В Івано-Франківську презентували стратегію об`єднаних змін

 

 

Сьогодні, 25 січня, відбулась прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА на тему «Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструменту сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації».

 

«Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» впроваджується Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» у партнерстві з Представництвом Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області, повідомляє кореспондент Фіртки.

 

Проект реалізовується на території Надвірнянського району та передбачає формування плану економічної спроможності тобто стратегічного плану та інструментів управління громадою активом об'єднаних громад та експертним середовищем цих громад.

 

За словами координатора Представництва Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області Івана Маруняка, головне завдання проекту дати відповіді на запитання до кого та до чого об’єднуватись.

 

Як відмітив Олег Левченко, експерт, виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», у процесі формування стратегії хочуть виключити політичну складову.

 

«Думати про майбутнє треба сьогодні. Процес моделювання не вимагає від громад ніяких коштів, це швидше процес дискусії, пошук шляху як можна будувати громаду», - зазначив Левченко.

 

За словами заступника голови Надвірнянської РДА Богдана Зеленчука, діяльність в рамках проекту направлена на створення міжсекторального партнерства для максимального залучення громадян в процес підготовки стратегічних планів та статутів об’єднаних громад.

 

«Наразі в кожній з трьох територіальних громад проекті Делятинській, Ланчинській та Надвірнянській (Надвірнянський район) сформовані робочі групи пропорційно з представниками влади, бізнесу та громади. Участь у них візьмуть підприємці, представники кооперативів, громадські організації, релігійні та місцеві активісти», - відмітив Зеленчук.

 

Напрацьовані матеріали будуть використані самоврядуванням для подальшого прийняття та використання в роботі. Робочі групи братимуть участь у роботі моніторингової групи з впровадження стратегічного плану та участь у розробці операційного плану впровадження стратегії.

 

Крім того, розроблені документи використають для формування діяльності новостворених органів місцевого самоврядування.

 

Підтримка проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця) в партнерстві з Представництвом Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

 

Учасники конференції відмічають, що не всі громади виявили бажання співпрацювати, мовляв, кажуть, що не хочуть. Крім того наголошують, що є брак не викривленої інформації, що й заплутує громади та підсилює небажання об’єднуватись.

 

Проте, присутні переконують, що розробка Стратегічного плану та Статут об’єднаних громад, які розроблятимуться спільно з представниками громад в рамках проекту дасть можливість сформувати проекційне бачення функціонування об’єднаних громад у практичному ключі.

 

«Центральна влада зробила декілька помилок. Людина хоче приміряти вже дошитий піджак, тобто люди хочуть знати яка буде освіта, медицина. Тому нам потрібно дощити його. Ми маємо думати про колективну відповідальність, про участь людей у колективному рішенні, і чим швидше цей процес розпочнеться, тим краще бде для громад», - зазначив Левченко.

 

Нагадаємо, в Україні впроваджується реформа децентралізації, яка передбачає створення фінансово незалежних громад, які зможуть самостійно і на належному рівні утримувати дитячі садочки і школи, амбулаторії, будинки культури, клуби,дороги, інфраструктуру.

 

Проте найбільшою проблемою в Україні на сьогодні є сприйняття громадськості, особливо на місцевому рівні, змісту реформ, інструментів та наслідків.


25.01.2016 648 0
Коментарі (0)

27.06.2022
Ілона Шевченко

З перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками волонтери передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

653
21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

988
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

1351
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

2128
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1447
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

2030

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

165

Повномасштабна війна в Україні стала остаточним доказом, що наявна система безпеки у світі більше не діє.

321

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

922

Так, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства суспільним інтересам завдаються збитки, які обраховуються мільярдами, на цей час не принесло жодного результату.

1298
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

805
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

1934
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3607 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

1952
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

3938
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4803 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

5215
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1635
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

269
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

1193
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

5109
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

7054