Міжнародні спостерігачі від Європарламенту і ОБСЄ не поспішають з остаточними оцінками місцевих виборів в Україні. Водночас вони вже зараз вказують на недоліки виборчого законодавства, повідомляє Німецька хвиля.
Міжнародні спостерігачі вважають, що вибори в Україні відбулися, втім організація їх була не на найвищому рівні. У депутата Європарламенту Павела Коваля, який очолював технічну спостережу місію від європейських інституцій склалося позитивне враження від місцевих виборів в Україні. Виступаючи в понеділок у Києві євродепутат, однак, наголосив, що неузгодженості закону про вибори до місцевих органів влади, яке змінилося безпосередньо перед виборами, мали певний вплив на виборчий процес. Як повідомив Павел Ковал, спостерігачі мали зауваження щодо формування виборчих комісій, формування списків виготовлення бюлетенів та звернули увагу на черги, які були на деяких виборчих дільницях.
Детальна оцінка наприкінці тижня
«Європейські спостерігачі стурбовані, що виборче законодавство в Україні змінюється перед самими виборами вже вдруге: перед президентськими виборами і зараз перед місцевими», - сказав Ковал. Натомість він зауважив, що загальна оцінка виборів в Україні від спостерігачів Європарламенту буде представлена в кінці тижня, після детального аналізу всіх етапів виборчого процесу, а не тільки самого дня голосування.
Павел Ковал додав, що його звіт про українські вибори підготовлений для депутатів Європарламенту ляже в основу резолюції про ситуацію в Україні, яку Європейський парламент розгляне 22 листопада.
ОБСЄ не робитиме заяв про вибори
Разом з тим ОБСЄ цього разу не планує робити офіційних заяв щодо виборів в Україні, оскільки їхня спостережна делегація була не невеликою і спостерігачі не змогли відвідати виборчі дільниці в усіх регіонах. Але про ситуацію з виборами керівництво ОБСЄ буде поінформоване. Особистий представник чинного голови ОБСЄ з питань виборів Марат Сарсембаєв, висловлюючи своє власне враження від виборів сказав, що вони пройшли без особливих зауважень і скарг з боку кандидатів, спостерігачів і членів комісії.
Міжнародна спостережна місія CIS-EMO не помітила нічого, що могло б вплинути на рішення не визнавати вибори в регіонах.