На яких аспектах бойківської культури та історії акцентується увага відвідувачів музею "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів.
Про це журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів Ксенею Циганюк.
"Якщо ми зосереджуємося на місті, то звичайно це сіль та нафта. Це те, завдяки чому наше місто засноване. Це в першу чергу наша історична частина міста, яка заснована на солі, і наша нова частина міста, яка заснована на нафті.
Якщо ми говоримо загально про бойківську культуру, думаю, що звичаї, побут, при чому я кажу в широкому сенсі, всіх звичаїв.
Тому що ми абсолютно відрізняємося від усіх. Звичаї весільні, звичаї хрещення, звичаї похоронні, звичаї приготування їжі, споживання їжі, звичаї спілкування, добросусідських відносин інші, ніж в сусідніх областях.
Тобто тут вже треба брати в загальному широкий пласт, тому що він зовсім інший. Ви не знайдете такого на Гуцульщині, на Слобожанщині, на Полтавщині і так далі. Тобто тут треба звертати увагу в комплексі на все", - підкреслила Ксеня Циганюк.
Ксеня Циганюк зазначає, у музеї проводять молодіжні конференції про Володимира Горбового, практикували Дні науки.
"Ми ознайомлювали зацікавлених з урочищами, червонокнижною рослинністю. Наразі на ці заходи немає попиту і ми замінили їх іншими. Ми вважаємо, що це все наукова освітня діяльність.
Сьогодні люди хочуть більш жвавого спілкування і менше лекційного. Вік відвідувачів залежить від заходу та складності теми, все по-різному.
Якщо говоримо про Чорнобиль, то, звичайно, ми запрошуємо юнацтво, учнів після восьмого класу. Якщо ми говоритимемо про птахів, то запрошуємо молодших - четвертий клас.
Якщо це зустріч, присвячена Володимиру Горбовому, то це для одинадцятикласників. Кожній темі відповідає свій вік", - резюмує Ксеня Циганюк.
Більше читайте у матеріалі: Домівка для унікальних експонатів: розмова із директоркою краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів на Прикарпатті (ФОТО)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Поєднав спадщину чотирьох громад: на Прикарпатті з'явився новий туристичний маршрут
Запрацював музей бойової слави 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади
Чи правда що бойки завжди хочуть битись? Слово "бойкий" означає тільки "бойкий" чи ще якесь трактування є? Перегінськ, де "хло, хоч ся бити?" то бойки чи татари? Природа там гарна... Щеб москалів у світі не існувало.