Народний депутат Юрій Дерев'янко зустрівся з прикарпатцями, які мітингуюють на "Євромайдані".
Зустріч відбулася біля намету депутата, де вже два тижні знаходиться його приймальня. Незважаючи на розмови про спад активності "Євромайдану", на Майдані Незалежності все ще перебуває близько 5-10 тисяч людей. Серед них - чимало прикарпатців, зокрема, мешканці Надвірнянського, Яремчанського та Снятинського районів.
На зустрічі з Дерев'янком мітингувальники поділися своїми переживаннями щодо майбутнього "Євромайдану" і відсутності у влади бажання йти на діалог. Люди переконані в тому, що Євросоюз і США повинні тиснути на можновладців і застосовувати проти них економічні санкції, і таким чином змусити їх прислухатися до "Євромайдану".
На їх думку, це необхідно уже робити зараз. Разом з тим вимоги до влади не змінилися — "євромайданівці" вимагають відставки нинішнього уряду, покарання винних у побитті мирних демонстрантів та дострокових виборів. Поряд з цим, дехто мітингувальників наголосив на необхідності внесення змін до законодавства, які б дозволили виборцям відкликати депутатів.
"Це була одна з перших моїх ініціатив, коли я прийшов до Верховної ради. Ми хотіли внести відповідні зміни до Конституції. На превеликий жаль, з 450 депутатів, які отримали цей законопроект, відгукнулися тільки 17, а треба не менше 150 голосів для того, щоб тільки подати. І якщо ми говоримо про те, що це вимога Майдану, то необхідно все це сформулювати", — пояснює Дерев'янко.
Говорячи про те, що робити далі і якими будуть плани, він наголосив, що зараз в ніякому разі не треба розходитися з Майдану.
"В політичних штабах ці питання зараз бурхливо обговорюються. Що робити? Для того, щоб ми досягли свого результату, ми повинні все одно залишатися тут. Це моя власна думка. Якщо нас тут не буде, то це означатиме, що ми з усім погодилися, пару спустили і тепер можемо розходитися по домівках і все буде, як було", — каже Дерев'янко.
Також він відзначив, що саме зараз ні Євросоюз, ні США не можуть ввести економічні санкції проти владної верхівки, тому що це може зашкодити країні в цілому. Водночас, він не заперечує, що такі дії з боку європейських країн і Штатів потрібні для випливу на Президента та його оточення.
"Питання санкцій — це питання часу. І європейці так само про це говорили. Якщо ми санкції введемо вчора, то Україна перетвориться на Білорусь. У Білорусії ввели санкції проти Лукашенка і їх урядовців. І що? Тому європейці і кажуть, що "це той важіль впливу, який ми будемо обов'язково застосовувати, але його застосування сьогодні не дасть ефекту", — зазначає депутат.
Разом з тим, він просить мітингувальників відмовитися від ідеї радикальних дій і не піддаватися на провокації. На думку народного обранця, якщо до цього дійде справа, то демонстранти тут уже нічим не будуть відрізнятися від тих, проти кого борються.
"Європа нас готова підтримувати як громаду — як людей, які у мирний спосіб висловлюють своє незадоволення рішеннями і діями влади. Ми їм задавали питання: чи визнаєте ви нову владу, якщо вона буде поставлена у силовий спосіб? Вони чітко сказали: "ні". Це означає, що вони не будуть визнавати будь-які незаконні чи силові дії. Водночас, вони дуже агресивно налаштовані проти тих можновладців, які проти мирних демонстрантів застосовують силу", — пояснив людям Дерев'янко.
Днями народний депутат побував у Стразбурзі на зустрічі з парламентарями ЄС - в складі громадської делегаці учасників Євромайдану.
Деякі із мітингувальників, які в цей вечір прийшли на зустріч з народним депутатом, також висловлювали свою незадоволеність з приводу того, що у опозиції, начебто, немає справжнього лідера. Хоча, на думку Дерев'янка, це питання зараз є другорядним.
"Лідера ми уже обирали в 2004-2005 роках, і ми думали, що він прийде і все добре зробить. Нам не треба сьогодні обирати лідера, нам треба обирати нову систему. Систему, яка є уже випробуваною і система, за якою уже давно живуть в Європейському союзі. Коли ви йдете по якомусь європейському місту і запитаєте людину, хто у вас міністр МВС, він вам не скаже. Йому це не потрібно знати, тому що міліція його захищає, тому що система працює. І коли ми говоримо про те, чого ми хочемо і чого ми добиваємося, то говоримо не про те, щоб зробити якогось лідера чи месію президентом. А щоби змінити систему державної влади в інтересах громадян", — зазначає народний депутат.