Урядовий проект Державного бюджету 2014 року - антинародний і корупційний, вважає народний депутат Юрій Дерев'янко, голова підкомітету парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.
Документ передовсім забезпечує фінансування інтересів близьких до влади олігархічних груп. Є ще два тижні, протягом яких місцеві ради можуть подати зміни в проект Держбюджету на свою користь.
“У проекті Закону «Про державний бюджет України на 2014 рік» передбачено, що уряд може самочинно вирішувати, на яких умовах залучатимуть кошти під державні програми, кредити під державні гарантії. Це - корупційна складова Закону, - пояснив народний депутат Юрій Дерев'янко. - На засіданні комітету з боротьби з корупцією і організованою злочинністю ми розглядали це питання. І прийняли відповідне рішення, вказавши на “корупційні” положення проекту Закону. Цей документ влада вкотре прописала таким чином, щоби спершу профінансувати олігархів та їхні програми, а вже потім - місцеве самоврядування. Такою є тактика та практика “регіоналів”, щоби тримати на гачку місцеве самоврядування, мати можливість “перекрити кисень”.
Юрій Дерев'янко закликав представників місцевого самоврядування проконтролювати, яким чином складений бюджет на наступний 2014 рік на місцях. І робити це, за його словами, потрібно якнайшвидше, щоби встигнути внести зміни. "Є великий ризик, чи вдасться відстояти потреби області, районів та міст Прикарпаття у бюджеті на наступний рік. Але ще є шанс до 8 січня 2014 року внести зміни в проект, бо 15 січня питання бюджету розглядатиме Верховна Рада. Тому потрібно швидко реагувати”, - наголосив нардеп.
Юрій Дерев'янко вважає, що такий антинародний бюджет, проект якого запропонований на 2014 рік, Україна матиме востаннє. Адже одна з вимог Майдану — змінити принципи розподілу фінансів у Державному бюджеті. Нині на місця потрапляє приблизно чверть від усієї суми зібраних на місцях коштів, 75% залишаються у центральному бюджеті. Протестувальники, серед них і опозиційні народні депутати, вимагають іншого розподілу - не менше половини коштів мають залишатися на місцях.