"Відрізняються від інших", — директорка музею про бойківську культуру та звичаї (ФОТО)

На яких аспектах бойківської культури та історії акцентується увага відвідувачів музею "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів.

Про це журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів Ксенею Циганюк

"Якщо ми зосереджуємося на місті, то звичайно це сіль та нафта. Це те, завдяки чому наше місто засноване. Це в першу чергу наша історична частина міста, яка заснована на солі, і наша нова частина міста, яка заснована на нафті.

Якщо ми говоримо загально про бойківську культуру, думаю, що звичаї, побут, при чому я кажу в широкому сенсі, всіх звичаїв.

Тому що ми абсолютно відрізняємося від усіх. Звичаї весільні, звичаї хрещення, звичаї похоронні, звичаї приготування їжі, споживання їжі, звичаї спілкування, добросусідських відносин інші, ніж в сусідніх областях.

Тобто тут вже треба брати в загальному широкий пласт, тому що він зовсім інший. Ви не знайдете такого на Гуцульщині, на Слобожанщині, на Полтавщині і так далі. Тобто тут треба звертати увагу в комплексі на все", - підкреслила Ксеня Циганюк.

Ксеня Циганюк зазначає, у музеї проводять молодіжні конференції про Володимира Горбового, практикували Дні науки.

"Ми ознайомлювали зацікавлених з урочищами, червонокнижною рослинністю. Наразі на ці заходи немає попиту і ми замінили їх іншими. Ми вважаємо, що це все наукова освітня діяльність. 

Сьогодні люди хочуть більш жвавого спілкування і менше лекційного. Вік відвідувачів залежить від заходу та складності теми, все по-різному.

Якщо говоримо про Чорнобиль, то, звичайно, ми запрошуємо юнацтво, учнів після восьмого класу. Якщо ми говоритимемо про птахів, то запрошуємо молодших - четвертий клас.

Якщо це зустріч, присвячена Володимиру Горбовому, то це для одинадцятикласників. Кожній темі відповідає свій вік", - резюмує Ксеня Циганюк.


Більше читайте у матеріалі: Домівка для унікальних експонатів: розмова із директоркою краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів на Прикарпатті (ФОТО)


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Поєднав спадщину чотирьох громад: на Прикарпатті з'явився новий туристичний маршрут

Запрацював музей бойової слави 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади

Свято ремесел і меду та бойківські фестивалі: як у краєзнавчому музеї на Долинщині взаємодіють з громадою


Коментарі (1)

Цікавий 2024.02.29, 22:02

Чи правда що бойки завжди хочуть битись? Слово "бойкий" означає тільки "бойкий" чи ще якесь трактування є? Перегінськ, де "хло, хоч ся бити?" то бойки чи татари? Природа там гарна... Щеб москалів у світі не існувало.

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

7122
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1416
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1066
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2091
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3603
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1360

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1721

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

524

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1153

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1326
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

509
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24272
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

519
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

476
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

637
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1525
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

696
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6715
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

633
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1610 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

629
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

542