Вибираємо телевізор: орієнтуємося на бренд

 

/data/blog/57995/b4cc0643fd1d8c44689e5513a44a9696.png

 

Всім нам рано чи пізно доводиться вибирати собі новий телевізор. Заняття це досить нудне, якщо підійти до нього правильно — тобто прочитати пару десятків оглядів і спробувати розібратися в купі технологій, кожна з яких до того ж має свою назву у кожного виробника.

 

У більшості випадків результат такого «мозкового штурму» нагадує киплячий суп — в якому на поверхню по черзі виринають різноманітні шматочки «корисної» інформації.

У підсумку майбутній власник телевізора або вибирає перший рядок найбільш сподобавшогося огляду (навіть якщо цей огляд був прочитаний по діагоналі), або ж просто йде «здаватися» менеджеру. Я не виключаю можливість всебічного, об‘єктивного і самостійного вибору — однак за той час, який піде на підготовку та аналіз всіх потрібних даних, на ринок встигне вийти не один десяток нових моделей.

Купи мене!
Не хочу нікого ображати, але будь-які технічні огляди (навіть якщо в них випробовувані показують подібну кількість відповідних «папуг») трохи більше ніж повністю складаються з необ’єктивностей.

Цифри не брешуть, проте підсумкові висновки робляться і на підставі таких «особистих» критеріїв, як дизайн, а їх відносну вагу кожен укладач вибирає сам. Зробити повний і технічно грамотний огляд вимагає не тільки часу і компетенції, а й деяких вкладень — і все це має якось окупитися. Подальші висновки кожен може зробити самостійно, проте у результаті за все платить покупець — і неважливо, як саме це виглядає.

SONY KDL47W808ABAE2

SONY KDL47W808ABAE2. Один з лідерів тестів з правильної передачі кольору, хоча це перевага навряд чи доступна очам середнього споживача. Ціна — вище, ніж у однокласників, а Smart-функціонал — бідніший.

Пальцем в небо
З рекламними оглядами все ясно і без коментарів, технічні — малокорисні, а що пропонуємо ми? Лаяти — це просто, а от допомогти зробити вибір набагато складніше. Якщо з 5 варіантів вибрати ще можливо, то з 20 — вже практично нереально. Звузити поле вибору допоможе орієнтування на конкретний бренд, і неважливо, що це не так вже об‘єктивно — всі інші способи, як ми з’ясували, анітрохи не краще.

Ціна — вище середнього
У цій ціновій групі (діагональ 47-50 дюймів, ціна $ 1200-1400) явними лідерами є корейці та японці — LG, Samsung, Panasonic і Sony. Не зупиняючись на настільки популярному, (але на мій погляд, не найважливішому аспекті — дизайні), перейдемо до суті.

За якістю зображення — глибині і реалістичності кольору і передачі динамічною картинки, лідирують плазмові «Панасонік», наприклад TX-PR50ST60.

Panasonic TX-PR50ST60


 
Та й від «фірмового» недоліку плазми (невисока яскравость) вони зовсім не страждають.

Непоганий тут і Smart-функціонал — особливо якщо ви любите «покрасноглазіть» над настройками — налаштувати на свій смак можна дуже багато чого. Телевізори Sony досить традиційно поступаються в цьому відношенні іншим членам «великої четвірки», хоча це відноситься в першу чергу до кількості додатків.

Наскільки реальний цей мінус? Тим, хто хоче мати «якомога більше», все ж краще вибрати Samsung або LG, хоча на особисту думку автора цієї статті, все потрібне є у «соньки». Тим більше, що характеристики зображення телевізорів цього бренду є стабільно високими — чим не можуть похвалитися корейці, серед яких трапляються моделі з самими різними характеристиками.

Останні місця в тестах цієї групи стабільно займають телевізори Philips, в той час як апарати колись іменитих марок Sharp і Toshiba в них, як правило, навіть не потрапляють. Картинка у Philips 47PFL7108S нижче середнього по всіх параметрах — низька контрастність, неакуратна передача кольору поєднуються з неможливістю підняти якість динамічного зображення без виникнення артефактів.

«Розумний» функціонал часто «тупить» і навіть може зависнути, а структура меню є простою і очевидною тільки для її творця.

Доступний сегмент
Діагональ 39-42 дюйма, ціна — удвічі нижче, ніж у попередньому розділі, а от учасників додалося — Toshiba і Sharp. І деякі з брендів-аутсайдерів попереднього «забігу» показали тут дуже непогані результати — по статичної контрастності кращі моделі Sharp і Philips поступаються тільки Panasonic, в той час як у «корейців» результати цілком собі середні. Toshiba і Sony «виглядають» приблизно на тому ж рівні, але антиблік у Sony — один з кращих, а це величезний плюс для добре освітленого приміщення.

Контрастність — показник досить універсальний, а от з передачею кольору все трохи складніше — особливо якщо ви вважаєте за краще дивитися футбол, фентезі або фантастику. Якщо ні — зверніть увагу на LG і Samsung. Ну і звичайно — на Panasonic. У Sony, як завжди, все в порядку, а от Sharp, Philips і Toshiba кіноестета не потішать — спотворення у них значно вище. Хоча в «Трансформерах» або YouTube ви цього не помітите.

Лідери за якістю динамічного зображення — Samsung і Panasonic. LG з системою TruMotion показує куди скромніші результати, а Toshiba і Philips серйозно засмутять любителів хокею і футболу — наявністю помітної «мазні» і артефактів.
Ситуація з мережевим та інтерактивним функціоналом абсолютно така ж, як і в старшій ціновій групі — найрозумніші «Смарт» ви знайдете у Panasonic і корейців, а телевізори Sony трохи більш аскетичні. Проте з відтворенням відео (у тому числі і з високим бітрейтом), а також «всеїдністю» форматів всі ці бренди справляються однаково добре. Аутсайдери знову ті ж — якщо Philips з деякою натяжкою можна визнати придатним, то Sharp і Toshiba — замислені і неінтуітивні.

Модні штучки …
… Такі, як Ultra HD, автоматично приводять нас до цінового діапазону «помітно вище середнього». Оцінити плюси телебачення надвисокої чіткості на екрані розміром менше 55 дюймів можна тільки якщо впритул уткнуться в екран — тому мрії про «недорогий 4К телевізор» доведеться відставити. Проте ціни на ці апарати стрімко падають, і до теперішнього часу Ultra HD вже не є дорогою, але виключно «статусною» і малокорисною характеристикою.

Телевізорів цього формату випускається порівняно мало, а власне Ultra HD контенту існує ще менше. Основна ж перевага надвисокої чіткості — інтелектуальний апскейл, тобто збільшення чіткості якісного Full HD зображення. Однозначний лідер тут — Sony зі своєю ідеальною передачею кольору і чистотою картинки. Philips може похвалитися оригінальною системою фонового підсвічування, а Samsung — відмінним медіаплеєром і традиційним багатством smart-сервісів.

А тепер — прості, зрозумілі і легко використовувані в реальному житті висновки:
Кращий вибір на сьогоднішній момент — це телевізори Panasonic, LG і Samsung. Продукція Sony — синонім стабільної якості і деякої елітарності, хоча по частині функціонала і ціни вона дещо програє трьом попереднім брендам. Sharp і Toshiba впевнено програють в «загальному заліку», а Philips показує занадто нестабільні результати. Про інші бренди, мабуть, варто просто промовчати.

 

За матеріалами http://www.5ok.com.ua


25.08.2014 7043 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

978
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

793
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1909
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3264
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2561
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2553

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

254

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

741

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

698

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1624
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

371
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

706
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

625
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

360
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

388
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27050
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

850
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19686
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

439
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

404
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

739
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1359 4