Вісім секретів Windows 8

 

 

Президент підрозділу з виробництва чипів пам'яті Samsung Чун Тон Су нещодавно виступив з різкою критикою Windows 8. У своїй заяві він стверджує, що в цілому відзначається слабкий інтерес до нової ОС, а її доля буде схожа на долю Vista. Дійсно, операційна система Windows 8 дуже неспішно набирає популярність, особливо серед користувачів стаціонарних комп'ютерів.

Багатьох вона бентежить одним тільки видом тейлового екрану і дратує логікою управління. Тим часом, знаючи деякі «секрети», інтерфейс можна зробити більш звичним, а роботу - більш комфортною.

Нижче наведемо ряд порад налаштувань  за допомогою не найочевидніших способів. Для перевірки рекомендацій використовувалася версія Windows 8 Професійна (6.2.9200).

 

1. Прибираємо новий екран блокування

Екран блокування Windows 8 більше підійде для планшетів і інших пристроїв з сенсорним екраном. Відключити його на настільному комп'ютері зі звичайним монітором можна через групову політику. Використовуйте поєднання клавіш {Win} + {R}, наберіть gpedit.msc і натисніть {Enter} - відкриється редактор локальної групової політики.

Перейдіть до вкладки Конфігурація комп'ютера - > Адміністративні шаблони - > Панель керування-> Персоналізація.

Двічі клікніть на параметр «Заборона відображення екрану блокування», виберіть «включено» і натисніть OK.

Після перезавантаження екран блокування відключиться.

 

2. Аналог «машини часу»

У Windows 8 є вкрай цікава функція, яка за замовчуванням відключена. Це аналог програми резервного копіювання Apple Time Machine, вбудованої в Mac OS X. Щоб її задіяти, підключіть зовнішній або мережевий жорсткий диск, потім зайдіть в «Панель управління» -> «Система і безпека» -> «Історія файлів».

Активуйте резервне копіювання і Windows буде автоматично зберігати попередні версії файлів, що змінилися.

Враховуються тільки файли, що знаходяться в одному з наступних розташувань: в бібліотека, контактах, папці «Вибране», SkyDrive і на робочому столі. Тому всі файли, що вимагають створення архівних копій, слід розміщувати в одному із зазначених місць або об'єднувати в нову бібліотеку.

У будь-який момент ви зможете повернутися до однієї з ранніх редакцій документа або відкотити невдале оновлення інших файлів. Особливо корисна ця функція при написанні об'ємних робіт - курсових і дипломни, дисертацій і звітів.

 

3. Нові сполучення клавіш

Сама клавіша {Win} тепер виконує перемикання між екраном «Пуск» і останньої запущеною програмою. Подібним чином діє кнопка «Home» в ОС Android. Набір комбінацій з використанням цієї клавіші розширився:

{Win} + {C} - відкриває праву бокову панель Charms;

{Win} + {I} - відкриває вкладку «Параметри» Charms;

{Win} + {K} - відкриває вкладку «Пристрої » Charms;

{Win} + {H} - відкриває вкладку «Загальний доступ»;

{Win} + {W} - відкриває настройку параметрів в інтерфейсі Metro;

{Win} + {X} - викликає панель з основними посиланнями, що замінила меню «Пуск»;

{Win} + {Enter} - запускає екранного диктора;

{Win} + {Tab} - відображає на лівій бічній панелі (Switcher) список запущених програм і дозволяє перемикатися між ними;

{Win} + {Print Screen} тепер не просто робить знімок екрана в буфер обміну, але зберігає його автоматично у вигляді файла з розширенням. PNG в папці «Знімки екрану» бібліотеки «Зображення».

{Win} + {Пробіл} змінює мову або розкладка клавіатури.

 

4. Відключити панель Charms

Права бічна панель «чудо- кнопок» іноді з'являється дуже недоречно. Прибрати її зовсім можна за допомогою одного параметра реєстру. Натисніть {Win} + {R}, напишіть regedit і натисніть {Enter}. Перейдіть в розділ

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionImmersiveShell

Створіть новий ключ і назвіть його EdgeUI . Створіть у параметрі DWORD. Назвіть його DisableCharmsHint і надайте значення 1. Якщо захочете повернути Charms назад, то змініть значення ключа на 0 або просто видаліть його.

Ви також можете створити за допомогою «Блокнота» текстовий файл з наступним вмістом:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionImmersiveShellEdgeUI]
«DisableCharmsHint»=dword:00000001

Збережіть його з розширенням .reg і запустіть подвійним кліком.

 

5. Відключити меню перемикання між програмами

Прихильники класичного стилю можуть також відключити Switcher  - іншу бічну панель, яка автоматично з'являється при розташуванні курсору миші у лівого краю екрана. Всі маніпуляції аналогічні пункту 4. Єдина відмінність: створюється параметр DWORD з назвою DisableTLcorner, а файл.reg виглядає так:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionImmersiveShellEdgeUI]
«DisableTLcorner»»=dword:00000001

 

6. Заміна меню «Пуск» і модифікація Metro

У будь-який момент для перемикання на екран у стилі Windows 7 просто натисніть на плитку «Робочий стіл» , комбінацію клавіш {Win} + {R} або викличте командний рядок у списку програм. Ви побачите звичне оформлення, але тепер замість меню «Пуск» у цій же частині екран в Windows 8 відкривається панель з основними посиланнями. Щоб викликати її, підведіть курсор миші в ліву нижню частину екрану або натисніть {Win} + {X}.

Штатними засобами колишнє меню «Пуск» не повернути, проте отримати щось максимально близьке допоможуть сторонні програми. Наприклад, ViStart або Start8. Всі додатки, розраховані на інтерфейс Metro, можна запускати в звичайних вікнах. Допоможе в цьому програма ModernMix від того ж розробника.

Windows 8 автоматично підбирає число рядів з «плитками» на головному екрані. Операційна система виходить з розширення екрану, але у вас може бути своя думка на цей рахунок. Змінити число рядів можна вручну через реєстр. Перейдіть в розділ

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionImmersiveShellGrid

Подивіться, чи є в ньому параметр «Layout_MaximumRowCount». Якщо ні, створіть його (тип DWORD). Надайте йому значення, рівне бажаного кількості рядів, і перезавантажте комп'ютер.

 

7. Переглянути займаний додатками обсяг і видалити невикористовувані

Це може бути доцільно, якщо у вас SSD або просто тяга до раціонального мінімалізму. Для цього натисніть {Win} + {I}, клацніть внизу «зміна параметрів комп'ютера» і перейдіть на вкладку «Загальні».

Натисніть «переглянути розмір додатків» - і побачите список в стилі Metro із зазначенням розміру кожної програми.

 

8. Storage Spaces

У Windows 8 і Windows Server 2012 жорсткі диски будь-якого обсягу з інтерфейсами SAS, SATA або USB можна логічно об'єднувати в пули. У них створюються віртуальні сховища, які виглядають в «Провіднику» як звичайні дискові розділи. Їх основний плюс полягає в можливості легкого розширення. Коли на такому віртуальному диску закінчується вільне місце, можна просто додати до пулу новий фізичний диск, нічого більше не змінюючи. Крім жорстких дисків допускається використання SSD і навіть флешок.

Управління пулами знаходиться в «Панелі управління», на вкладці «Система і безпека» в розділі «Дискові простори».

Для підвищення надійності в Storage Spaces виберіть один з рівнів зеркалювання або контроль парності. Оскільки надійність досягається за рахунок дублювання даних, розплачуватися за неї доведеться швидкістю і доступним об'ємом. В цілому, звичайному користувачеві технологія може здатися більш зручною, ніж RAID або масив JBOD. Проте чисто програмна реалізація і гібридна структура накопичувачів накладають зрозумілі обмеження на швидкість. Оскільки в Storage Spaces використовується нова файлова система ReFS (Resilient File System), старі дискові утиліти не можуть з нею працювати. Приємного користування!

 

На закінчення відзначимо , що крім набуття нових особливостей Windows 8 зберегла і ряд популярних інструментів від своїх попередниць. Наприклад, подивитися основні параметри комп'ютера і ОС можна однією штатної утилітою.

 

Для цього спочатку викличте командний рядок, потім введіть systeminfo і натисніть { Enter }. Будуть відображені детальні відомості, серед яких вказані ім'я комп'ютера, повна версія ОС, час її установки і код продукту, час останнього завантаження, назву материнської плати, тип і частота процесора, обсяг загальної та вільної оперативної пам'яті, число мережевих адаптерів і їх MAC- адреси, завантажувальний диск і папка ОС, загальне число і перелік встановлених пакетів виправлень.


07.01.2014 2402 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3654
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2072

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

189

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2