Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) внесло зміни до відомостей щодо вакцини проти COVID-19 Johnson & Johnson, згідно з якими після застосування препарату може виникати рідкісний ризик імунної тромбоцитопенії.
Про це йдеться у звіті FDA, передає Фіртка.
Так, побічні реакції включають синці або невеликі кров'яні плями під шкірою, а також можлива кровотеча.
«Звіти про побічні явища після використання вакцини Johnson & Johnson проти COVID-19 за дозволом на екстрене використання свідчать про підвищений ризик імунної тромбоцитопенії протягом 42 днів після вакцинації», — йдеться у повідомленні.
Водночас у звіті йдеться, що ризики такої реакції після щеплення Johnson & Johnson дуже низькі. Однак, людям, яким раніше діагностували тромбоцитопенію, перед щепленням треба проконсультуватися з лікарем.
читайте також: Johnson & Johnson: що за вакцина та чи доступна в Україні
Зазначимо, що подібні рекомендації щодо вакцини Johnson & Johnson також надали інші регуляторні органи, зокрема Європейське агентство з лікарських засобів EMA.
Довідково: тромбоцитопенія — це патологічний стан організму, що характеризується дефіцитом тромбоцитів в крові, що може викликати легкі або надмірні синці та кровотечу.
Нагадаємо, генеральний директор Pfizer Альберт Бурла повідомив, що вакцина проти штаму «Omicron» буде готова у березні 2022 року.
Водночас штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.
Проте, британські вчені виявили, що дві дози вакцини проти COVID-19 не забезпечують достатньої кількості антитіл проти штаму «Omicron».
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19