Пріоритет — підтримка захисників: в Івано-Франківській громаді діють програми допомоги для військових

Івано-Франківська територіальна громада продовжує підтримувати військовослужбовців.

Зокрема, з 2024 року захисники та захисниці громади отримають матеріальну допомогу за дванадцятьма пунктами, визначеними наприкінці минулого року під час останньої сесії міської ради, пише Фіртка.

Відтак, згідно з рішенням, військовослужбовці мають право на отримання одноразової допомоги у розмірі 50 тисяч гривень, 30 тисяч — на лікування після поранення, а також 50 тисяч — за народження дитини у родині захисника, та інші.

Усі шістнадцять видів допомоги суттєво вищі, аніж торік. До того ж додалася виплата десять тисяч гривень — на реабілітацію.

27-річний В’ячеслав Сімків прийшов оформити пільгу на комунальні послуги за посвідченням учасника бойових дій.

Оскільки отримав поранення минулого року, планує подати заяву і на цю допомогу. Каже, суми допомоги однозначно суттєві.

«Я насамперед подавав на комунальні виплати на житло. Минулого разу я не доніс всі документи, тому от зараз доніс.

І ще теж мені радили подати на одноразову допомогу при отриманні поранення і на спорядження. Про це я дізнався, коли лежав в лікарні. До мене прийшли провідати і сказали, що є такі виплати взагалі.

Я вирішив, раз уже йду в ЦНАП, подам і на них теж. Зайвими ці гроші точно не будуть, зазвичай вони ідуть на це саме спорядження, на побутові витрати. Тратиться все доволі швидко. Тому зайвими точно не будуть.

А 50 тисяч — це взагалі велика сума, як на мене», — розповідає військовослужбовець 74 батальйону 102 бригади В’ячеслав Сімків.

Військовослужбовці, які не мають статусу учасника бойових дій, відповідно не користуються пільгами на оплату комунальних послуг, можуть отримати одноразову допомогу в розмірі п'ять тисяч гривень.

Також дітям військовослужбовців на день народження передбачена одноразова виплата у розмірі 500 гривень. А віднедавна дітям з багатодітних сімей військовослужбовців, дітям, які мають інвалідність і батько чи мати обороняють країну, місто виплачуватиме дві тисячі гривень з нагоди дня народження.

Таку ж одноразову виплату дві тисячі гривень отримають діти, батько чи мати яких загинули під час виконання бойового завдання. Суттєвою допомогою є одноразова виплата на спорядження у розмірі 50 тисяч гривень. Порівняно із минулим роком, вона виросла більш ніж удвічі для захисників, які боронять Україну в зоні бойових дій.

Для тих, хто несе службу на території, де не ведуться активні бої, для прикладу неподалік кордону з Білоруссю, передбачена виплата у розмірі 20 тисяч гривень.

У 2024 році продовжуються ряд соціальних програм. Найпопулярнішою є послуга на амуніцію, Цього року збільшено суму і є можливість отримати 50 тисяч гривень. Перелік документів незмінний.

Основний момент — чи реєструвались до 31 грудня 2023 року і так само стосується ВПО, чи стали на облік до цього періоду.

Ті захисники та захисниці, що минулого року отримали 20 тисяч гривень на амуніцію, можуть отримати кошти і цього року. Але потрібно надати нову довідку про безпосередню участь у бойових діях за 2024 рік.

Станом на сьогодні вже подали 33 заяви на цю послугу.

Також нова послуга — виплати на реабілітації. Вже є таких 15 заявок», — зазначає директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.

Пріоритет для Івано-Франківської громади — підтримка військовослужбовців та їхніх родин, соціальний захист тих, хто отримав поранення, а також допомога родинам полеглих учасників бойових дій, каже міський голова Руслан Марцінків.

«Зважаючи на те що немає вже військового ПДФО, і зменшилися доходи в місцевий бюджет, місто збільшує програми, особливо програми підтримки для бійців з Івано-Франківської громади.

Це — виплати на амуніцію, пораненим хлопцям, реабілітація, компенсація за житлово-комунальні послуги. Важливо, що багато з цих послуг можуть оформити рідні або ж бійці онлайн.

Важливо підтримувати та розуміти, що перемагати, точніше йти до перемоги має йти вся країна, а не лише ті, хто безпосередньо воює. Тому кожен це має розуміти й так вчиняти», — резюмував Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Надійшло 187 листів із запитами: Івано-Франківськ активно співпрацює з 25 військовими частинами

На психологічну реабілітацію: бійцям з Івано-Франківської громади виплачуватимуть кошти

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?


Коментарі ()

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

344
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2242
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1661
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1943
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5560 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4079

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1062

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1067

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1587

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1067
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

815
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

685
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14492
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10339
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6004
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

557
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5283 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28400 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

445
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

565
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

399
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

589