Винагорода за знищену чи захоплену ворожу техніку: підстави виплати

Наказом Міністерства оборони України від 18 вересня 2020 року №340 затверджено Порядок виплати винагороди військовослужбовцям за безпосередню участь у бойових діях та знищення чи захоплення ворожої техніки.

Цей Порядок визначає розміри та умови виплати винагороди військовослужбовцям за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони в умовах особливого періоду (далі – винагорода) і зокрема за знищення та захоплення ворожої техніки.

Детальніше про нормативне закріплення виплати винагороди за знищену чи захоплену техніку пояснила Наталя Лісова з волонтерського руху «Адвокати Збройних сил України», передає Фіртка.


Місце та підстави виплати винагороди за знищення техніки


Виплата винагороди військовослужбовцям здійснюється за місцем проходження служби на підставі наказів командирів органів військового управління та військових частин. Командирам військових частин – на підставі наказів вищих командирів (начальників, керівників).

Командири військових частин, до яких відряджені військовослужбовці інших органів військового управління та військових частин, щомісяця не пізніше 5 числа повідомляють військові частини за місцем штатної служби військовослужбовців про періоди та підстави виконання ними бойових завдань.

До наказів про виплату винагороди включаються також військовослужбовці, які під час виконання окремих завдань загинули, захоплені в полон або є заручниками, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні.

При цьому винагорода виплачується таким членам сімей військовослужбовців: дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності – повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства – незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батькам військовослужбовців рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей.


Документальне оформлення знищення чи захоплення техніки


Підтвердженням знищення/захоплення техніки є:

  • журнал бойових дій (журнал ведення оперативної обстановки);
  • рапорт (донесення) командира підрозділу, групи (військової частини) за підпорядкованістю, який виконував (яка виконувала) завдання, в якому детально зазначаються обставини, місце (координати), дата, час, спосіб знищення, тип знищеної/захопленої техніки, сума збільшення винагороди, що належить до виплати кожному військовослужбовцю, який брав участь у знищенні (захопленні) техніки;
  • донесення (доповідь, рапорт) командирів суміжних (розвідувальних) підрозділів, які за результатом візуального спостереження підтверджують знищення техніки;
  • дані фото- або відеофіксації, технічних засобів розвідки (спостереження), відеозапис відображення повітряної обстановки бойових машин протиповітряної оборони під час бойової роботи – щодо знищеної техніки;
  • акт оприбуткування трофейного майна – щодо захопленої техніки.

Документи, що підтверджують знищення (захоплення) техніки, разом із бойовим донесенням за підпорядкованістю надсилаються до органу військового управління для розгляду.


Рішення про визнання техніки такою, що знищена чи захоплена


Рішення про визнання техніки такою, що знищена/захоплена, приймається на підставі не менше трьох із вищезазначених документів, з яких можливо зробити висновок про знищення/захоплення техніки противника, і оформлюється розпорядчим документом (наказом) керівника органу військового управління.

У зазначеному розпорядчому документі зазначаються:

  • обставини, місце, дата, час;
  • спосіб знищення/захоплення техніки;
  • тип цієї техніки;
  • конкретні особи підрозділу, екіпажу та прирівняного до них підрозділу (або окрема особа у разі самостійного виконання завдання), які (яка) виконували (а) завдання зі знищення (захоплення) техніки;
  • сума збільшення винагороди, що належить кожній особі підрозділу, екіпажу, прирівняного до них підрозділу (або окремій особі у разі самостійного виконання завдання), які (яка) виконували (а) бойове завдання, з урахуванням їх внеску.

На підставі отриманого розпорядчого документа (наказу) органу військового управління про підтвердження знищення/захоплення техніки військовою частиною за місцем проходження служби військовослужбовця видається наказ про виплату збільшення винагороди за день, коли була знищена/захоплена техніка.

Збільшення винагороди за знищену/захоплену техніку розподіляється за рішенням командира між військовослужбовцями, які брали безпосередню участь у знищенні


Розмір збільшення винагороди за знищену/захоплену техніку

Знищення /захоплення/


Розмір збільшення винагороди,  грн


   
1. Корабля:  
1 рангу 243600
2 рангу 182700
3 рангу 121800
4 рангу 97440
2. Бойового літака (винищувальної та штурмової авіації), зенітного ракетного комплексу 121800
3. Реактивної системи залпового вогню 60900
4. Тактичного ракетного комплексу, військового літака 54810
5. Танка, наземної артилерії (самохідної), бойового вертольота 48720
6. Наземної артилерії (іншої), військового вертольота, протитанкового ракетного комплексу 42630
7. Бойової машини піхоти (десанту), бронетранспортера, броньованої розвідувально-дозорної машини 42630
8. Іншого літального апарата (об’єкта), оснащеного засобами ураження або спостереження (у тому числі безпілотного) 36540
9. Переносного зенітного ракетного комплексу 30450
10. Судна військового (допоміжного) забезпечення водотоннажністю понад 5 тис. тонн 30450
11. Судна військового (допоміжного) забезпечення водотоннажністю до 5 тис. тонн включно 24360
12. Військового автомобіля (вантажного, спеціалізованого), малогабаритного судна бойового (розвідувального) призначення, військового тягача, військових інженерних машин: розвідки, розмінування, мінного загородження, мостоукладних, розгородження, для прокладання шляхів, для здійснення землерийних робіт, для подолання водних перешкод 12180

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Порядок отримання статусу учасника бойових дій прийнято: що варто знати прикарпатцям

Двадцять кримінальних правопорушень на Івано-Франківщині. Як карають колаборантів в Україні

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

108
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12792 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1468
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

799
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5965
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1651

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

570

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1397

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1206

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1108
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

462
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

587
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1504
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

535
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

809
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5851
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13123
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

461
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

426
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

738 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1188