Інформація щодо необхідності взяття з 1 жовтня 2022 року на військовий облік жінок, які мають певні спеціальності, не відповідає дійсності.
Про це зазначила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, передає Фіртка.
Маляр закликала не поширювати фейки про військовий облік жінок в Україні.
Заступниця міністра оборони нагадала, що Міністерство оборони вже розробило і передало до Верховної Ради свої пропозиції щодо змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», в яких йдеться про добровільний характер постановки жінок на військовий облік.
«Працюємо над законопроєктом разом з профільним комітетом ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Ми вже неодноразово заявляли, що постановка жінок на військовий облік встановлена законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження парламенту.
Якщо будуть прийняті зміни - Міноборони та Генштаб їх виконають».
Маляр додала, що чинний досвід розгортання частин і підрозділів Збройних сил до штатів воєнного часу демонструє, що в державі немає гострої потреби суттєво збільшити кількість жінок на військовому обліку.
Наразі армія потребує певних фахівців — з медицини, радіотехніки та харчових технологій.
«Тому, у разі прийняття змін до згаданого Закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби.
Ще раз — йдеться про добровільну постановку на військовий облік.
Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила — тільки з її згоди», — резюмувала Ганна Маляр.
Відтак, військовий облік для жінок — представниць розширеного переліку професій не запрацює з 1 жовтня.
У Міністерстві оборони наголошують, що наразі у примусовій мобілізації жінок немає потреби, а також не планують жодних обмежень щодо їх виїзду за кордон.
Заразом у Генеральному штабі Збройних сил України вирішили брати жінок на військовий облік лише за їхньою згодою.
Наразі в Збройних силах України залишається потреба в жінках-фахівцях з медицини, радіотехніки та харчових технологій. Проте, в Україні на сьогодні «немає гострої потреби» суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.
«Зважаючи на це, Головним управлінням персоналу Генерального штабу ЗСУ опрацьовано пропозиції щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних лише за їхньою згодою.Також пропонується розпочати проведення заходів із включення жінок до військового обліку не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі», — резюмували в Генштабі.
Торік у грудні Міноборони затвердило такий перелік спеціальностей, згідно з яким жінки мали йти до військкоматів до кінця 2022 року. У переліку тоді опинилось безліч популярних професій: програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, працівники ресторанів та готелів, бухгалтери, діловоди, рекламники тощо.
З 1 квітня 2022 року перелік має нову редакцію, в якій виокремили нові спеціальності. У цьому документі є оновлений перелік професій та спеціальностей які можуть знадобитись армії.
Зокрема, це спеціалістки з:
- медицини та ветеринарії,
- зв'язку — телекомунікації та радіотехніки,
- інженерії програмного забезпечення та метрології,
- психології та фінансів,
- перекладачі та кухарі,
- картографії та поліграфії.
Якщо кандидатка відповідає критеріям, її направлять на військово-лікарську комісію за місцем проживання.
Також, відповідно до закону, крім армії, жінку можуть долучити до виконання робіт для забезпечення оборони держави у воєнний час. Зокрема, роботи в тилу.
Обмеження виїзду з країни жінок врегульовані таким же чином, як і стосовно чоловіків. Станом на сьогодні — для тих хто, не стоїть на обліку, обмежень виїжджати за кордон немає.
Тим часом жінки, які не перебувають на військовому обліку за відповідними військово-обліковими спеціальностями, можуть бути призвані на військову службу також виключно за власною згодою.
Нагадаємо, в Україні військовозобов'язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років, за винятком певних категорій осіб, визначених законом.
Крім цього, виокремлюють категорії українців, які не підлягають мобілізації.
Зауважимо, що 15 серпня Верховна рада України підтримала продовження воєнного стану в Україні на 90 днів, а також продовжила термін строку проведення загальної мобілізації. Триватиме цей період щонайменше до 21 листопада.
Кого на фронті потрібно найбільше та хто зголошується воювати, розповіла начальниця пресслужби Івано-Франківського центру комплектування та соціальної підтримки Юлія Гамма
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: