Вже рік на базі Прикарпатського національного університету працює Науково-освітній центр «Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії». Прикарпатським науковцям вдалось за допомогою екологічно чистих матеріалі та передових технологій виробити альтернативні джерела енергії.
Як повідомив кореспонденту «Фіртки» проректор з наукової роботи Іван Мироняк, приміром з кісточок слив чи абрикосів можна виділяти енергію, яку поміщають у конденсатор створений на базі сучасних нанотехнологій величиною з мобільний телефон який буде здатний живити двигун автомобіля. У центрі спільно працюють хіміки та фізики. До роботи поряд із науковцями залучають і студентів.
Новий центр «Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії» проводить фундаментальні та прикладні дослідження в галузі застосування нанотехнологій щодо проблем енергоефективності, зокрема у катодних і термоелектричних матеріалах та матеріалах для потреб сонячної енергетики. Центр обладнаний сучасним науковим устаткуванням.
Це вже другий такий центр в Україні. У 2007 році в Національному гірничому університеті в Дніпропетровську розпочав роботу перший науково-освітній центр за програмою СНТДО «Стійкість геотехнічних систем». Цей перший центр присвячений гірничий безпеці та гірничим технологіям, що зберігають навколишнє середовище.