Зростання чи падіння попиту на нерухомість в котеджних містечках в умовах війни залежить від регіону, місця розташування, віддаленості від міста, готовності, типу нерухомості та віддаленості від місць бойових дій.
Однак, експерти помічають нову тенденцію: клієнти цікавляться більш відомими містечками, які давно на слуху у покупців, пише Фіртка.
Про це розповів директор консалтингової компанії «РеалЕкспо», керівник порталу заміської нерухомості Zagorodna.com Віктор Коваленко під час пресланчу, організованого командою Looqme.
У західних регіонах України попит на котеджі на початку війни впав на 20-79%. Проте, в Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській областях він відновився. Зокрема, є попит на недорогі таунхауси з ремонтом серед переселенців із Харківської та Миколаївської областей.
У центральній Україні попит впав від 50 до 70%. Аналіз кількох районів Київської області показав, що попит у Броварському та Бориспільському районі знизився від 20 до 80%, а у Васильківському — на 100%.
«Це пов’язано з тим, що у цьому районі будується багато котеджних містечок з типом нерухомості «котедж», які є дуже дорогими й на сьогодні попиту не мають.
Забудовники кажуть, що інтерес до котеджних містечок є, покупці навіть приходять на перегляди, але до угод справа доходить рідко», — йдеться у повідомленні.
Крім того, є великий відкладений попит: покупці чекають на обвал ринку і падіння цін, щоб інвестувати з вигодою для себе. Також в умовах війни та невизначеності люди бояться інвестувати.
Нагадаємо, лише 3% українців перестали орендувати житло з початком повномасштабної війни, а майже 64% зараз винаймають квартиру.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Внутрішньо переміщені особи отримають житло: що потрібно знати