Пріоритет — підтримка захисників: в Івано-Франківській громаді діють програми допомоги для військових

Івано-Франківська територіальна громада продовжує підтримувати військовослужбовців.

Зокрема, з 2024 року захисники та захисниці громади отримають матеріальну допомогу за дванадцятьма пунктами, визначеними наприкінці минулого року під час останньої сесії міської ради, пише Фіртка.

Відтак, згідно з рішенням, військовослужбовці мають право на отримання одноразової допомоги у розмірі 50 тисяч гривень, 30 тисяч — на лікування після поранення, а також 50 тисяч — за народження дитини у родині захисника, та інші.

Усі шістнадцять видів допомоги суттєво вищі, аніж торік. До того ж додалася виплата десять тисяч гривень — на реабілітацію.

27-річний В’ячеслав Сімків прийшов оформити пільгу на комунальні послуги за посвідченням учасника бойових дій.

Оскільки отримав поранення минулого року, планує подати заяву і на цю допомогу. Каже, суми допомоги однозначно суттєві.

«Я насамперед подавав на комунальні виплати на житло. Минулого разу я не доніс всі документи, тому от зараз доніс.

І ще теж мені радили подати на одноразову допомогу при отриманні поранення і на спорядження. Про це я дізнався, коли лежав в лікарні. До мене прийшли провідати і сказали, що є такі виплати взагалі.

Я вирішив, раз уже йду в ЦНАП, подам і на них теж. Зайвими ці гроші точно не будуть, зазвичай вони ідуть на це саме спорядження, на побутові витрати. Тратиться все доволі швидко. Тому зайвими точно не будуть.

А 50 тисяч — це взагалі велика сума, як на мене», — розповідає військовослужбовець 74 батальйону 102 бригади В’ячеслав Сімків.

Військовослужбовці, які не мають статусу учасника бойових дій, відповідно не користуються пільгами на оплату комунальних послуг, можуть отримати одноразову допомогу в розмірі п'ять тисяч гривень.

Також дітям військовослужбовців на день народження передбачена одноразова виплата у розмірі 500 гривень. А віднедавна дітям з багатодітних сімей військовослужбовців, дітям, які мають інвалідність і батько чи мати обороняють країну, місто виплачуватиме дві тисячі гривень з нагоди дня народження.

Таку ж одноразову виплату дві тисячі гривень отримають діти, батько чи мати яких загинули під час виконання бойового завдання. Суттєвою допомогою є одноразова виплата на спорядження у розмірі 50 тисяч гривень. Порівняно із минулим роком, вона виросла більш ніж удвічі для захисників, які боронять Україну в зоні бойових дій.

Для тих, хто несе службу на території, де не ведуться активні бої, для прикладу неподалік кордону з Білоруссю, передбачена виплата у розмірі 20 тисяч гривень.

У 2024 році продовжуються ряд соціальних програм. Найпопулярнішою є послуга на амуніцію, Цього року збільшено суму і є можливість отримати 50 тисяч гривень. Перелік документів незмінний.

Основний момент — чи реєструвались до 31 грудня 2023 року і так само стосується ВПО, чи стали на облік до цього періоду.

Ті захисники та захисниці, що минулого року отримали 20 тисяч гривень на амуніцію, можуть отримати кошти і цього року. Але потрібно надати нову довідку про безпосередню участь у бойових діях за 2024 рік.

Станом на сьогодні вже подали 33 заяви на цю послугу.

Також нова послуга — виплати на реабілітації. Вже є таких 15 заявок», — зазначає директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.

Пріоритет для Івано-Франківської громади — підтримка військовослужбовців та їхніх родин, соціальний захист тих, хто отримав поранення, а також допомога родинам полеглих учасників бойових дій, каже міський голова Руслан Марцінків.

«Зважаючи на те що немає вже військового ПДФО, і зменшилися доходи в місцевий бюджет, місто збільшує програми, особливо програми підтримки для бійців з Івано-Франківської громади.

Це — виплати на амуніцію, пораненим хлопцям, реабілітація, компенсація за житлово-комунальні послуги. Важливо, що багато з цих послуг можуть оформити рідні або ж бійці онлайн.

Важливо підтримувати та розуміти, що перемагати, точніше йти до перемоги має йти вся країна, а не лише ті, хто безпосередньо воює. Тому кожен це має розуміти й так вчиняти», — резюмував Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Надійшло 187 листів із запитами: Івано-Франківськ активно співпрацює з 25 військовими частинами

На психологічну реабілітацію: бійцям з Івано-Франківської громади виплачуватимуть кошти

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

464
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3016
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21151
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2018
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1532 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2403

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

94

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

772

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2189

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

861
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

199
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

493
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1034
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

193
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

809
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

783
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

714
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8257
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

941 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

908
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2211 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

856