Загроза повномасштабної війни: як зберігати спокій та не піддаватись емоціям

Влада закликає українців не піддаватися на дезінформацію, зберігати спокій та переконує, що жодних причин для паніки немає.

Проте, на тлі повідомлень про можливе російське вторгнення настрої серед українців неоднозначні, передає Фіртка.

Конфліктолог, експерт Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко пояснює, що паніка, як правило, поширюється лише серед певного суспільного прошарку. Зазвичай — у тих, хто ніколи не цікавився політикою, і раптом взнає, що Путін зосередив війська навколо країни.

«Тому, щоб політика не створювала панічних настроїв — цікавтесь нею. Як у відомій фразі: «Якщо ти не цікавишся політикою, то вона цікавиться тобою». Якщо паніка вже з’явилась, то виробіть план, що ви робитимете у разі настання події, яка вас лякає. Запишіть цей план, бо в голові він сполохує більше».

Якщо страх далі залишиться, продовжує Петренко, то складіть тривожну сумку, відвідайте курси самооборони або надання першої домедичної допомоги, прочитайте інструкції, як діяти цивільним громадянам в разі бойових дій, запишіться в тероборону, домовтесь з рідними, що робитимете і де зустрічатиметесь в разі відключення мобільного зв’язку.

«Власне, головне не те, що ви робитимете, а те, що ви докладатиме якихось зусиль, а не просто житимете зі страхом».

За словами Петренка, важливо проговорювати свої страхи з кимось. Не важливо з ким. Головне — озвучити чи написати їх, адже неозвучене лякає куди більше.

«І не грає великої ролі, якою буде відповідь, бо ви вже не так боятиметесь того аморфного та незрозумілого, що у вашій голові».

Водночас, експерт переконує, що будь-який страх «лікується» шляхом його раціоналізації.

«Тобто, якщо вас щось лякає, то розберіться в проблемі. Почитайте офіційні новини та думки фахових експертів. Якщо говорити конкретно щодо страху нападу Росії, то треба розуміти, що вона вже напала й вісім років ми живемо в аналогічних загрозах. Те, що відбувається зараз — це інформаційна війна.

Далі — сучасна війна передбачає, що окупаційні війська заходять на території, де в них є хоч якась підтримка. Це точно не стосується Івано-Франківська — як і переважної більшості територій, що контролюються Україною.

Тому, перед тим як російські танки з’являться на вашій вулиці, вони мають з’явитись у вашому серці. Немає любові до Росії — немає танків на вулицях». 


Більше читайте у матеріалі: «Ми вісім років живемо в аналогічних загрозах російського вторгнення»: як зберігати спокій у тривожні часи.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Понад 60% мешканців західних регіонів готові чинити опір Росії: 39,7% – зі зброєю в руках

Майже 40% мешканців західних регіонів вірять, що існує реальна загроза нападу Росії

Бліцопитування: чи вірять франківці у можливий напад Росії на Україну


Коментарі ()

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1054 3
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1347
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5884 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2166
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2028
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3207

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

693

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1856

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2598

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3355
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

370
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

492
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1063
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33892
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

809
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

956
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16446
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

655
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

646
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

635
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

423