З чим Франківськ їде на львівський Форум видавців

 

 

Традиційно перенасичена подіями програма відкриє двері для гостей 9-го і закриє 14-го вересня. Цього року головною темою буде «Культура vs. Пропаганда». З нововведень Форуму – тематичні майданчики, як-от «Чоловічий клуб», «Жіноча тема», «Історична правда», «Кулінарія». Як готується до події Франківськ і з чим збирається підкорювати Форум?


Згідно програми Форуму, Івано-Франківськ представлятимуть видавництва «Медіасон», «Мантикора», «Лілея-НВ» і літературна агенція «Дискурсус», заснована в селі Брустури Косівського району. Серед прикарпатських авторів можна буде побачити Степана Процюка, Христину Козловську, Галину Петросаняк, Богдана Ославського, Василя Карп’юка, Юрія Андруховича, Володимира Єшкілєва та інших, пише UFRA.


Однак видавництво «Медіасон» повідомило, що цього разу пропускає Форум через підготовку художніх книг Л. Раббарта, на якому спеціалізується. Видавництво «Мантикора» готується до презентації книги-фотоісторії Станиславова часів Першої світової війни «Велика війна у маленькому місті» та збірки оповідань «Дзеркало». Володимир Єшкілєв, один із засновників видавництва, також братиме участь у презентаціях серії «Добрих історій» харківського видавництва «Фоліо» та новинок фантастики від літературного об’єднання «Зоряна фортеця».


«Лілея-НВ» у 2015 року започаткувала дві серії книг – «Майстри української прози» та «Схід-Захід». У першій вийшли книжки класиків Василя Стефаника та Івана Франка та сучасників – Юрія Андруховича і Тараса Прохаська. «Схід-Захід» – це поєднання двох авторів різних жанрів, один зі Сходу, а один із Заходу України, але зі схожою тематикою. Вже вийшло дві такі книги: Тарас Прохасько «Всі його фільми» та Олег Коцарев «Плавні річки» і Сергій Жадан «Коли спаде спека» та Мірек Боднар «Бриколаж». «Ми чотири роки не брали участь у Форумі, тому цього року їдемо у розвідку, а наступного вже готуватимемо заходи», – коментують у видавництві.


Літературна агенція «Дискурсус» буде «віддуватись» цього року за всіх. Вона має новинки й організовує на Форумі дев’ять заходів за участю авторів та перекладачів. Відбудуться презентації таких книг, як «Крим по-українськи» (збірка текстів переможців конкурсу новели від «Газети по-українськи»), роман Олега Криштопи «Жах на вулиці в'язнів», роман Степана Процюка «Під крилами великої Матері», п’єси Павла Ар'є «Баба Пріся та інші герої», видані цього року. Дебютною буде подорожня проза Богдана Ославського «Льонтом. Дороги і люди».


Цей рік був багатим і на перекладну прозу від Івана Непокори (Том Стоппард, Мюріел Спарк, Семюел Беккет), перформативні читання якої відбудуться під його кураторством. Калуські поетки (Оленка Бараненко, Ірина Червінська), учасниці збірки «Нас. Троє», що вийшла цього року у ЛА «Дискурсус», візьмуть участь у читаннях Літературної школи.


«Дискурсус» виведе в світ і гарячі новинки. Це «Мовна шизофренія» Юрія Шевчука, «Послання любови» Андрея Шептицького та збірка інтерв’ю з Тарасом Прохаськом «Радість контакту».


Співзасновник ЛА «Дискурсус» письменник Василь Карп’юк також є учасником Форуму: «Цього року, на відміну від попередніх, я не ініціював жодного заходу. Проте, в кількох таки беру участь. Всі вони досить різні за змістом. Перший – презентація літературного путівника Україною «Їздець», де я один з авторів. Далі зовсім не літературна, а менеджерська дискусія «Фандрайзинг в літературних проектах». Третій захід важливий для мене не лише в літературному плані, а й людському – «Пісні – Лишезі!». Це присвята поету, який відійшов менше року тому, і якого ми дуже любимо. І остання презентація – це представлення моєї дитячої книжки «За руку з черепахою». І думається, нарешті я почуватимуся на Форумі органічно. Не буде невстигання й перечитування прочитаного кілька годин тому, а всього потрохи, і в міру».


На цьому активність франківців не завершується. Юрій Андрухович спільно із польським гуртом «Karbido» братимуть участь у заході Форуму, що найбільше інтригує – в «Довгій ночі поезії і музики» зі своїм театрально-джазовим перформансом в межах туру Україною на підтримку нового альбому «Atalas Estremo». «Наш «Atalas Estremo» абсолютно насичений громадянськими мотивами, політичною тематикою, але це все подається інакше – не в лоб, не прямолінійно», – ділиться інформацією про проект Андрухович.


09.09.2015 449 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

810
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11347 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1968
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1856
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2856
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4748

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

502

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1147

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1660

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1408
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1801
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1623
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8861
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

703
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

783
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1969
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

947
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

447
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

357 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

788 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

830