Уряд затвердив директора НАБУ. Хто ним став?

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України. Ним став Семен Кривонос.

Як повідомило Суспільне, рішення про призначення Кривоноса директором НАБУ підтримали всі міністри, окрім віцепрем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова. До початку голосування він заявив про конфлікт інтересів, тому в голосуванні участі не брав.

“Був проведений прозорий конкурс. Половина складу конкурсної комісії — це представники від наших міжнародних партнерів. Всі засідання комісії транслювались в онлайн-режимі.

Тести, знання законодавства, практичні завдання, перевірки на доброчесність кандидатів — все це було зроблено”, — сказав Шмигаль.

За словами глави уряду, в результаті конкурсна комісія обрала трьох кандидатів на посаду директора НАБУ і внесла подання стосовно цих кандидатів прем’єр-міністру.

“Отримавши всі необхідні матеріали комісії з відбору, уважно вивчив ці матеріали щодо кожного з кандидатів, провів особисте знайомство і спілкування з кожним із кандидатів у рівних умовах.

За результатами об’єктивних показників, а саме — суми балів, які набрали кандидати, та після особистого спілкування з кожним із кандидатів, вношу на розгляд до Кабінету міністрів України подання про призначення одного з відібраних конкурсною комісією кандидатів — Семена Кривоноса на посаду директора Національного антикорупційного бюро”, — сказав Шмигаль.

Також прем’єр запропонував новопризначеному директору НАБУ розглянути можливість та призначити двох інших кандидатів — Сергія Гупяка та Романа Осипчука — на керівні посади в бюро.

"З огляду на незалежність та професійність конкурсної комісії немає жодних підстав сумніватись в незалежності та доброчесності кожного з них.

Пропоную новопризначеному керівнику НАБУ розглянути можливість призначити двох інших кандидатів Сергія Гупяка та Романа Осипчука на керівні посади в НАБУ", — додав глава уряду.

За словами Шмигаля, тепер Україна виконала всі сім рекомендацій ЄС, які були визначені при отримані статусу кандидата.

"Це демонструє нашу цілеспрямованість вже цього року перейти до початку перемовин про вступ. Із призначення директора НАБУ ми також маємо повністю сформовану та незалежну антикорупційну інфраструктуру.

Наша команда віддана принципу нульової толерантності до корупції та підтримки антикорупційних інституцій", — сказав Шимагль.

Засідання уряду відбувалося у відкритому режимі з онлайн-трансляцією.


Що відомо про Семена Кривоноса?


Семен Кривонос — Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України. У квітні 2016 року Кривонос виграв конкурс на посаду очільника Одеського територіального управління НАБУ. Однак за два місяці, у червні, в НАБУ оголосили про новий конкурс на посаду директора Одеського теруправління. Тоді журналісти "Слідство.Інфо" оприлюднили розслідування щодо Кривоноса: при зарплаті держслужбовців йому з дружиною вдалось купити кілька земельних ділянок та приватний будинок, а також, згідно з розслідуванням, він приховав квартиру у Києві. Журналісти оцінили її у три мільйони гривень.

Згідно з поданою декларацією, Семен з дружиною Галиною володіють або мають право безоплатного користування 17-ма земельними ділянками. Останню Кривонос отримав у право на користування у вересні 2022 року.

Також у період з 2017 по 2018 роки Кривонос був членом політичної партії "Рух нових сил Михайла Саакашвілі".

У тестуванні на знання законодавства набрав 99 балів зі 100. За підсумками тестів на знання законодавства та тестування загальних навичок — 4 місце, 224 бали.


Що відомо про обрання директора НАБУ?


19 липня 2022 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду доручив невідкладно організувати перше засідання конкурсної комісії з відбору керівника Національного антикорупційного бюро.

Попередній очільник НАБУ Артем Ситник був призначений на цю посаду 16 квітня 2015 року указом п’ятого президента України Петра Порошенка. 16 квітня 2022 року термін його повноважень сплив і НАБУ тимчасово очолив його перший заступник Гізо Углава.

7 вересня минулого року Верховна рада ухвалила закон щодо критеріїв відбору на посаду директора НАБУ, згідно з яким на посаду директора НАБУ не може претендувати той, хто після початку повномасштабного вторгнення РФ (24 лютого) перебував за кордоном сукупно більш як 21 дня без поважної причини.

28 жовтня під час засідання комісії з проведення конкурсу на посаду директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) було обрано голову комісії — першого проректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Миколу Кучерявенка. 8 листопада комісія визначила критерії відбору кандидатів.

13 січня стартував третій етап конкурсу на посаду директора НАБУ. Кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро перевіряли на загальні здібності.

Етап випробування передбачає проходження вербального тесту і абстрактно-логічного тесту, пояснив Кучерявенко. Потім 20 претендентів, які залишаться, матимуть практичне завдання, а також співбесіди на доброчесність та компетентність. Конкурсна комісія визначить трьох кандидатів, серед яких директора НАБУ обиратиме Кабмін, пояснив очільник конкурсної комісії. Кучерявенко сподівається, що новий директор НАБУ буде обраний у березні.

Раніше до Верховної Ради України внесли законопроєкт №7654, який скасовував вимогу до директора Національного антикорупційного бюро не співпрацювати з політичними партіями або бути їхнім членом. Посли країн G7 одразу висловили стурбованість цим законопроєктом з огляду на те, що Комітет з питань організації державної влади рекомендував Верховній Раді України ухвалити його.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


06.03.2023 1041
Коментарі ()

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

663
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

535
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1033
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

12802 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1571
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2955

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

261

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

343

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

822

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

2229
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

262
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1399
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

776
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

327
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

461
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

549
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

864
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3560
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

354
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

536
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

837
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

1041