Юрій Дерев'янко: Європа не визнає владу, якщо вона буде змінена в силовий спосіб


/data/blog/45125/b0fcd0ac07621d337f40870e78a92632.png

 

Народний депутат Юрій Дерев'янко зустрівся з прикарпатцями, які мітингуюють на "Євромайдані".

 

Зустріч відбулася біля намету депутата, де вже два тижні знаходиться його приймальня. Незважаючи на розмови про спад активності "Євромайдану", на Майдані Незалежності все ще перебуває близько 5-10 тисяч людей. Серед них - чимало прикарпатців, зокрема, мешканці Надвірнянського, Яремчанського та Снятинського районів.

 

На зустрічі з Дерев'янком мітингувальники поділися своїми переживаннями щодо майбутнього "Євромайдану" і відсутності у влади бажання йти на діалог. Люди переконані в тому, що Євросоюз і США повинні тиснути на можновладців і застосовувати проти них економічні санкції, і таким чином змусити їх прислухатися до "Євромайдану".

 

На їх думку, це необхідно уже робити зараз. Разом з тим вимоги до влади не змінилися — "євромайданівці" вимагають відставки нинішнього уряду, покарання винних у побитті мирних демонстрантів та дострокових виборів. Поряд з цим, дехто мітингувальників наголосив на необхідності внесення змін до законодавства, які б дозволили виборцям відкликати депутатів.

 

"Це була одна з перших моїх ініціатив, коли я прийшов до Верховної ради. Ми хотіли внести відповідні зміни до Конституції. На превеликий жаль, з 450 депутатів, які отримали цей законопроект, відгукнулися тільки 17, а треба не менше 150 голосів для того, щоб тільки подати. І якщо ми говоримо про те, що це вимога Майдану, то необхідно все це сформулювати", — пояснює Дерев'янко.

 

Говорячи про те, що робити далі і якими будуть плани, він наголосив, що зараз в ніякому разі не треба розходитися з Майдану.

 

"В політичних штабах ці питання зараз бурхливо обговорюються. Що робити? Для того, щоб ми досягли свого результату, ми повинні все одно залишатися тут. Це моя власна думка. Якщо нас тут не буде, то це означатиме, що ми з усім погодилися, пару спустили і тепер можемо розходитися по домівках і все буде, як було", — каже Дерев'янко.

 

Також він відзначив, що саме зараз ні Євросоюз, ні США не можуть ввести економічні санкції проти владної верхівки, тому що це може зашкодити країні в цілому. Водночас, він не заперечує, що такі дії з боку європейських країн і Штатів потрібні для випливу на Президента та його оточення.

 

"Питання санкцій — це питання часу. І європейці так само про це говорили. Якщо ми санкції введемо вчора, то Україна перетвориться на Білорусь. У Білорусії ввели санкції проти Лукашенка і їх урядовців. І що? Тому європейці і кажуть, що "це той важіль впливу, який ми будемо обов'язково застосовувати, але його застосування сьогодні не дасть ефекту", — зазначає депутат.

 

Разом з тим, він просить мітингувальників відмовитися від ідеї радикальних дій і не піддаватися на провокації. На думку народного обранця, якщо до цього дійде справа, то демонстранти тут уже нічим не будуть відрізнятися від тих, проти кого борються.

 

"Європа нас готова підтримувати як громаду — як людей, які у мирний спосіб висловлюють своє незадоволення рішеннями і діями влади. Ми їм задавали питання: чи визнаєте ви нову владу, якщо вона буде поставлена у силовий спосіб? Вони чітко сказали: "ні". Це означає, що вони не будуть визнавати будь-які незаконні чи силові дії. Водночас, вони дуже агресивно налаштовані проти тих можновладців, які проти мирних демонстрантів застосовують силу", — пояснив людям Дерев'янко.

 

Днями народний депутат побував у Стразбурзі на зустрічі з парламентарями ЄС - в складі громадської делегаці учасників Євромайдану.

 

Деякі із мітингувальників, які в цей вечір прийшли на зустріч з народним депутатом, також висловлювали свою незадоволеність з приводу того, що у опозиції, начебто, немає справжнього лідера. Хоча, на думку Дерев'янка, це питання зараз є другорядним.

 

"Лідера ми уже обирали в 2004-2005 роках, і ми думали, що він прийде і все добре зробить. Нам не треба сьогодні обирати лідера, нам треба обирати нову систему. Систему, яка є уже випробуваною і система, за якою уже давно живуть в Європейському союзі. Коли ви йдете по якомусь європейському місту і запитаєте людину, хто у вас міністр МВС, він вам не скаже. Йому це не потрібно знати, тому що міліція його захищає, тому що система працює. І коли ми говоримо про те, чого ми хочемо і чого ми добиваємося, то говоримо не про те, щоб зробити якогось лідера чи месію президентом. А щоби змінити систему державної влади в інтересах громадян", — зазначає народний депутат.


21.12.2013 657 2
Коментарі (2)

ткаченко 2013.12.21, 13:13
і що нардіп кажуть- то вліво , то вправо? нема лідера? і не буде! три гетьмани - лебідь, рак і щука. а за лебідку з неволі забули? маємо, що маємо... і нащо вони нам , 450 дармоідів?
Далуда 2013.12.21, 18:52
Дерев'єнко, затули писка та просто йди працювати. За той місяць, що ти та тобі подібні запроданці на халяву жерли та пила на МАЙДАУНІ держава навряд чи багатіла! Особистим прикладом тепер доводь як треба піднімати економіку Батьківщини.
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

499
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

861 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3012
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33572
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2459
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3675

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

504

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1347

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

847

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1053
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

388
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

302
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

670
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1260
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1051
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1146
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

900
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30299 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1037
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4030
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

586
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

611