«Укрнафта»: видобуток зростає

До слова, торік «Укрнафта» в повному обсязі виконала всі податкові зобов’язання, сплативши 16,3 мільярда гривень та посівши четверте місце серед найбільших платників податків країни.

До суми сплачених за дев’ять місяців нинішнього року податків входить і 52 мільйони гривень, які компанія скерувала в рахунок погашення простроченого податкового боргу, пише Фіртка з посиланням на  «Голос України».

Водночас питання погашення простроченого податкового боргу «Укрнафти» залишається невирішеним.

Як уже повідомляв «Голос України», в березні нинішнього року акціонери погодили рішення, яке передбачає придбання НАК «Нафтогаз України» 2,06 мільярда кубометрів газу, який був закачаний добувачем у підземні сховища в попередні періоди, а також два мільярди кубометрів газу майбутнього видобутку.

Своєю чергою «Укрнафта» спрямує отримані гроші на повне погашення податкового боргу (включаючи штрафи й пеню), а також інших податкових зобов’язань, які виникнуть у процесі виконання угод. Та для реалізації цього плану необхідне рішення Кабінету Міністрів України.

Поки що наявність податкової заборгованості унеможливлює розвиток. По-перше, це хрест на внутрішніх інвестиціях, без яких нарощення видобутку неможливе. По-друге, зовнішні інвестори не зацікавлені вкладати кошти в компанію з такими проблемами.

Утім, незважаючи на брак капітальних інвестицій, за 9 місяців 2019 року «Укрнафті» вдалося збільшити середньодобовий видобуток нафти і конденсату до 4,16 тисячі тонн/добу, що на 5,3 відсотка більше аналогічного показника минулого року. Середньодобовий видобуток газу, своєю чергою, зріс до 3,19 кубометра/добу, збільшившись на 9,25 відсотка у порівнянні з результатами за 9 місяців 2018-го.

Крім того, в компанії триває проєкт із впровадження дистанційного моніторингу роботи свердловин, обладнаних електроопалювальними установками електровідцентрових насосів (УЕВН). 2019 року до системи додано ще  71 свердловину і тепер вона охоплює 186 свердловин.

За 9 місяців 2019 року компанія провела понад 500 операцій на нафтових і газових свердловинах, в тому числі п’ять операцій гідророзриву пласта і 129 операцій капітального ремонту та інтенсифікації видобутку.

Організаційно-технічні заходи, проведені фахівцями компанії, охоплюють оптимізацію роботи свердловин, переведення в механізований видобуток, виведення свердловин із бездіяльності на старих родовищах, операції потужного гідравлічного розриву пласта, операції з інтенсифікації видобутку та капітального ремонту свердловин.

Завдяки зазначеним заходам за цей період компанія отримала додатково 102,6 тисячі тонн нафти і конденсату і 93,8 мільйона кубометрів природного газу.

Проведення організаційно-технічних заходів на наявних свердловинах дало змогу «Укрнафті» не тільки компенсувати зниження базового рівня видобутку, а й за останні два роки досягти приросту видобутку вуглеводнів з мінімальними витратами.

Нинішнього року «Укрнафта» планує збільшити видобуток нафти та конденсату на чотири відсотки та газу на шість відсотків.


08.11.2019 517
Коментарі ()

27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

627
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

2682
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

3234 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2982
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

894
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1198

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

2164

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4638

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

4083 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3167
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

114
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1837
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4828 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1768
29.05.2020

До добірки увійшли нові серіали, які точно зацікавлять навіть вибагливих кіноманів.

128