Вихователі Івано-Франківських садочків просять батьків приносити в садки цукор і картоплю

 

/data/blog/45039/2b01fc9607ea3a7004e60d6a2ec61de3.jpg

 

Чиновники з ОДА кажуть, що винні... МВФ і Росія, а службовці міськвиконкому нарікають на недолугість тендерних процедур.



Наприкінці минулого тижня громадська організація «Мами Прикарпаття» звернулася в управління освіти і науки Івано-Франківська з проханням надати інформацію про забезпеченість дитсадків продуктами харчування.

 

Голова організації Мар'яна Вершиніна запевняє, що до неї масово зверталися батьки, діти яких відвідують дитячі садочки №3, №23, №12, №12, №28 і школу-садок ім. Софії Русової. Батьки повідомляють, що змушені приносити у ДНЗ цукор та картоплю.



«В основному вихователі просять приносити по кілограмові цукру, - розповіла Галицькому кореспонденту Вершиніна. - Поки що приносили лише по разу, але переживають, чи продуктів надовго вистачить. Бо минулого року майже весь січень у садках не було ні м'яса, ні овочів, ні крупи».



Минулого року, згадують батьки, їм доводилося за власні кошти купувати в садки овочі, а подеколи й сосиски. У деяких садочках продукти дітям приносили навіть вихователі. Чиновники пояснювали скрутну ситуацію затяжною процедурою проведення тендерів, які відбувалися протягом січня-березня минулого року. Оскільки тендери зазвичай оголошують після затвердження річного бюджету і на їх проведення чекають більше місяця, то ніхто не гарантує, що незабаром діток знову не посадять на вимушену дієту.



Як розповідає пані Наталія, дочка якої відвідує ДНЗ №23 «Дударик», батькам не пропонували нічого приносити, але картоплею дітей не годували цілий тиждень. «У садочку дають каші, які діти не дуже хочуть їсти - ячмінну, кукурудзяну, политу солодкою підливою, горохове пюре. Вихователі казали, що доводилось докуповувати овочі. Але м'ясо дають щодня», - розповідає пані Наталія.



Інформацію про нестачу деяких продуктів підтверджують і завідувачі дитсадків. «У нас поки що виникла проблема з цукром - це єдина проблема, яка є на сьогоднішній день», - запевняє керівник ДНЗ №3 «Бджілка» Руслана Палій. За її інформацією, цукор не завозиться через борги перед постачальником. Втім, детальніше роз'яснити обіцяли на нараді в управлінні освіті, що має відбутися на днях. Завідувачі інших дитсадків теж зізнаються, що проблеми з постачанням цукру є. «Буде нарада в управлінні освіти, і я вам зможу щось докладніше сказати, - повідомила керівник ДНЗ №28 «Квітка Карпат» Алла Василишин. - У нас аж такої катавасії немає. В принципі, м'ясо є, риба є і є інші продукти. Нема цукру, і ми розуміємо цю ситуацію, помаленьку з неї виходимо, нема вже такої великої катастрофи».



Наприкінці минулого тижня питання про нестачу продуктів у дитячих садочках порушив депутат міської ради Ігор Росипайло на зустрічі представників обласного штабу національного спротиву із заступником голови-керівником апарату ОДА Олександром Криницьким. До слова, у школі-садку ім. Софії Русової, яку відвідує син депутата, вихователі просили принести по 10 картоплин та півлітра цукру. «До мене зверталися батьки з інших садочків, що підприємцям, можливо, не перший місяць затримують проплати за продукти харчування», - зазначив Росипайло.



Криницький відбивався заготовками про захищені статті, на які передовсім витрачаються кошти. Але врешті добалакався до того, що у всьому винні... зовнішні кредитори України, наприклад, Росія і МВФ. «Ситуація в державі непроста, адже потрібно щомісячно розраховуватися і по зовнішніх кредитах, а 2013 рік є роком найбільшого навантаження по зовнішніх кредитах, які свого часу бралися у Міжнародного валютного фонду, плюс - жорсткі вимоги Росії по розрахунку за газ. Відповідно до укладених угод і термінів проплати і в першу чергу забезпечуються платежі, які б не дали можливості призвести країну до якоїсь фінансової ситуації, - сказав заступник голови ОДА. - Але всі угоди будуть виконуватися і відповідно до поставок виплачуватися у повному обсязі».



На початку року тендер на постачання цукру в ДНЗ Івано-Франківська виграло ТзОВ «Галицька торгова компанія». Втім, на підприємстві інформацію про проблеми із проплатами не підтвердили. Кажуть, що підприємство виконало повністю свої зобов'язання на 2013 рік і наразі в управлінні освіти готуються конкурсні пропозиції на 2014 рік.



Інформацію щодо затримками платежів органами державної казначейської служби підприємцям, які постачають продукти в заклади освіти, спростовує і начальник фінансового управління Івано-Франківська Вікторія Сусаніна. За її словами, казначейство пропустило всі гроші на захищені статті, в тому числі і на продукти в дитячих садочках.



За словами заступника міського голови Івано-Франківська, панікувати не варто. Закінчення цукру у дитсадках пов'язане з тендерними процедурами. «Зараз проходить процедурне вирішення цих проблем. З іншими продуктами, за моєю інформацією, гострих проблем не виникає. Тож ситуація невдовзі налагодиться», - запевняє Верес.



Якщо ж, за нормами харчування, діти дошкільного віку повинні споживати до 50 грамів цукру на день, то батьківських кілограмів мало б вистачити до кінця року.


19.12.2013 3112 7
Коментарі (7)

doc 2013.12.19, 09:33
Криницький дебiл - знову винна Росiя...
vak 2013.12.19, 09:37
А на майдані всього вдосталь
doc 2013.12.19, 09:44
Iвано-Франкiвсmк, как и весь запад Украины, на 2/3 дотационный - работать надо и зарабатывать деньги , а не "майданить" и подачки просить в Киеве...
to "doc" 2013.12.19, 09:54
Ти хоча б раз бачив суми дотацій по областях? Подивись - побачиш багато цікавого
to "doc" 2013.12.19, 09:57
ось наприклад "http://image.tsn.ua/media/images2/original/May2012/383606523.jpg" так що йшов би ти до телевізора й далі слухати байки кровосісі
Коля 2013.12.19, 15:00
Так депутати гроші дітям на цукор,а не дупи жирні по столицям возити і сесії влаштовувати.
Читач 2013.12.19, 20:51
Боже так у заклади не завозять картоплю крупи олію цукор(дітям дають несолодкий чай кашу .які діти не хотять їсти)Батькам не говорять бо Микула каже що в нас все добре .Так вже ця пані докірувалась що дальше вже нема куди!!!Тут ніякі тендири не виноваті а їхня тупість вони не правильно прорахували все при укладанні тендеру Треба батькам вийти і МИКУЛУ ГЕТЬ!!!Через її тупість страдають ваші діти!!!!
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

288
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

790 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2915
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33521
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2408
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3632

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

462

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1282

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

817

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1020
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

349
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

241
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

634
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1222
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1014
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1109
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

875
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30256 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

993
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3975
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

554
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

582