В Івано-Франківській обласній лікарні проводять безплатний скринінг на виявлення імунодефіциту

Двадцять один житель Івано-Франківської області має первинний імунодефіцит, п'ятеро з них — перебувають на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.

Усього в Україні нараховують вісім сотень пацієнтів із цим діагнозом, розповіла Суспільному директорка центру діагностики та лікування бронхолегеневих захворювань, клінічної імунології та алергології обласної лікарні Маріанна Деркач, передає Фіртка.

За її словами, для раннього виявлення порушення роботи імунної системи медики зараз проводять безплатний скринінг. Це, говорить лікарка, дасть можливість уникнути подальших ускладнень та інших проблем зі здоров’ям у хворих.

Оксана — пацієнтка Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. У 16 років їй діагностували первинний імунодефіцит. Жінка пригадує: у дитинстві часто хворіла на грип та застуду і довго одужувала. Зараз вона щомісяця повинна проходити замісну терапію для підтримки імунної системи.

"Деякий перебіг захворювання проходив важче. Наприклад, пневмонію лікувала довше, ніж мої однолітки. Лікування дуже полегшило моє життя. До мене не так чіпляються різні віруси. Я працюю з маленькими дітками. Вони часто чимось хворіють, і від них підхоплюю. Тепер я відчуваю себе захищеною, тримаюся на цих препаратах", — каже Оксана.

Імунодефіцит — це нездатність організму чинити опір будь-яким інфекціям, бактеріям чи вірусам, розповідає імунологиня обласної лікарні Уляна Маслій. За її словами, імунодефіцити бувають вродженими та набутими. Рання діагностика цієї патології запобігає подальшим ускладненням та проблемам зі здоров’ям у хворих.

Тому у медзакладі зараз проводять безкоштовний скринінг — огляд пацієнтів та забір крові. Серед поширених симптомів імунодефіциту лікарка Уляна Маслій називає висипання та ураження шкіри, довготривале лікування інфекційних хвороб, збільшені шийні лімфатичні вузли.

"Також є ще окрема група, де страждає не дихальна система, а шлунково-кишковий тракт. На первинний імунодефіцит можуть хворіти як люди молодого віку, так і більш зрілого. В одних спрацьовують імунні механізми компенсації — певний час хворі не відчувають цих проблем. В іншої категорії такої компенсації немає і недуга виявляється в ранньому віці", — розповідає Уляна Маслій.

На Івано-Франківщині 21 людина має первинний, тобто вроджений імунодефіцит. 15 з них — із порушеннями антитілоутворення, говорить директорка центру діагностики та лікування бронхолегеневих захворювань, клінічної імунології та алергології Маріанна Деркач. Такі хворі повинні пожиттєво приймати препарати з імуноглобулінами.

"Насправді ці пацієнти живуть звичним життям, працюють. Є пацієнти з важкими випадками — вони щомісяця приходять, і ми вводимо їм цей препарат. Є ще препарат підшкірного введення — його ми видаємо пацієнтам додому. Можливості в обстеженні та доступі до ліків у нас зараз є, а раніше ми не могли собі цього дозволити", — каже Маріанна Деркач.

Пройти скринінг на виявлення імунодефіциту можна за направленням сімейного лікаря або вузького спеціаліста.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19

Відомо, наскільки ефективна вакцинація проти штаму «Omicron»

Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1534
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3026
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1062
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1107
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1131 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3339 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

127

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1033

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

853

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

389
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

240
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2421
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1196
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1211
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

501
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15123
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7430
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

243
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

302
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

335
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

422
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

713