
52% українців, які через війну виїхали до Польщі, живуть у квартирах, 18% — у гуртожитках чи хостелах.
У приватних будинках оселилися 10% респондентів, стільки ж опитуваних прихистили поляки у своєму житлі. У пансіонатах чи на базах відпочинку проживають наразі 6%, а у готелях — усього 4% респондентів.
Про це свідчать результати дослідження аналітичного центру міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, передає Фіртка.
«Уряд Польщі заявив, що у листопаді внесуть поправку до спеціального закону про поміч громадянам України, яка має зняти пільги з українців, що живуть в містах колективного проживання коштом держави.
Також з січня наступного року планується введення 100% плати за проживання у пансіонатах, санаторіях, гуртожитках та різного типу центрах. Це стосується усіх працездатних українців, які не знайдуть роботу упродовж 3-х місяців та не винаймуть квартири.
Така ініціатива, на думку, уряду мотивує біженців якнайшвидше приступити до роботи у Польщі та винаймати житло власним коштом», — йдеться у повідомленні.
Водночас аналітики поцікавилися у респондентів, хто сплачує за їхнє житло.
Так, 58% опитаних винаймають житло за власний кошт, 22% забезпечують житлом роботодавці. 10% респондентів кажуть, що їх прихистили поляки у своєму житлі, яким уряд сплачує компенсацію за кожного біженця у рамках програми прихистку. 5% живуть коштом держави й 5% за допомоги благодійних організацій.
У компанії стверджують, що попри дорогу оренду квартир, існує багато варіантів для комфортного проживання у Польщі. Наприклад популярною є практика, коли поляки надають прихисток українцям у себе вдома, натомість отримуючи компенсацію від держави в розмірі 40 злотих (320 гривень) за добу за кожного українця. Так іноді розміщуються цілі сім’ї, що є вигідно і для поляків у тому числі.
Також часто українці ділять площу великих квартир на кілька сімей, сплачуючи помірні кошти. Однак поки польські роботодавці готові надавати комфортне житло для своїх працівників, фахівці з працевлаштування радять скористатися таким тимчасовим варіантом, принаймні тим, хто вирішив перезимувати у Польщі.
Разом із тим, 76% респондентів кажуть, що їх влаштовують умови проживання, які вони наразі мають, а 24% планують змінити проживання найближчим часом.