Весна прийшла ремонти принесла

 

Холодна зима з численними відлигами призвела до значних пошкоджень міських доріг. Подекуди ями досягають глибини 15-20 см, що є вкрай небезпечно, оскільки можуть спричинити не тільки значні пошкодження автомобілів, а й виникнення аварійних ситуацій.

 

Як планує міська влада Івано-Франківська організовувати ремонт доріг, ми поцікавилися в заступника директора – начальника управління планування та реформування Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайла Смушака.

 

Питання, яке найбільше хвилює водіїв, коли комунальники нарешті почнуть ремонтувати дороги?

 

Питання дійсно актуальне; я також їжджу міськими дорогами і хочу, щоб вони були, якщо не ідеальними, то хоча б без великих ям. Однак реалії є такими, що розпочати ремонтні роботи ми зможемо тільки наприкінці березня. По-перше, погода не дозволяє: надто холодно, а по-друге, ще не відбувся тендер на закупівлю послуг з поточного ремонту доріг (розкриття пропозицій конкурсних торгів має відбутися 29 березня).

 

Тобто, реально поточний ремонт доріг розпочнеться у квітні?

 

Так. Однак, на відміну від минулих років, проводити його ми плануємо у два етапи. Спочатку терміново протягом тижня-двох будуть забиті найглибші ями, які несуть у собі найбільшу загрозу, а далі планово будемо згідно графіків і вже напрацьованої технології проводити поточні ремонти пошкоджених ділянок.

           

Скільки у цьому році передбачено коштів на поточний ремонт доріг?

 

В бюджеті на 2012 р. на поточний ремонт доріг передбачено 3477,3 тис. грн. Це на 377,3 тис. грн. більше ніж було заплановано в бюджеті на 2011 р. Однак у минулому році заплановані кошти (3100,0 тис. грн.) повністю освоєні не були і фактично на поточний ремонт було витрачено тільки 2432,5 тис. грн. В цьому році такого не буде і всі закладені в бюджеті кошти будуть освоєні на 100 %. Адже кожна незароблена невелика тріщина в дорожньому покритті влітку, після зими стає величезною вибоїною. Тому, щоб наступного року знову героїчно не боротися з ямами, будемо працювати над тим, щоб вони не виникали.

           

Які роботи входять у поточний ремонт доріг?

 

Технічними умовами торгів на закупівлю послуг з поточного ремонту доріг передбачено наступні роботи: ямковий ремонт площею від 5 до 25 м кв.; зрізка фрезою на глибину 5-7 см.; забивка глибоких ям асфальтобетоном; влаштування дорожнього корита екскаватором; влаштування підстилаючого шару з щебеню; влаштування нижнього шару покриття з великозернистого пористого асфальтобетону; влаштування верхнього шару покриття з дрібнозернистого асфальтобетону; влаштування верхнього шару покриття з дрібнозернистого асфальтобетону; ремонт асфальтобетонного покриття обладнанням для ямкового ремонту доріг MAD Patcher 6,5 W (або еквівалент); ремонт тротуарної плитки; ремонт бордюру з улаштуванням нового; профілювання та коткування щебеневих доріг без добавки нових матеріалів; профілювання та коткування щебеневих доріг з добавкою щебня; профілювання та коткування щебеневих доріг з добавкою різаного асфальтобетону.

 

Коли завершиться поточний ремонт доріг у місті Івано-Франківську?

 

На відміну від минулих років, у цьому році 80 % робіт із поточного ремонту доріг планується виконати до літа, тобто протягом квітня-травня. Адже, до Великодня, до Дня міста необхідно окрім поточного ремонту також нанести дорожню розмітку, відремонтувати знаки, провести благоустрій зелених смуг вздовж доріг тощо. Наносити розмітку на ями ніхто не буде.

 

Роботи буде виконувати одна організація, чи декілька?

 

Тендер оголошено на все місто. Раніше ми практикували розбивку території на лоти, але така практика себе не виправдала. Буде одна організація, відповідальна за поточний ремонт доріг у місті і з неї ми й будемо питати. Звісно, в разі потреби, вона може взяти собі на субпідряд інші організації.

 

А коли, все ж таки, можна очікувати на європейські дороги в Івано-Франківську?

 

Мабуть тоді, коли Україна стане європейською державою! Вся проблема у відсутності коштів. Довжина вулично-дорожньої мережі міста становить 187,3 км площею 1,48 млн. кв. м, в т.ч. з твердим покриттям 1,43 млн. кв. м. Загалом 500 доріг та вулиць. Згідно розроблені раніше Програми розвитку доріг міста Івано-Франківська на 2008-2012 роки для того, щоб капітально відремонтувати всі дороги необхідно більше 500 млн. грн. Звісно, таких грошей місто не має. Сьогодні Департаментом розробляються проекти залучення коштів на ремонт доріг з державного бюджету, шляхом муніципальних запозичень, участі в грантових програмах та ін. Надіємося, що вже у цьому році зможемо додатково ремонтувати міські дороги за позабюджетні кошти.

 

Андрій Маркович, для "Фіртки"

 


07.03.2012 Андрій Маркович 1134 2
Коментарі (2)

Сокира 2012.03.11, 09:34
Ну не цинізм ,відповідати чиновнику що європейські дороги у нас будуть,коли Україна стане Європеською державою? Просто ці всі депутати, мери,заступники мерів -НЕРОБИ і ТУПАКИ!!! Ну що це, 500 млн.грн. це якісь неймовірні гроші для міста? Просто цих смушаків і їм подібних треба гнати мітлою!
Артур 2012.03.12, 09:12
500 мільйонів, це майже річний бюджет міста..завжди дивуюсь, і звідки такі розумні берутся...
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2150 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1491
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5279
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15108 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3602 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3435

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

146

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

191

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1344

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2685
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

373
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1533
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1296
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

783
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

516
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

680
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1037
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21965
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

489
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

514 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

974 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

770