Вісім секретів Windows 8

 

 

Президент підрозділу з виробництва чипів пам'яті Samsung Чун Тон Су нещодавно виступив з різкою критикою Windows 8. У своїй заяві він стверджує, що в цілому відзначається слабкий інтерес до нової ОС, а її доля буде схожа на долю Vista. Дійсно, операційна система Windows 8 дуже неспішно набирає популярність, особливо серед користувачів стаціонарних комп'ютерів.

Багатьох вона бентежить одним тільки видом тейлового екрану і дратує логікою управління. Тим часом, знаючи деякі «секрети», інтерфейс можна зробити більш звичним, а роботу - більш комфортною.

Нижче наведемо ряд порад налаштувань  за допомогою не найочевидніших способів. Для перевірки рекомендацій використовувалася версія Windows 8 Професійна (6.2.9200).

 

1. Прибираємо новий екран блокування

Екран блокування Windows 8 більше підійде для планшетів і інших пристроїв з сенсорним екраном. Відключити його на настільному комп'ютері зі звичайним монітором можна через групову політику. Використовуйте поєднання клавіш {Win} + {R}, наберіть gpedit.msc і натисніть {Enter} - відкриється редактор локальної групової політики.

Перейдіть до вкладки Конфігурація комп'ютера - > Адміністративні шаблони - > Панель керування-> Персоналізація.

Двічі клікніть на параметр «Заборона відображення екрану блокування», виберіть «включено» і натисніть OK.

Після перезавантаження екран блокування відключиться.

 

2. Аналог «машини часу»

У Windows 8 є вкрай цікава функція, яка за замовчуванням відключена. Це аналог програми резервного копіювання Apple Time Machine, вбудованої в Mac OS X. Щоб її задіяти, підключіть зовнішній або мережевий жорсткий диск, потім зайдіть в «Панель управління» -> «Система і безпека» -> «Історія файлів».

Активуйте резервне копіювання і Windows буде автоматично зберігати попередні версії файлів, що змінилися.

Враховуються тільки файли, що знаходяться в одному з наступних розташувань: в бібліотека, контактах, папці «Вибране», SkyDrive і на робочому столі. Тому всі файли, що вимагають створення архівних копій, слід розміщувати в одному із зазначених місць або об'єднувати в нову бібліотеку.

У будь-який момент ви зможете повернутися до однієї з ранніх редакцій документа або відкотити невдале оновлення інших файлів. Особливо корисна ця функція при написанні об'ємних робіт - курсових і дипломни, дисертацій і звітів.

 

3. Нові сполучення клавіш

Сама клавіша {Win} тепер виконує перемикання між екраном «Пуск» і останньої запущеною програмою. Подібним чином діє кнопка «Home» в ОС Android. Набір комбінацій з використанням цієї клавіші розширився:

{Win} + {C} - відкриває праву бокову панель Charms;

{Win} + {I} - відкриває вкладку «Параметри» Charms;

{Win} + {K} - відкриває вкладку «Пристрої » Charms;

{Win} + {H} - відкриває вкладку «Загальний доступ»;

{Win} + {W} - відкриває настройку параметрів в інтерфейсі Metro;

{Win} + {X} - викликає панель з основними посиланнями, що замінила меню «Пуск»;

{Win} + {Enter} - запускає екранного диктора;

{Win} + {Tab} - відображає на лівій бічній панелі (Switcher) список запущених програм і дозволяє перемикатися між ними;

{Win} + {Print Screen} тепер не просто робить знімок екрана в буфер обміну, але зберігає його автоматично у вигляді файла з розширенням. PNG в папці «Знімки екрану» бібліотеки «Зображення».

{Win} + {Пробіл} змінює мову або розкладка клавіатури.

 

4. Відключити панель Charms

Права бічна панель «чудо- кнопок» іноді з'являється дуже недоречно. Прибрати її зовсім можна за допомогою одного параметра реєстру. Натисніть {Win} + {R}, напишіть regedit і натисніть {Enter}. Перейдіть в розділ

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionImmersiveShell

Створіть новий ключ і назвіть його EdgeUI . Створіть у параметрі DWORD. Назвіть його DisableCharmsHint і надайте значення 1. Якщо захочете повернути Charms назад, то змініть значення ключа на 0 або просто видаліть його.

Ви також можете створити за допомогою «Блокнота» текстовий файл з наступним вмістом:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionImmersiveShellEdgeUI]
«DisableCharmsHint»=dword:00000001

Збережіть його з розширенням .reg і запустіть подвійним кліком.

 

5. Відключити меню перемикання між програмами

Прихильники класичного стилю можуть також відключити Switcher  - іншу бічну панель, яка автоматично з'являється при розташуванні курсору миші у лівого краю екрана. Всі маніпуляції аналогічні пункту 4. Єдина відмінність: створюється параметр DWORD з назвою DisableTLcorner, а файл.reg виглядає так:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionImmersiveShellEdgeUI]
«DisableTLcorner»»=dword:00000001

 

6. Заміна меню «Пуск» і модифікація Metro

У будь-який момент для перемикання на екран у стилі Windows 7 просто натисніть на плитку «Робочий стіл» , комбінацію клавіш {Win} + {R} або викличте командний рядок у списку програм. Ви побачите звичне оформлення, але тепер замість меню «Пуск» у цій же частині екран в Windows 8 відкривається панель з основними посиланнями. Щоб викликати її, підведіть курсор миші в ліву нижню частину екрану або натисніть {Win} + {X}.

Штатними засобами колишнє меню «Пуск» не повернути, проте отримати щось максимально близьке допоможуть сторонні програми. Наприклад, ViStart або Start8. Всі додатки, розраховані на інтерфейс Metro, можна запускати в звичайних вікнах. Допоможе в цьому програма ModernMix від того ж розробника.

Windows 8 автоматично підбирає число рядів з «плитками» на головному екрані. Операційна система виходить з розширення екрану, але у вас може бути своя думка на цей рахунок. Змінити число рядів можна вручну через реєстр. Перейдіть в розділ

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionImmersiveShellGrid

Подивіться, чи є в ньому параметр «Layout_MaximumRowCount». Якщо ні, створіть його (тип DWORD). Надайте йому значення, рівне бажаного кількості рядів, і перезавантажте комп'ютер.

 

7. Переглянути займаний додатками обсяг і видалити невикористовувані

Це може бути доцільно, якщо у вас SSD або просто тяга до раціонального мінімалізму. Для цього натисніть {Win} + {I}, клацніть внизу «зміна параметрів комп'ютера» і перейдіть на вкладку «Загальні».

Натисніть «переглянути розмір додатків» - і побачите список в стилі Metro із зазначенням розміру кожної програми.

 

8. Storage Spaces

У Windows 8 і Windows Server 2012 жорсткі диски будь-якого обсягу з інтерфейсами SAS, SATA або USB можна логічно об'єднувати в пули. У них створюються віртуальні сховища, які виглядають в «Провіднику» як звичайні дискові розділи. Їх основний плюс полягає в можливості легкого розширення. Коли на такому віртуальному диску закінчується вільне місце, можна просто додати до пулу новий фізичний диск, нічого більше не змінюючи. Крім жорстких дисків допускається використання SSD і навіть флешок.

Управління пулами знаходиться в «Панелі управління», на вкладці «Система і безпека» в розділі «Дискові простори».

Для підвищення надійності в Storage Spaces виберіть один з рівнів зеркалювання або контроль парності. Оскільки надійність досягається за рахунок дублювання даних, розплачуватися за неї доведеться швидкістю і доступним об'ємом. В цілому, звичайному користувачеві технологія може здатися більш зручною, ніж RAID або масив JBOD. Проте чисто програмна реалізація і гібридна структура накопичувачів накладають зрозумілі обмеження на швидкість. Оскільки в Storage Spaces використовується нова файлова система ReFS (Resilient File System), старі дискові утиліти не можуть з нею працювати. Приємного користування!

 

На закінчення відзначимо , що крім набуття нових особливостей Windows 8 зберегла і ряд популярних інструментів від своїх попередниць. Наприклад, подивитися основні параметри комп'ютера і ОС можна однією штатної утилітою.

 

Для цього спочатку викличте командний рядок, потім введіть systeminfo і натисніть { Enter }. Будуть відображені детальні відомості, серед яких вказані ім'я комп'ютера, повна версія ОС, час її установки і код продукту, час останнього завантаження, назву материнської плати, тип і частота процесора, обсяг загальної та вільної оперативної пам'яті, число мережевих адаптерів і їх MAC- адреси, завантажувальний диск і папка ОС, загальне число і перелік встановлених пакетів виправлень.


07.01.2014 2182 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1141
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

946
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2077
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3460
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2672
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2668

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

416

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

852

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

807

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1785
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

597
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

498
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

850
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1210
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

566 1
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

502
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27184
05.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19797
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

196
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

557
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

510
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

840