
Серед мешканців західних регіонів переважна більшість підтримують і вступ до ЄС, і вступ до НАТО.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова за підтримки програми MATRA, передає Фіртка.
Так, на Заході підтримка євроатлантичної інтеграції складає 85,1%. На противагу — 4,4% жителів Заходу не підтримують вступ до ЄС. Ще, 10,5% не змогли відповісти.
Вступ до Європейського Союзу знаходить підтримку абсолютної більшості респондентів незалежно від віку, макрорегіону проживання, рівня освіти чи майнового стану.
Ситуація у регіонах наступна:
Зазначимо, що 37% опитаних вірять, що після того, як Україна виконає усі вимоги ЄС, країні запропонують повноцінне членство. 23% сподіваються, що враховуючи обставини, країни члени ЄС підуть на поступки та запропонують Україні членство навіть якщо вона не виконає всіх необхідних умов.
Водночас 28% опитаних респондентів є більш песимістичними у своїх прогнозах. Вони вважають, що Україна все одно не стане повноцінним членом ЄС: їй або запропонують альтернативний статус (16%), або Україна так і залишиться на віки вічні у статусі
кандидата (12%).
Найбільший скепсис щодо повноцінного членства в ЄС зберігається серед громадян, які живуть за межею бідності (36%).
Разом з тим 59% мешканців західних областей вважають вступ до НАТО найкращим варіантом гарантування безпеки для України.
У цілому в оцінках шансів вступу України до НАТО думки українців розділилися.
Так, чверть вважає, що Україна зможе стати повноправним членом НАТО одразу після перемоги у війні. Стільки ж опитаних вважає, що, окрім перемоги, Україні ще доведеться реалізувати всі необхідні для вступу реформи.
Ще 19% респондентів вірить, що Україну візьмуть до НАТО ще до закінчення війни, а 16% українців взагалі не дуже вірять в те, що Україна коли-небудь увійде до НАТО.
Довідково: опитування провели з 13 по 21 грудня 2022 року методом face-to-face у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та у Києві.
У Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.
Опитали 2 018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!