В Івано-Франківську бізнес розробляє план дій для прийдешньої влади

 

/data/blog/85276/971f0d20dbebbe6ab0d4db5dd401c9c1.jpg

 

В Івано-Франківську бізнес-спільнота з’ясовувала, що і як потрібно зробити для того, щоб перетворити обласний центр Прикарпаття на місто дружнє до бізнесу.

 

Насичені конструктивними дискусіями зустрічі з активними представниками малого бізнесу та бізнес-об’єднань, громадського сектору, депутатами міської ради тривали впродовж двох тижнів та завершилися виробленням початкового пакету пропозицій бізнесу до влади задля формування сприятливого підприємницького середовища в місті.

 

Спільна робота проводилася в рамках проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада», регіональним партнером якого на Івано-Франківщині є Молодіжний громадський центр «Еталон».

 

До обговорень під час фокус-груп долучилися учасники, які працюють в різних галузях, таких, як торгівля, ресторанне господарство, сфера послуг, будівництво, транспортні перевезення, промисловість. Таке тематичне спрямування фокус-груп відтворює галузеву структуру бізнесу в місті, де переважна частка припадає саме на торгівлю та сферу послуг, включаючи громадське харчування.

 

Керівник адвокасі-кампанії з просування пріоритетів бізнесу напередодні місцевих виборів-2015 Наталія Кобильчак пояснює:

«Наразі завдяки охопленню різноманітних бізнесів вдалося врахувати проблематику практично кожної сфери. Деякі види діяльності мають свою специфіку та проблеми, притаманні суто конкретним галузям. Йдеться, наприклад, про перевезення пасажирів автомобільним транспортом та сферу будівництва. Інші проблеми, що турбують підприємців, є типовими для всіх. Ще одна категорія питань, що виносилися на порядок денний наших зібрань, є наскрізною, спільною для деяких видів підприємницької діяльності. Ми намагалися зробити галузевий зріз проблематики там де, це можливо, та згрупувати однотипні проблеми з тим, щоб простіше було їх «трансформувати» в конкретні дії. Відповідно жодна з проблем не залишилася «бездоглядною» - за кожною закріплено спосіб її розв’язання».

 

Найбільш «популярними» виявилися проблеми у сфері отримання дозволів і погоджень для здійснення підприємницької діяльності, як-от: вимагання додаткових документів, порушення строків при розгляді питань щодо надання дозвільно-погоджувальних документів на засіданнях колегіальних органів (сесія міської ради, засідання міськвиконкому); надання немотивованих відмов за результатами розгляду питань щодо оформлення дозвільно-погоджувальних документів. Особливо гостро ці проблеми проявляються при оформленні земельних відносин, зокрема при поновленні договорів оренди землі. А поновлювати договори оренди землі доводиться ледь не що три роки. Незважаючи на те, що на землі вже розміщені об’єкти нерухомого майна, яке не розростається і не змінює меж земельних ділянок, договори оренди укладаються на короткостроковий період.

 

Щодо проблем, породжених так званою «колегіальною безвідповідальністю», то позитивне рішення міської ради чи її виконавчого комітету може бути прийняте із суттєвим порушенням строків або не прийняте з причин відсутності кворуму, ненабрання необхідної кількості голосів, висування додаткових вимог і т.д. Причини відмови не зазначаються. Суб’єкт господарювання повинен «вишукувати» посадовців для з’ясування, чому відмовлено та які наступні дії. При цьому подібні випадки трапляються й при розгляді тих питань, що мають бути проголосовані відповідно до чинного законодавства (до прикладу, при поновленні договорів оренди землі під об’єктами нерухомості). За таких обставин суб’єкт господарювання змушений повторно збирати/подавати документи, затрачаючи часові та грошові ресурси.

 

З іншої сторони, відсутня будь-яка відповідальність як за порушення строків розгляду, так і за надання немотивованої відмови. Тому учасники фокус-груп зійшлися на думці, що доцільно застосовувати, зокрема, засоби публічного впливу. Практичним механізмом для втілення цього задуму може слугувати електронна система голосування. З її допомогою громадські активісти дістануть реальний та дієвий засіб публічного контролю за діяльністю кожного народного обранця.

 

На перспективу доречно запровадити систему «Електронна рада», за допомогою якої всі зацікавлені особи матимуть змогу отримати будь-яку інформацію, що стосується діяльності депутатів міської ради та міських посадовців.

 

«Сформувавши початковий пакет пропозицій, плануємо надалі розширити коло тих, хто має ідеї щодо усунення наявних перешкод для підприємницької діяльності та охопити чим більшу кількість зацікавленого бізнесу. З цією метою ближчим часом запускаємо невеличкий опитувальник. Він міститиме всі вже опрацьовані пропозиції. Підприємці зможуть обрати ті опції, які є для них найбільш актуальними. Також передбачається, що всі охочі зможуть додати власні ідеї. На виході очікуємо пакет пропозицій, ранжованих за пріоритетністю для бізнесу. Цей «бізнес-пакет» як своєрідний план дій для покращення бізнес-середовища в місті передаємо до політсил, які висуватимуть своїх кандидатів до міськради, та до кандидатів на посаду міського голови», - ділиться планами щодо подальшої роботи Наталія Кобильчак.

 

Організатори адвокасі-кампанії мають на меті позбутися тих некомфортних для бізнесу умов на місцевому рівні, які в силах побороти міські можновладці.

 

Водночас не відкидаються й озвучені проблеми, вирішення яких можливе виключно на національному рівні. Якщо розроблені місцеві заходи будуть скеровані до кандидатів на місцеві вибори (до міської ради та мера міста), то проблеми державного рівня просуватимуться через Національну платформу малого і середнього бізнесу www.msb.enarod.orgдля лобіювання у ВРУ.


28.08.2015 489 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1484 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1781 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2568
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2354 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7592
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15305 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

362

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1073

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1147

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1935
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

318
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

696
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

935
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3148
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

961
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1988
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1039
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35188 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

314
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

522
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

663
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

986