
Спеціалісти, які увійдуть до Реєстру психологів, допомагатимуть правоохоронним органам ефективно розслідувати злочини проти дітей, а також — суду під час здійснення судового розгляду за участі дитини.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на БПД.
Їхня мета — зробити процес менш травмувальним для дитини, максимально ефективним, щоб голос дитини почули, її права були захищеними й винних притягнули до відповідальності. До Реєстру відбиратимуть психологів, які мають вищу психологічну освіту, досвід роботи з дітьми, високу готовність та мотивацію долучатися до такої діяльності.
Він буде створений на базі та силами Координаційного Центру з надання безоплатної правової допомоги.
«Система БПД надає безоплатну вторинну правову допомогу, може забезпечувати послугу перекладу в кримінальному процесі та послуги з медіації у відновному правосудді.
Співпраця та залучення психологів передбачається через схожий алгоритм: конкурсний відбір до реєстру психологів, призначення на підставі доручення психолога з Реєстру психологів.
Запровадження Реєстру є важливим завданням, що працюватиме на перспективу та сприятиме подальшому розвитку дружнього до дитини правосуддя», — розповідає в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов. Запуск Реєстру був передбачений Національною стратегією реформування системи юстиції щодо дітей і мав відбутися до 2023 року. Утім, через війну в Україні, запуск вирішили пришвидшити. Кількість повідомлень про дітей, які постраждали від військових злочинів, зростає.
Тож є потреба забезпечити доступ психологів до слідчих дій на території всієї країни — як офлайн, так і онлайн, — щоб надати дітям необхідну підтримку та допомогу, а також зробити правосуддя дружнім до дитини та мінімізувати ризик повторної травми.
Створення Реєстру — спільна ініціатива Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, Офісу Генерального прокурора України, Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція України, Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine, Координаційного центру з надання правової допомоги та ГО Всеукраїнський громадський Центр "Волонтер".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: