В Івано-Франківську презентували стратегію об`єднаних змін

 

 

Сьогодні, 25 січня, відбулась прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА на тему «Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструменту сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації».

 

«Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» впроваджується Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» у партнерстві з Представництвом Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області, повідомляє кореспондент Фіртки.

 

Проект реалізовується на території Надвірнянського району та передбачає формування плану економічної спроможності тобто стратегічного плану та інструментів управління громадою активом об'єднаних громад та експертним середовищем цих громад.

 

За словами координатора Представництва Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області Івана Маруняка, головне завдання проекту дати відповіді на запитання до кого та до чого об’єднуватись.

 

Як відмітив Олег Левченко, експерт, виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», у процесі формування стратегії хочуть виключити політичну складову.

 

«Думати про майбутнє треба сьогодні. Процес моделювання не вимагає від громад ніяких коштів, це швидше процес дискусії, пошук шляху як можна будувати громаду», - зазначив Левченко.

 

За словами заступника голови Надвірнянської РДА Богдана Зеленчука, діяльність в рамках проекту направлена на створення міжсекторального партнерства для максимального залучення громадян в процес підготовки стратегічних планів та статутів об’єднаних громад.

 

«Наразі в кожній з трьох територіальних громад проекті Делятинській, Ланчинській та Надвірнянській (Надвірнянський район) сформовані робочі групи пропорційно з представниками влади, бізнесу та громади. Участь у них візьмуть підприємці, представники кооперативів, громадські організації, релігійні та місцеві активісти», - відмітив Зеленчук.

 

Напрацьовані матеріали будуть використані самоврядуванням для подальшого прийняття та використання в роботі. Робочі групи братимуть участь у роботі моніторингової групи з впровадження стратегічного плану та участь у розробці операційного плану впровадження стратегії.

 

Крім того, розроблені документи використають для формування діяльності новостворених органів місцевого самоврядування.

 

Підтримка проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця) в партнерстві з Представництвом Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

 

Учасники конференції відмічають, що не всі громади виявили бажання співпрацювати, мовляв, кажуть, що не хочуть. Крім того наголошують, що є брак не викривленої інформації, що й заплутує громади та підсилює небажання об’єднуватись.

 

Проте, присутні переконують, що розробка Стратегічного плану та Статут об’єднаних громад, які розроблятимуться спільно з представниками громад в рамках проекту дасть можливість сформувати проекційне бачення функціонування об’єднаних громад у практичному ключі.

 

«Центральна влада зробила декілька помилок. Людина хоче приміряти вже дошитий піджак, тобто люди хочуть знати яка буде освіта, медицина. Тому нам потрібно дощити його. Ми маємо думати про колективну відповідальність, про участь людей у колективному рішенні, і чим швидше цей процес розпочнеться, тим краще бде для громад», - зазначив Левченко.

 

Нагадаємо, в Україні впроваджується реформа децентралізації, яка передбачає створення фінансово незалежних громад, які зможуть самостійно і на належному рівні утримувати дитячі садочки і школи, амбулаторії, будинки культури, клуби,дороги, інфраструктуру.

 

Проте найбільшою проблемою в Україні на сьогодні є сприйняття громадськості, особливо на місцевому рівні, змісту реформ, інструментів та наслідків.


25.01.2016 737 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1478
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1645
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1625
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4816 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1928 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1333

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

98

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

516

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

667

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

815
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3437
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10000
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

675
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25872
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7521
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

717
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

917
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1225
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1037
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

660
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

895
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

771