В Івано-Франківську презентували стратегію об`єднаних змін

 

 

Сьогодні, 25 січня, відбулась прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА на тему «Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструменту сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації».

 

«Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» впроваджується Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» у партнерстві з Представництвом Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області, повідомляє кореспондент Фіртки.

 

Проект реалізовується на території Надвірнянського району та передбачає формування плану економічної спроможності тобто стратегічного плану та інструментів управління громадою активом об'єднаних громад та експертним середовищем цих громад.

 

За словами координатора Представництва Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області Івана Маруняка, головне завдання проекту дати відповіді на запитання до кого та до чого об’єднуватись.

 

Як відмітив Олег Левченко, експерт, виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», у процесі формування стратегії хочуть виключити політичну складову.

 

«Думати про майбутнє треба сьогодні. Процес моделювання не вимагає від громад ніяких коштів, це швидше процес дискусії, пошук шляху як можна будувати громаду», - зазначив Левченко.

 

За словами заступника голови Надвірнянської РДА Богдана Зеленчука, діяльність в рамках проекту направлена на створення міжсекторального партнерства для максимального залучення громадян в процес підготовки стратегічних планів та статутів об’єднаних громад.

 

«Наразі в кожній з трьох територіальних громад проекті Делятинській, Ланчинській та Надвірнянській (Надвірнянський район) сформовані робочі групи пропорційно з представниками влади, бізнесу та громади. Участь у них візьмуть підприємці, представники кооперативів, громадські організації, релігійні та місцеві активісти», - відмітив Зеленчук.

 

Напрацьовані матеріали будуть використані самоврядуванням для подальшого прийняття та використання в роботі. Робочі групи братимуть участь у роботі моніторингової групи з впровадження стратегічного плану та участь у розробці операційного плану впровадження стратегії.

 

Крім того, розроблені документи використають для формування діяльності новостворених органів місцевого самоврядування.

 

Підтримка проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця) в партнерстві з Представництвом Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

 

Учасники конференції відмічають, що не всі громади виявили бажання співпрацювати, мовляв, кажуть, що не хочуть. Крім того наголошують, що є брак не викривленої інформації, що й заплутує громади та підсилює небажання об’єднуватись.

 

Проте, присутні переконують, що розробка Стратегічного плану та Статут об’єднаних громад, які розроблятимуться спільно з представниками громад в рамках проекту дасть можливість сформувати проекційне бачення функціонування об’єднаних громад у практичному ключі.

 

«Центральна влада зробила декілька помилок. Людина хоче приміряти вже дошитий піджак, тобто люди хочуть знати яка буде освіта, медицина. Тому нам потрібно дощити його. Ми маємо думати про колективну відповідальність, про участь людей у колективному рішенні, і чим швидше цей процес розпочнеться, тим краще бде для громад», - зазначив Левченко.

 

Нагадаємо, в Україні впроваджується реформа децентралізації, яка передбачає створення фінансово незалежних громад, які зможуть самостійно і на належному рівні утримувати дитячі садочки і школи, амбулаторії, будинки культури, клуби,дороги, інфраструктуру.

 

Проте найбільшою проблемою в Україні на сьогодні є сприйняття громадськості, особливо на місцевому рівні, змісту реформ, інструментів та наслідків.


25.01.2016 638 0
Коментарі (0)

12.05.2022
Алла Павлуцька

Фіртка поспілкувалася із прикарпаткою Мар’яною Гнот, аби дізнатися про її досвід волонтерства у центрі допомоги біженця та особливості цієї роботи у Польщі.  

1432
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

2211 1
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2913
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

3817
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

5421
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

4696 1

Війна стала поштовхом для пришвидшення трансформації в газорозподільній галузі. З початку бойових дій Прикарпаття прихистило близько 140 тисяч людей.  Вони тимчасово оселились в містах і селах Івано-Франківської області, тож стали споживачами газу. Тому перед АТ «Івано-Франківськгаз» постало завдання забезпечити стабільний розподіл газу більшій кількості споживачів. І газовики виявились готовими до такого технологічного виклику.

388

Становище в країні зараз дуже складне, тому Сергій Марченко, міністр фінансів України, прогнозує болючі заходи: різке підвищення податків та різке скорочення витрат.

214

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

4831

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

6713
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

569 1
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

3348
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

5615
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

1506
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

2032 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

2773
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

4345
25.05.2022

До Європейського дня парків провели просвітницьку прогулянку для франківчан та гостей міста.

139
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

2709
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

4635
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4677 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

6361 1