Уряд вніс до Ради новий законопроєкт про мобілізацію: що він передбачає

Уряд вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.

Про це свідчить картка законопроєкту №10449, пише Фіртка.

Серед нововведень:

  • в оновленій версії закону про мобілізацію зберегли зміну призовного віку з 27 до 25 років;
  • механізм запровадження обмежень на ухилянтів дещо змінили — тепер, в разі прийняття закону, ТЦК та СП звертатиметься до суду. Суд буде вирішувати, чи накладати обмеження на виїзд за кордон, права на керування транспортними засобами або рахунків;
  • громадяни зобов'язані реєструвати електронний кабінет призовника/військовозобов'язаного/резервіста;
  • повістка може бути надіслана через електронний кабінет;
  • у разі ухвалення документа, призивати зможуть громадян, які мають родичів з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю мають інших працездатних осіб;
  • після підписання законопроєкту буде необхідно оновити дані протягом 60 днів. Тим кому, після 24 лютого 2022 року було встановлено інвалідність II та III груп (окрім військовослужбовців) мають пройти переогляд;
  • з 2025 року пропонують запровадити базову загальновійськову підготовку до 3 місяців при закладах вищої освіти;
  • призову на військову службу не підлягають студенти денної або дуальної форми навчання, які здобуваються рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень;
  • в умовах воєнного стану чоловіки від 18 до 60 років, які є призовниками, військовозобов’язаними або резервістами, зможуть звертатися до закордонних дипломатичних установ України за вчиненням консульських дій лише з військово-обліковими документами;
  • засуджені громадяни, які мають умовний термін за бажанням можуть бути призваними на військову службу. 

Крім того, Міністерство оборони України опублікувало інфографіку, де коротко описали ключові зміни.

«Коментарі та зауваження до законопроєкту враховані спільно з Генеральним штабом (ЗСУ), урядом та народними депутатами», —наголошує Міністерство оборони. 

Зазначається, що цей законопроєкт визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних. 

У законопроєкті вказано, що поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами уповноважених державних органів, визнаватимуть:

  • перешкоду стихійного характеру, хворобу призовника, дії країни-агресора або інші обставини, які позбавили можливості прибути у зазначені пункт і строк;
  • смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.

Про причини неприбуття ТЦК необхідно повідомити протягом трьох діб від визначеної у повістці дати.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


30.01.2024 Вікторія Матіїв 1318 2
Коментарі (2)

Неново 2024.01.30, 23:17

Ну от, вони чергові граблі. Напрямок законодавчого виписання правил мобілізації вірний мабуть.

Тліьки ні слова в законі про "сажання в бусик", полювання на вулиці і магазинах. Нічого про покарання за порушення правил тцккашниками, а лише для людей.

Що буде з банківською системою після закону про блокування рахунків? Не знаю.

То коли багаті підуть захищати своє майно і що з враженнями наче мало шансів вижити і отримати допомогу родині в разі поранення? Вілли дорогі машини всі з групами інвалідності і бронями? Батальйон монако з суддів прокурорів і інших хабарюг чим в цьому законі змусять оформитись ухилятами хоча б, як охрестили тепер всіх чоловіків хто не воює?

Що з теперішніми командирами з ставленням до втрат? Як це розвязується, де це в окремому чи в цьому законі.

Обмеженя терміну служби 36 міс абсолютно правильно - це дає шанс на виграш в лотерею солдату, а не доки не загине в війні які з теперішньою стратегію триватиме роками бо і заходу і Росії не сильно пробелемно війна на території України і не виходить за її межі.

Тільки чому цю норму в 36 міс в пакет закону запхали, а не окремим закон для більших шансів прийняття?

Тому знову питання, як покарають чи військову частину за ненадання довідки чи як покарають тцк і хто контролюватиме дотримання закону стороную мобілізаторів?

Ну і основне: де зброя для перемоги?

Харе нести пургу 2024.01.30, 23:32

"Елекронный кабинет", "лишения прав и пользования банковскими счетами" - яка влада б не була в Україні все одно Мала Росія згодом получається.

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

220
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1565
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

969
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1356 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2691
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2041

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

374

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

476

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1408

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1390
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

247
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18156
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1116
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3467
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

826
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10586
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6321
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

978
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

259
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

484
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3085
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

803