Енергетики роблять все можливе, щоб утримувати ситуацію та швидко здійснювати ремонти. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 23 квітня.
Про це повідомляє Кабінет Міністрів України, передає Фіртка.
«Ми зазнали важких втрат у генерації, і зараз під час зниження температури це позначається на енергосистемі. Вже кілька днів поспіль фіксуємо дефіцит потужності, який покриваємо за допомогою наших європейських партнерів. Як і на початку повномасштабної війни, мусимо згуртуватися, щоб бути стійкими», — підкреслив Денис Шмигаль.
Прем'єр-міністр закликав усіх українців до ощадливості, особливо в ранкові та вечірні години пікових навантажень. А промисловість — максимально залучати імпорт електроенергії та використовувати, за наявності, альтернативні джерела живлення.
Активно Україну в цьому питанні також підтримують іноземні партнери. Зокрема, у Фонді підтримки енергетики України разом з анонсованими внесками зібрано близько 410 млн євро від 13 країн партнерів.
«За ці кошти купуємо генератори, трансформатори, запчастини, проводимо інтенсивні ремонти», — відзначив очільник Уряду.
Крім того, Велика Британія оголосила про виділення понад 180 млн доларів на зміцнення українського енергосектору. Литва передає обладнання зі своїх ТЕЦ, АЕС та зі своїх складів. Німеччина спрямовує 400 генераторів.
«Децентралізована генерація — дієвий спосіб компенсації знищених російськими терористами енергетичних потужностей. Над цим також активно працюємо. 80 когенераційних установок розподілено в регіони. Насамперед їх отримує Харків, де ситуація критична», — підкреслив Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр додав, що Україна буде розгортати мережу міні-ТЕЦ швидко та інтенсивно, щоб на старті нового опалювального сезону мати запас міцності.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Як держава підтримала сімї закордоном від сьогодні переставши видавати паспорти дітям бо "ухилянти".
Зрозуміло виглядає нечесно коли одні пішли воюват иа інші ні. Правда всі одразу не підуть хоч Залужний і Сирський так плануют ь Зленеськоий на це спокусився типу раз вирішити проблему - але немає зброї їжі і одягу для всіх по простому.
З іншого боку держава 30-ть років загравала з москалями і навіть з 2014 року і зараз продовжує транзит росгазу і нафти (нафіга уже? європейці ж ввели санкції). І тепер всі "винні захищати Батьківщину", ну крім тих хто з москалями дружив...
Кулеба там говорить про несправедливість. Та може справедливість в інший бік - відкриті кордони і солдатам не по 5-ть років за непокору, а керівникам нічого за дурні накази? Можу б так було б справедливо і ефект як в 2022 коли держава не мала зброї роздати людятм і коктейлі робили?
Бо якщо справедливо, як каже Кулеба питати з людей, то справедливо питати і з керівників чим вони до війни займались що зараз такими "авторитетними захисниками стали"?
Ну і друге питання практичне. Скільки планують мобілізувати обмеживши консульські послуги закордоном - тисячу, 10-ть чи 100 з 600 тис як пишуть виїхало? Який ефект від "гри в царів і повтікалих кріпаків"? Чи просто втратять громадян 400-500 тис з сімями жінками і дітьми, які почнуть масово подавати на громадянство інших країн? Київським не треба таких громадян, які не воювалиб але б допомагали протистояти Росії поширювали і зберігали українську, фінансово і політично на уряди, де живуть? Не треба їм?
Чи то бог не дає українцм норм еліту чи українці не хочуть розумних у владі. Те що неолігархи - то добре, б овсі олігархи промосковські, але й тупити так...
США дали гроші на зброю, скористались би, а не лякали народ обмеженнями побільше з ефектом "справедивим" у природі речей: більше тиску - більше відпору.