У п’ятницю, 19 квітня, відбулася тридцята сесія обласної ради восьмого демократичного скликання. На розгляд депутатів для схвалення запропонували понад 40 питань.
Зокрема, народні обранці підтримали внесення змін до обласного бюджету на поточний рік.
Так, із вільних залишків та коштів екологічного фонду, а також у результаті перерозподілу фінансового ресурсу 14 мільйонів гривень спрямували на підтримку закладів охорони здоров'я. 4,4 мільйона гривень — на виготовлення проєктно-кошторисної документації для створення реабілітаційного центру на 250 ліжок і надання комплексної фізичної та психологічної реабілітації військовослужбовцям та ветеранам.
Понад два мільйони гривень виділили на обороноздатність країни, а понад дев'ять мільйонів — на програму розвитку соціальної інфраструктури. Також понад 10 мільйонів гривень виділили на субвенції місцевим бюджетам, у тому числі на облаштування укриттів.
Як зазначили, під час сесії заслухали інформацію про виконання обласної програми, на реалізацію якої торік виділили понад 47,6 мільйона гривень. Левову частку коштів з програми, а саме 45 млн грн, спрямували на соціальний захист, 2,5 млн грн — на лікування.
Зміни внесли й у програми розвитку галузі освіти на 2024-2030 рр. у частині призначення стипендій голів обласної військової адміністрації та обласної ради для школярів та студентів, чиї батьки отримали інвалідність внаслідок війни, були поранені, вважаються зниклими безвісти або ж загинули.
Заслухали народні обранці й ректорів національних університетів. Відтак запропонували розробити обласну комплексну програму залучення наукового потенціалу національних університетів області до соціально-економічного розвитку краю.
Низку змін внесли до регіональної цільової програми "Духовне життя" на 2022-2026 рр. Депутати погодили збільшення фінансування, на проведення культурно-релігійних заходів в області.
Обговорили функціонування бібліотек. До слова, на сьогодні працюють 670 книгозбірень. Триває робота з наповнення книжкових фондів, в тому числі шляхом книжок, що видаються у межах обласної регіональної програми підтримки книговидання, проводяться реконструкції та модернізації закладів.
Йшлося під час сесії й про стан захворюваності на туберкульоз, діяльність профільних закладів та про заходи, які дозволять зменшити число хворих на цю недугу.