Уряд вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.
Про це свідчить картка законопроєкту №10449, пише Фіртка.
Серед нововведень:
- в оновленій версії закону про мобілізацію зберегли зміну призовного віку з 27 до 25 років;
- механізм запровадження обмежень на ухилянтів дещо змінили — тепер, в разі прийняття закону, ТЦК та СП звертатиметься до суду. Суд буде вирішувати, чи накладати обмеження на виїзд за кордон, права на керування транспортними засобами або рахунків;
- громадяни зобов'язані реєструвати електронний кабінет призовника/військовозобов'язаного/резервіста;
- повістка може бути надіслана через електронний кабінет;
- у разі ухвалення документа, призивати зможуть громадян, які мають родичів з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю мають інших працездатних осіб;
- після підписання законопроєкту буде необхідно оновити дані протягом 60 днів. Тим кому, після 24 лютого 2022 року було встановлено інвалідність II та III груп (окрім військовослужбовців) мають пройти переогляд;
- з 2025 року пропонують запровадити базову загальновійськову підготовку до 3 місяців при закладах вищої освіти;
- призову на військову службу не підлягають студенти денної або дуальної форми навчання, які здобуваються рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень;
- в умовах воєнного стану чоловіки від 18 до 60 років, які є призовниками, військовозобов’язаними або резервістами, зможуть звертатися до закордонних дипломатичних установ України за вчиненням консульських дій лише з військово-обліковими документами;
- засуджені громадяни, які мають умовний термін за бажанням можуть бути призваними на військову службу.
Крім того, Міністерство оборони України опублікувало інфографіку, де коротко описали ключові зміни.
«Коментарі та зауваження до законопроєкту враховані спільно з Генеральним штабом (ЗСУ), урядом та народними депутатами», —наголошує Міністерство оборони.
Зазначається, що цей законопроєкт визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних.
У законопроєкті вказано, що поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами уповноважених державних органів, визнаватимуть:
- перешкоду стихійного характеру, хворобу призовника, дії країни-агресора або інші обставини, які позбавили можливості прибути у зазначені пункт і строк;
- смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.
Про причини неприбуття ТЦК необхідно повідомити протягом трьох діб від визначеної у повістці дати.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни
Ну от, вони чергові граблі. Напрямок законодавчого виписання правил мобілізації вірний мабуть.
Тліьки ні слова в законі про "сажання в бусик", полювання на вулиці і магазинах. Нічого про покарання за порушення правил тцккашниками, а лише для людей.
Що буде з банківською системою після закону про блокування рахунків? Не знаю.
То коли багаті підуть захищати своє майно і що з враженнями наче мало шансів вижити і отримати допомогу родині в разі поранення? Вілли дорогі машини всі з групами інвалідності і бронями? Батальйон монако з суддів прокурорів і інших хабарюг чим в цьому законі змусять оформитись ухилятами хоча б, як охрестили тепер всіх чоловіків хто не воює?
Що з теперішніми командирами з ставленням до втрат? Як це розвязується, де це в окремому чи в цьому законі.
Обмеженя терміну служби 36 міс абсолютно правильно - це дає шанс на виграш в лотерею солдату, а не доки не загине в війні які з теперішньою стратегію триватиме роками бо і заходу і Росії не сильно пробелемно війна на території України і не виходить за її межі.
Тільки чому цю норму в 36 міс в пакет закону запхали, а не окремим закон для більших шансів прийняття?
Тому знову питання, як покарають чи військову частину за ненадання довідки чи як покарають тцк і хто контролюватиме дотримання закону стороную мобілізаторів?
Ну і основне: де зброя для перемоги?
"Елекронный кабинет", "лишения прав и пользования банковскими счетами" - яка влада б не була в Україні все одно Мала Росія згодом получається.