Серед мешканців західних регіонів більшість підтримують і вступ до ЄС, і вступ до НАТО.
Про це свідчать результати опитування, яке провів Центр Разумкова, передає Фіртка.
Так, на Заході підтримка євроатлантичної інтеграції складає 84%.
Водночас у випадку вступу до НАТО підтримка мешканців західних областей складає 81%.
На противагу — 11% жителів Заходу не підтримують вступ до ЄС, і 12% проти вступу в НАТО. На Півдні та Сході підтримка євроатлантичної інтеграції нижча.
Зауважимо, що загалом 62% українців підтримують вступ України до НАТО. Негативно ставляться до цієї ініціативи 30%.
За останні два місяці рівень підтримки вступу до Північноатлантичного Альянсу зріс: наприкінці 2021 року вступ підтримували 55-58% опитаних. За історію спостережень з 2014 року — це найвищий показник позитивного сприйняття інтеграції України до НАТО.
Вступ до Євросоюзу підтримують 68%, не підтримують — 24%. Як і щодо НАТО, рівень підтримки вступу до ЄС за останні два місяці зріс і досяг найвищого за історію досліджень з 2013 року показника.
Як бачимо, ідея інтеграції України до західних структур користується більшою підтримкою серед респондентів Заходу та Центру, менше — Півдня. На Сході кількість прихильників вступу до НАТО менша, аніж кількість противників.
Щодо ЄС у східних регіонах спостерігається паритет противників та прихильників. За останні кілька років у вікових демографічних групах спостерігається відсутність значних відмінностей в оцінці зовнішньополітичного вектору України.
Натомість в електоральних сегментах відчутно переважає несприйняття вступу України до західних структур серед виборців партій «Опозиційна платформа – За життя» та партії Мураєва «Наші». Серед виборців інших політичних сил переважна більшість позитивно висловлюються за вступ України як до ЄС, так і до НАТО.
читайте також: «Ми вісім років живемо в аналогічних загрозах російського вторгнення»: як зберігати спокій у тривожні часи
Нагадаємо, в Україні 19% опитаних оцінюють ймовірність повномасштабного воєнного вторгнення Росії як високу.
До слова, Фіртка зібрала поради, як не піддаватись емоціям через загрозу російського вторгнення.
Опитали 1 722 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками.
Теоретична похибка вибірки, без врахування дизайн-ефекту, не перевищує 2,4% з імовірністю 0,95.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: