Вибираємо телевізор: орієнтуємося на бренд

 

/data/blog/57995/b4cc0643fd1d8c44689e5513a44a9696.png

 

Всім нам рано чи пізно доводиться вибирати собі новий телевізор. Заняття це досить нудне, якщо підійти до нього правильно — тобто прочитати пару десятків оглядів і спробувати розібратися в купі технологій, кожна з яких до того ж має свою назву у кожного виробника.

 

У більшості випадків результат такого «мозкового штурму» нагадує киплячий суп — в якому на поверхню по черзі виринають різноманітні шматочки «корисної» інформації.

У підсумку майбутній власник телевізора або вибирає перший рядок найбільш сподобавшогося огляду (навіть якщо цей огляд був прочитаний по діагоналі), або ж просто йде «здаватися» менеджеру. Я не виключаю можливість всебічного, об‘єктивного і самостійного вибору — однак за той час, який піде на підготовку та аналіз всіх потрібних даних, на ринок встигне вийти не один десяток нових моделей.

Купи мене!
Не хочу нікого ображати, але будь-які технічні огляди (навіть якщо в них випробовувані показують подібну кількість відповідних «папуг») трохи більше ніж повністю складаються з необ’єктивностей.

Цифри не брешуть, проте підсумкові висновки робляться і на підставі таких «особистих» критеріїв, як дизайн, а їх відносну вагу кожен укладач вибирає сам. Зробити повний і технічно грамотний огляд вимагає не тільки часу і компетенції, а й деяких вкладень — і все це має якось окупитися. Подальші висновки кожен може зробити самостійно, проте у результаті за все платить покупець — і неважливо, як саме це виглядає.

SONY KDL47W808ABAE2

SONY KDL47W808ABAE2. Один з лідерів тестів з правильної передачі кольору, хоча це перевага навряд чи доступна очам середнього споживача. Ціна — вище, ніж у однокласників, а Smart-функціонал — бідніший.

Пальцем в небо
З рекламними оглядами все ясно і без коментарів, технічні — малокорисні, а що пропонуємо ми? Лаяти — це просто, а от допомогти зробити вибір набагато складніше. Якщо з 5 варіантів вибрати ще можливо, то з 20 — вже практично нереально. Звузити поле вибору допоможе орієнтування на конкретний бренд, і неважливо, що це не так вже об‘єктивно — всі інші способи, як ми з’ясували, анітрохи не краще.

Ціна — вище середнього
У цій ціновій групі (діагональ 47-50 дюймів, ціна $ 1200-1400) явними лідерами є корейці та японці — LG, Samsung, Panasonic і Sony. Не зупиняючись на настільки популярному, (але на мій погляд, не найважливішому аспекті — дизайні), перейдемо до суті.

За якістю зображення — глибині і реалістичності кольору і передачі динамічною картинки, лідирують плазмові «Панасонік», наприклад TX-PR50ST60.

Panasonic TX-PR50ST60


 
Та й від «фірмового» недоліку плазми (невисока яскравость) вони зовсім не страждають.

Непоганий тут і Smart-функціонал — особливо якщо ви любите «покрасноглазіть» над настройками — налаштувати на свій смак можна дуже багато чого. Телевізори Sony досить традиційно поступаються в цьому відношенні іншим членам «великої четвірки», хоча це відноситься в першу чергу до кількості додатків.

Наскільки реальний цей мінус? Тим, хто хоче мати «якомога більше», все ж краще вибрати Samsung або LG, хоча на особисту думку автора цієї статті, все потрібне є у «соньки». Тим більше, що характеристики зображення телевізорів цього бренду є стабільно високими — чим не можуть похвалитися корейці, серед яких трапляються моделі з самими різними характеристиками.

Останні місця в тестах цієї групи стабільно займають телевізори Philips, в той час як апарати колись іменитих марок Sharp і Toshiba в них, як правило, навіть не потрапляють. Картинка у Philips 47PFL7108S нижче середнього по всіх параметрах — низька контрастність, неакуратна передача кольору поєднуються з неможливістю підняти якість динамічного зображення без виникнення артефактів.

«Розумний» функціонал часто «тупить» і навіть може зависнути, а структура меню є простою і очевидною тільки для її творця.

Доступний сегмент
Діагональ 39-42 дюйма, ціна — удвічі нижче, ніж у попередньому розділі, а от учасників додалося — Toshiba і Sharp. І деякі з брендів-аутсайдерів попереднього «забігу» показали тут дуже непогані результати — по статичної контрастності кращі моделі Sharp і Philips поступаються тільки Panasonic, в той час як у «корейців» результати цілком собі середні. Toshiba і Sony «виглядають» приблизно на тому ж рівні, але антиблік у Sony — один з кращих, а це величезний плюс для добре освітленого приміщення.

Контрастність — показник досить універсальний, а от з передачею кольору все трохи складніше — особливо якщо ви вважаєте за краще дивитися футбол, фентезі або фантастику. Якщо ні — зверніть увагу на LG і Samsung. Ну і звичайно — на Panasonic. У Sony, як завжди, все в порядку, а от Sharp, Philips і Toshiba кіноестета не потішать — спотворення у них значно вище. Хоча в «Трансформерах» або YouTube ви цього не помітите.

Лідери за якістю динамічного зображення — Samsung і Panasonic. LG з системою TruMotion показує куди скромніші результати, а Toshiba і Philips серйозно засмутять любителів хокею і футболу — наявністю помітної «мазні» і артефактів.
Ситуація з мережевим та інтерактивним функціоналом абсолютно така ж, як і в старшій ціновій групі — найрозумніші «Смарт» ви знайдете у Panasonic і корейців, а телевізори Sony трохи більш аскетичні. Проте з відтворенням відео (у тому числі і з високим бітрейтом), а також «всеїдністю» форматів всі ці бренди справляються однаково добре. Аутсайдери знову ті ж — якщо Philips з деякою натяжкою можна визнати придатним, то Sharp і Toshiba — замислені і неінтуітивні.

Модні штучки …
… Такі, як Ultra HD, автоматично приводять нас до цінового діапазону «помітно вище середнього». Оцінити плюси телебачення надвисокої чіткості на екрані розміром менше 55 дюймів можна тільки якщо впритул уткнуться в екран — тому мрії про «недорогий 4К телевізор» доведеться відставити. Проте ціни на ці апарати стрімко падають, і до теперішнього часу Ultra HD вже не є дорогою, але виключно «статусною» і малокорисною характеристикою.

Телевізорів цього формату випускається порівняно мало, а власне Ultra HD контенту існує ще менше. Основна ж перевага надвисокої чіткості — інтелектуальний апскейл, тобто збільшення чіткості якісного Full HD зображення. Однозначний лідер тут — Sony зі своєю ідеальною передачею кольору і чистотою картинки. Philips може похвалитися оригінальною системою фонового підсвічування, а Samsung — відмінним медіаплеєром і традиційним багатством smart-сервісів.

А тепер — прості, зрозумілі і легко використовувані в реальному житті висновки:
Кращий вибір на сьогоднішній момент — це телевізори Panasonic, LG і Samsung. Продукція Sony — синонім стабільної якості і деякої елітарності, хоча по частині функціонала і ціни вона дещо програє трьом попереднім брендам. Sharp і Toshiba впевнено програють в «загальному заліку», а Philips показує занадто нестабільні результати. Про інші бренди, мабуть, варто просто промовчати.

 

За матеріалами http://www.5ok.com.ua


25.08.2014 7293 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2493
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1591 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3662
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5436
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1688
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2085

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

186

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

198

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

408

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

888
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

483
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

777
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2472 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

513
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

878
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4923
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

741
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

660
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

594
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

405
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

733
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

893 2