Асия Бібі, 45-річна жінка-християнка, мати п'ятеро дітей була засуджена в Пакистані до страти у вигляді повішення. Її визнали винною в наклепі на пророка Мухаммеда, повідомляє газета "The Daily Telegraph". Тим часом сама Асия заперечує звинувачення в богохульстві і заявляє, що її переслідували за релігійні переконання, оскільки християни в Пакистані постійно піддаються дискримінації.
Представники християнської общини країни і місцеві правозахисники засудили вирок і закликали до відміни закону про богохульство. Правозахисник Асиї Бібі заявив, що вирок буде оскаржений у вищих інстанціях. Чловік засудженої Ашик Масих заявив, що у нього не вистачило сил повідомити про вирок дітям. "Я не сказав двом молодшим дочкам про рішення суду. Діти багато раз запитували мене про матір, але мені не вистачило сміливості сказати, що суддя засудив їхню матір до вищої міри покарання за злочин, який вона ніколи не здійснювала", - повідомив Ашик.
Асия Бібі знаходилася у в'язниці з червня минулого року.
Її історія полягала в наступному. Бібі була на роботі разом з іншими співробітницями. Її попросили принести води. Жінки-мусульманки, що працювали з Бібі, відмовилися пити, заявивши, що вода принесена християнкою і, отже, вона "нечиста". Асия стала заперечувати, але це викликало серед жінок лише більше збурення. Про інцидент забули, проте деякий час опісля перелякана Бібі звернулася в поліцію, заявивши, що за нею гнався натовп мусульман. Для її власної безпеки жінку відвели в поліцейську дільницю. Представник пакистанського міністерства у справах меншин Шахзад Камран, розповідаючи суду про подальші події, заявив, що через якийсь час біля поліцейської дільниці, де ховалася Бібі зібрався натовп мусульман, включаючи представників духовенства, які вимагали видати їм на розправу Асию, оскільки вона погано промовлялась про пророка Мухаммеда. Як сказав міністерський чиновник, поліція, таким чином, спочатку врятувала жінці життя, проте потім зафіксувала факт богохульства. З тієї миті Асия Бібі більше року перебувала в ув'язненні і лише в минулий понеділок була засуджена до смерті.
Представник міністерства заявив, що не сумнівається в невинності Бібі. Він упевнений, що жінка не говорила слів, які їй приписують. У правозахисних організаціях Пакистану, тим часом, вважають, що закон про богохульство часто упереджено використовується стосовно релігійних меншин і, зокрема, стосовно християн, яких в країні нараховується близько 3 мільйонів. Правда, до цих пір, згідно із законом про богохульство, в Пакистані ще ніхто не був страчений. Близько 10 засуджених до смерті були помилувані. Проте, як вважають, смерть все одно "наздогнала" потім цих людей. Представник "Human Rights Watch" Алі Хасан Дайян заявив, закон про богохульство входить в протиріччя з правами, що гарантуються конституцією Пакистану, і тому має бути анулюваний. "Це - недопустимий закон", - сказав він. За його словами, закон про богохульство часто використовується як інструмент переслідування, деколи - для зведення рахунків, тому з релігією він не має нічого спільного. Закон робить релігійні меншини особливо вразливими, оскільки часто використовується проти них, заявив Алі Хасан Дайян.