Працівники ДБР завершили розслідування щодо злочинної групи, яка переправляла через кордон до Румунії чоловіків призовного віку.
Обвинувальний акт направлено до суду.
Про це пише Фіртка з посиланням на Державне бюро розслідувань.
Організували злочинну групу мешканці Івано-Франківської та Закарпатської областей. Зловмисники підшукували чоловіків, які хотіли незаконно перетнути кордон під час дії воєнного стану. За 8-12 тисяч доларів вони допомагали їм потрапити до Румунії, оминаючи пункти пропуску.
Організатори доправляли ухилянтів автомобілем до кордону ґрунтовими дорогами. Надалі вони мали йти пішки заздалегідь прокладеними маршрутами, щоб уникнути «зустрічі» з прикордонниками.
У травні-червні фігуранти намагалися переправити до Румунії двох чоловіків. Під час отримання чергової оплати за свої «послуги» їх затримали працівники ДБР.
Злочинна група діяла близько 5 місяців і мала все необхідне для незаконної діяльності: автомобілі, якими доставляли клієнтів до кордону, приміщення, в яких перебували ухилянти, очікуючи переправлення.
Зловмисники діяли обережно і, остерігаючись можливого викриття, обшукували кожного «клієнта» та проводили спостереження. Фігуранти мали сучасне обладнання для стеження, а також виявлення засобів негласної аудіо та відео фіксації.
Організатора та трьох учасників злочинної групи обвинувачують у незаконному переправленні осіб через державний кордон організованою групою (ч. 3 ст. 332 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років.
Організатора злочинної групи підозрюють ще й у незаконному придбанні та зберіганні боєприпасів (ч. 1 ст. 263 КК України).
Один з фігурантів пішов на угоду з правоохоронцями, надав викривальні свідчення щодо лідера ОЗГ. Тож він може відбутися умовним терміном покарання.
Арештовано майно фігурантів загальною вартість понад 3,4 млн грн. Зокрема, дві машини та частки у квартирах.
Також суд задовольнив клопотання ДБР й передав близько 50 тис. доларів США, які вилучили у фігурантів під час обшуків, до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).
Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну