діагностика – це запорука швидкого і повноцінного одужання та якісного життя.

Навіть в умовах воєнного стану Прикарпатський клінічний онкологічний центр ні на день не припиняє свою роботу. Навпаки працює в посиленому режимі, адже за рахунок внутрішньо переміщених осіб, наплив хворих значно збільшився.

«Як і в інших лікарнях, тут призвичаїлися працювати в складних умовах та під час повітряної тривоги. В закладі надають консультативну, організаційно-методичну онкологічну допомогу мешканцям Прикарпаття та внутрішньо переселеним особам, а також високоспеціалізовану медичну допомогу онкохворим. У онкологічному центрі працюють досвідчені лікарі, половина з яких вищої категорії», - пише Дмитренко.

Відомо, що Онкоцентр забезпечений всім необхідним, в тому числі й хімієпрепаратами для проведення майже всіх схем хімієтерапії безплатно. А також в закладі проводять весь спектр хірургічних втручань.

Тут функціонують хірургічні відділення патологій ШКТ і патологій голови та шиї, відділення гормонозалежних пухлин у жінок, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, відділення променевої терапії та хімієтерапевтичне і диспансерне відділення. А також в закладі функціонує ендоскопічний кабінет, клініко-діагностична лабораторія та патогістологічне відділення.

Крім того, на базі онкоцентру працює обласний кабінет патології шийки матки.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Серцево-судинні захворювання та онкологія: які пріоритети виокремили цього року за програмою медичних гарантій

Онкологія, серцеві хвороби та коронавірус: від чого торік помирали прикарпатці


17.05.2022 Тіна Любчик 1673
Коментарі ()

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1881 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1266
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5055
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14460 7
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3423 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3248

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1079

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2442

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2388

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2940
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

204
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1367
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1147
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

622
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

538
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

876
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

846
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21815
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

363 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

826 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

630
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

1096