
«А тепер ці автомобілі вирушають на фронт до 24 військових частин. І дозволять підрозділам швидко й ефективно маневрувати на різних ділянках бойових дій, оперативно змінювати позиції та навіть рятувати поранених.До організації транспортування долучилися волонтери з Івано-Франківська, працівники міської ради, а також представники громади».
Координацію доставлення автівок до України, їхнього технічного обслуговування та передачі військовим здійснював секретар міської ради Віктор Синишин.
«Дійсно це дуже великий процес, рутинний процес. Більшість із нас займається машинами, по дві по три - це одне питання. А коли 30 автівок в колоні відразу, а потім ще 4, це було дуже важко навіть їхати колоною.
Важко було організувати зупинки на перепочинок, на харчування, на заправку. Ми їхали практично дві доби з Естонії, це 1600 кілометрів. Хочу окремо подякувати команді волонтерів, наших працівників виконавчого комітету.
Добре, що всі доїхали без проблем. І тут практично місяць часу проводили технічне обслуговування.
Зараз автівки технічно справні і сьогодні той день, коли ми будемо передавати їх військовим. Військові теж дуже задоволені, оскільки є саме той тип автомобіля, який вони очікували. Хтось хоче вантажний бус, хтось хоче пікап, джип.
Ця техніка важлива для того, щоб вберегти наші кордони. Намагалися розприділити за потребами військових, щоб вони виконували свої функції», — розповідає секретар Івано-Франківської міської ради Віктор Синишин.
У складі техніки — переважно повнопривідні автівки. Це покращує зчеплення з дорогою, керованість та прохідність, особливо в складних погодних умовах або на бездоріжжі, що особливо актуально на фронті.
Серед них позашляховики, пікапи, а також спеціалізовані машини. Також є автомобіль, обладнаний маніпулятором, і автомобіль швидкої допомоги, щоб оперативно рятувати життя військовим.
Самі військові кажуть, що зараз на фронті автомобілі дуже потрібні. Завдяки сьогоднішній передачі вони зможуть не тільки вдало виконувати бойові завдання, а ще й евакуйовувати поранених хлопців з гарячих точок.
«Потреба дуже нагальна. Машини нам палять щодня, машини треба для виконання бойових завдань та евакуації поранених хлопців. Без машини ми не зможемо воювати. Зрозуміло, така зараз війна. Машини рятують життя нам, хлопцям.
Наразі хлопці лежать в посадці 300-ті і ці машини допоможуть їх звідтіля забрати», — наголошує військовослужбовець 14 окремої механізованої бригади, окремий взвод БПАК, пілот, позивний «Маестро» Валентин Кравченко.
Бійці наголошують, що транспорт є не менш критичним, адже це одна з важливих складових ефективної роботи проти ворога. Кожен переданий автомобіль повністю готовий до виконання поставлених завдань на фронті.
Залишається лише встановити на кожну машину засоби РЕБ, щоб мінімізувати ризики ворожого знищення.
«По потребі держава в загальному забезпечує: дронами, всім. А транспорт — це насправді дуже важлива складова нашої діяльності. Тому що це і на задачу кудись поїхати, і на позиції хлопці їздять, і якась документація - банально поїхати вибрати і місто.
Це дуже потрібно. Плюс там артилерія працює, літають КАБи, дрони. Це витратний матеріал. Машини — це основний транспорт там. У нас побажання, щоб був позашляховик. Бо там є дороги, але їх мало. Переважно — це поляни, посадками і так далі.
Тому потрібні позашляховики. Я знаю всіх хлопців давно, знаю їхню діяльність. Ми дуже їм вдячні. Це справді велика робота. Волонтери теж допомагають. Якщо це не якась спеціальна машина, там мобільні вогневі групи – то РЕБ ставиться зверху і все.
Ці машини готові готові до війни», — каже молодший сержант 75 батальйону 102 окремої бригади територіальної оборони Петро.
Разом із передачею автомобілів волонтерам вручили подяки. Їх отримали волонтери Тарас Метенька, Ігор Горальчук, голова благодійного фонду "Авто для фронту" Юрій Літвішко. А також Христина Крошна — єдина жінка в команді, чия участь була ключовою у забезпеченні цих автівок в Україну.
«Я єдина жінка-водій. Так склалося, що команда складалася з чоловіків і я одна була жінкою.
Я не можу сказати, що це було дуже легко, але ми справилися, бо тому, що нашою метою було все-таки пригнати ці машини сюди для того, щоб їх в подальшому передати хлопцям.
Для того, щоб хлопці могли виконувати бойові завдання. І це мотивувало насправді, додавало наснаги, сил і впевненості в тому, що ми приїдемо і все буде добре», — запевняє волонтерка Христина Крошна.
Серед нагороджених подяками був Василь Різничук, волонтер, громадський діяч та працівник Центру Української Культури в Таллінні, Естонія. Відзначили також директора НПО "Центр Української Культури" в Естонії Богдана Лютюка.
«Хочу всім подякувати, в першу чергу хлопцям з України, водіям, які їхали до Естонії, займалися ремонтом, заправкою, документацією. Естонія напевно знає більше всіх, що допомога Україні це допомога цілому світу.
І тому ми неодноразово зробимо такі акції. Хочу подякувати Збройним силам України і всім, хто присутній», — дякує волонтер Василь Різничук.
Усе це — результат великої спільної справи, до якої долучилися партнери з Естонії, волонтери, працівники виконавчих органів та всі небайдужі українці.

Саме завдяки кожному, хто у ці непрості часи не склав рук, а долучився до підтримки та забезпечення Збройних Сил України всім необхідним, наш тил залишається міцним.
«Дякую естонським друзям, які організували таку кількість автомобілів. Ми доклали зусилля, щоб їх відремонтувати, подивитися до ходової, заправити. І щоб різні військові частини отримали автомобілі. Це допомога з Прибалтики і вона нам надзвичайно важлива.
Тому дякуємо естонським друзям, які нам допомогли з автомобілями і ми маємо змогу передати їх у військові частини, які боронять нас. А автомобілі — це розхідний матеріал, на жаль.
Вони постійно зношуються, постійно прильоти. Це дуже важлива поміч для наших Збройних Сил України», — наголошує Руслан Марцінків.
Руслан Марцінків каже, такий подарунок дуже важливий, бо з міського бюджету придбати таку кількість авто складно не лише процедурно, а й фінансово. І тому подібні машини закуповують за благодійні кошти, проводяться різного роду благодійні заходи та аукціони.
До прикладу, на одному з останніх аукціонів вдалося назбирати 11,5 мільйонів гривень і купити ще чотири авто.
«Стараємося різними способами, щоби хлопці отримали підтримку від надійного тилу», — додає Руслан Марцінків.

